ROK SZKOLNY 2020/2021

 • POLSKA - Moja ojczyzna - filmy animowane dla dzieci

  Pozytywnie Nakręcona Mama i Bibliotekarki zapraszają na film przedstawiający najważniejsze zagadnienia związane z naszym krajem.

  cz.1.

  cz.2

 • Uwaga! Zwrot podręczników klasy II i III Zmiana!

  Ze względu na to, że zajęcia zdalne trwać będą do 25 czerwca, podręczniki od tej grupy wiekowej zbierzemy   we wrześniu.

  Bibliotekarki

 • Wideo Czytelnia

  Wojewódzka i Miejska  Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Bibliotekarki zapraszają do czytelni on-line, w której  aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci. Do współpracy przy projekcie zaproszono  aktorów z Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura z Gdańska oraz Teatru Muzycznego z Gdyni. Dzisiaj w Wideo Czytelni  Aleksy Perski aktor Teatru Muzycznego w Gdyni przeczyta wam książeczkę Pazurzak  Mazo Margarita i Pardi Charlotte.

 • Nowy Komunikat - zwrot podręczników i książek

  Harmonogram oddawania  podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

  W dniach 8 - 10. 06. 2020 podręczniki  oddają klasy  5 ,6  godz. 8.00 - 14.00

  W dniach 22- 24. 06. 2020   o zwrot podręczników prosimy klasy klasy 8 w god. 8.00 - 14.00

  Wyjątkowo w tym roku ze względów sanitarnych  uczniowie klasy  1, 4 i 7 nie muszą oddawać wypożyczonych podręczników.  Prosimy o samodzielne przeznaczenie ich na makulaturę. Od września będą obowiązywać    nowe podręczniki.

  Książki wypożyczone z biblioteki prosimy oddawać w terminach przyjmowania podręczników 8-10.06 i 22-24.06  ( klasy 1-8 )

  Będziemy przyjmować tylko  pełen komplet podręczników !!!  Na stronie internetowej szkoły, w zakładce Niezbędnik znajduje się wykaz wypożyczonych podręczników i bardzo prosimy Rodziców o dopilnowanie tego.

  Wyjątek będą stanowić uczniowie, którzy będą potrzebować podręczniki dłużej ze względu na egzaminy klasyfikacyjne i oddadzą je we wrześniu.

  Przypominamy o konieczności założenia przed wejściem do szkoły  maseczki zakrywającej usta i nos.

                                                                                                                    Dyrektor  Marek Dąbkowski

   

 • Webinar dla klas 8

  Drodzy uczniowie klas VIII, Polecamy obejrzenie webinaru wydawnictwa Nowa Era pt. "Ostatnia prosta przed egzaminem z języka angielskiego". Wystarczy, że dziś (04 czerwca - czwartek) o godz. 14:00 wejdziecie w tego linka: https://youtu.be/rjVi0rB5f4Y Żadna z klas nie ma o tej godzinie lekcji online, więc tym bardziej zalecamy obejrzenie. 🇬🇧👍Your English teachers

 • Kreatywne zabawy plastyczne

  Gdynia Rodzinna

  "Zapraszamy na kolejny cykl dobrych pomysłów na akcję #zostanwdomu. Tym razem zapraszamy Was serdecznie na spotkania z Aleksandra Bankowska pt. "Animacje Oli". Tym razem chcemy Was zarazić sztuką eksperymentalną domową. Zobaczcie jak wciągnąć do plastycznych doświadczeń całą rodzinę!"

  Miłej zabawy. Bibliotekarki

  Animacje Oli

 • Chylonia z lotu ptaka

  Sprawdz czy widać naszą szkołę. Bibliotekarki

  zobacz

 • Koncert skrzypcowy - Gabriel Kwieciński IIa

  "Człowieka, który patrzy w oczy dziecka, uderza przede wszystkim ich niewinność, przejmująca niezdolność do kłamstwa, do zakładania maski, czy chęci bycia kimś innym, niż jest" cyt. Anthony de Mello

  Nasz dzisiejszy koncert, jest dedykowany dzieciom, które w ostatnim, trudnym czasie pokazały nam dorosłym, że życie wciąż jest ciekawe, kolorowe i zaskakujące.

