Ekologia

UWAGA !!!

W ramach konkursu "Eksport E.E. czyli w trosco o środowisko" ustalony został sposób wyłonienia zwycięzcy (ucznia) w kategorii uczniowskiej. Podstawą jest ustalona punktacja w zależności od rodzaju oddanego, podczas zbiórki, elektroodpadu. Prosimy o zapoznanie się z poniższą tabelką:

Rodzaj odpadu

Wielkogabarytowe urządzenia AGD:

Liczba

przyznanych

punktów

chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne oraz klimatyzatory i wentylatory itp. UWAGA: Sprzęt taki jak: chłodziarki, lodówki i zamrażarki przyjmujemy tyłko KOMPLETNY (z agregatami).

Małogabarytowe urządzenia AGD:

6 pkt

odkurzacze, maszyny dziewiarskie, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki i ekspresy do kawy, wagi, mikrofala, czajnik bezprzewodowy, lampka, sokowirówka, krajalnica itp.

3 pkt

suszarki i lokówki, depilatory, golarki, noże elektryczne, itp.

Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny:

2 pkt

komputery, monitory, serwery, ups-y, itp.

5 pkt

drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, terminale, itp.

3 pkt

aparaty telefoniczne - tradycyjne i komórkowe, ładowarka do telefonu, słuchawki, myszka komputerowa, klawiatura, drobne elementy komputerowe, pilot TV, dekoder, modem, układ scalony, itp.

Sprzęt RTV:

1 pkt

radioodbiorniki, telewizory, video, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze i instrumenty muzyczne, itp.

UWAGA: Telewizory przyjmujemy tylko KOMPLETNE -z cewką kineskopową.

4 pkt

dyktafony, magnetofony, kamery i aparaty fotograficzne, głośniki, walkman, zegar, odtwarzacz satelitarny, mp3, mp4, nawigacja, odtwarzacz satelitarny itp.

Narzędzia elektryczne i elektroniczne:

2 pkt

wiertarki, piły, maszyny do szycia, narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, rozpylania oraz kosiarki, kondensator, prostowniki, zasilacze, kable itp.

Zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy:

2 pkt

kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, kieszonkowe gierki, komputerowo sterowane urządzenia do ćwiczeń sportowych, mikrofon, playstation itp.

1 pkt