  Dzieci fantastycznie dostosowały się do "nowej rzeczywistości" i pokazały nam, że niestrojący instrument, latający telefon lub nadmiar energii nie stanowi wielkiego problemu

  A dziś wystąpią:

  Mateusz i Jakub Rasiński

  Laura Niszczak

  Piotruś Szypowski

  Lenka Kamińska

  Patryk Brzozowski

  Kalinka Trojanowska

  Gabryś Kwieciński

  Staś Adametz

  Staś Kraszewski

  Życzymy Wam,aby uśmiech, radość życia i spontaniczność towarzyszyła Wam każdego dnia !

 • Teatr Miniatura Papety- Nuda i ekologia

  Jak przezwyciężyć nudę? Czy wystarczy wybrać się do lasu? Od 27 maja na Facebooku i YouTube możecie oglądać kolejny odcinek serii „Papety: z ostatniej chwili” zatytułowany „Nuda i ekologia”. Polecamy. Bibliotekarki.

  https://www.youtube.com/watch?v=Uc9wY27kaZg

 • Raz, dwa, trzy... Gdynia patrzy!

     Gdynia Rodzinna  zaprasza do udziału w  konkursie  fotograficznym. Wiemy, że jesteście bardzo pomysłowi więc do dzieła. Bibliotekarki.

  http://www.gdyniarodzinna.pl/wydarzenie/9338,raz-dwa-trzy-gdynia-patrzy.html

 • Życzymy Wam...

  Najlepsze życzonka,

  pięknego w życiu słonka,

  smutków małych jak biedronka,

   szczęścia wielkiego jak smok!

  kolorowych snów,

  uśmiechu od ucha do ucha,

  pięknych bajek na dobranoc,

  własnego pieska i kotka,

  co dzień nowych przygód,

  butów siedmiomilowych,

  gwiazdki z nieba,

  wspaniałych przyjaciół i wesołej rodzinki.

                                                                   Życzą Wam Wasi Nauczyciele

 • TYdzień dziecka w Hevelianum

  Czy można zrobić gitarę w domu, jak działają struny głosowe, czy dźwięki mogą mieć kolor? Zachęcamy do zapznania się ofertą Heevelianum. Bibliotekarki.

  https://imprezy.trojmiasto.pl/TYdzien-dziecka-w-Hevelianum-imp498022.html

 • Odkrywaj Kosmos - Dzień Dziecka w Rivierze

  Zapnijcie pasy i start. Ciekawe jesteśmy waszych wrażeń. Bibliotekarki

  Rozpoczynamy odliczanie! 1 2 3 ....   

 • „Zemsta” Aleksandra Fredy po raz drugi

  Teatr Telewizji i Bibliotekarki zapraszają na Zemstę po raz drugi.Zobaczcie inną aranżącję Zemsty, współczesną. Reżyser Redbad Klynstra-Komarnicki rezygnując w swojej inscenizacji z naturalistycznych odwzorowań i odchodząc od wiernie skopiowanego kostiumu epoki spróbuje zmierzyć się z aktualnymi problemami, przemówić głosem czytelnym dla widza Anno Domini 2020. W jego interpretacji „Zemsta” będzie utworem na zgodę, na rozładowanie napięcia, na pokonanie muru, jaki powstał pomiędzy współczesnymi Polakami, a wydobycie fredrowskiego dobrego śmiechu posłuży przyjrzeniu się nam samym ze zrozumieniem i dystansem. 

  https://vod.tvp.pl/website/zemsta,47018784#

  Autor: Aleksander Fredro 
  Scenariusz i reżyseria: Redbad Klynstra-Komarnicki 
  Zdjęcia: Adam Palenta 
  cenografia i kostiumy: Karolina Fandrejewska 
  Muzyka: Radek Fedyk 
  Montaż: Jerzy Zawadzki

   

 • Nasza szkoła w telewizji

 • Projekt "Food Art"

  Projekt "Food Art" wykonany w domowych warunkach przez uczniów klasy 4A.

  Autorzy prac: Kacper Sieradzki i Michał Biernacki.

  Kreatywna nauka języków także "zdalnie".

  Tekst: Anna Okrój

 • Fabryki w Polsce. Jak powstają słone paluszki?

  Paluszki, chipsy, nachosy i orzeszki ziemne to nasze ulubione przekąski, dziś sprawdzimy jak produkowane są jedne z nich. Po paluszki, chętnie sięgamy podczas imprez, ale dobrze sprawdzają się także przed telewizorem. Żeby zobaczyć jak przebiega produkcja odwiedziliśmy fabrykę firmy Aksam. Zapraszamy. Bibliotekarki.

  film

 • Środa z polską legendą

  Zapraszamy dzieci  do oglądania legend polskich przygotowanych przez Bajkowy Zakątek. Dzisiaj obejrzymy  cztery  legendy:

 • Piosenki dla Mamy

  Na zestaw  piosenek dla Mamy  zaprasza Babadu TV i Bibliotekarki. :)

 • Konkurs "Świetlik(R)" - informacje bieżące

  Szanowni Państwo, 

  bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za cierpliwość w związku z terminem testu konkursowego Świetlika w edycji 2020. Zdecydowaliśmy, że test dla klas 1-7 odbędzie się 22 września 2020 r.

  W związku z tym, że testy są już w Państwa szkołach i w dalszym ciągu jest to edycja 2020, uczniowie napiszą konkurs na poziomach, na których zostali zgłoszeni do testu w marcu.

  Zatem np. trzecioklasiści z marca będą pisali test dla trzeciej klasy, będąc formalnie w klasie czwartej. Istnieje również opcja edycji istniejących zapisów - w tym celu prosimy o kontakt mailowy (konkurs@swietlik.edu.pl). 

  Informacja dotycząca klas 8

  Oczywiście ósmoklasiści nie mogą napisać testu we wrześniu. Po wielu telefonach od rodziców chcemy zaproponować Państwu następujące rozwiązania: 

  1) chętni uczniowie klas ósmych będą mogli napisać test ostatniego dnia egzaminów, o dogodnej dla Państwa szkoły godzinie, dnia 18 czerwca 2020 r. 

  2) pieniądze za opłatę konkursową uczniów klas ósmych, którzy nie zechcą przystąpić do konkursu w czerwcu zostaną zwrócone na podane przez koordynatora konto. 

  W obu przypadkach prosimy o kontakt mailowy. W przypadku kiedy zdecydujecie się Państwo przeprowadzić test dla klas ósmych jeszcze w czerwcu musimy bardzo indywidualnie podejść do sprawy testów. Koperty z testami przesłane w marcu niestety nie mogą zostać naruszone. 

  Będziecie Państwo mogli wykorzystać do odesłania kart odpowiedzi etykiety DPD dołączone do przesyłek z testami. Postaramy się opracować wyniki w tempie ekspresowym. 

  W przypadku rezygnacji klas ósmych z pisania testu prosimy o przesłanie maila z kodem szkoły oraz numerem konta na jakie ma zostać zwrócona opłata. Jeśli była wystawiona faktura, przed zwrotem opłaty wystawimy Państwu fakturę korygującą, której podpisany przez przedstawiciela szkoły skan będzie musiał zostać do nas odesłany. Zwrot opłaty zostanie wykonany dopiero po otrzymaniu skanu. 

  Oczywiście może się zdarzyć, że np. z dwóch uczniów w szkole 1 będzie chciał pisać w czerwcu, a drugi nie. Wtedy oczywiście jedną opłatę zwrócimy bez problemu. 

  Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny pod numerem 730 100 301.  

  Z poważaniem, Justyna Kniaź Biuro Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik®" 

strona: