ROK SZKOLNY 2023/2024

Wsparcie

WARSZTATY DLA RODZICÓW smiley informacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Gdyni

polecam Katarzyna Sojka smiley

Zapraszamy na warsztaty on-line

doskonalące umiejętności rodzicielskie. Pierwsze spotkanie „Od komunikacji do relacji” odbyło się w ramach Gdyńskiego Tygodnia Profilaktyki.

Kolejne odbędą się we wtorki w godzinach 9.00-11.00 w dniach:

23 czerwca na temat „Komunikacja empatyczna w relacji z dzieckiem (o emocjach i potrzebach dziecka)

30 czerwca – „Komunikacja wzmacniająca samoocenę dziecka”

14 lipca – „Komunikacja przed konfliktem”

21 lipca – „ Komunikacja asertywna (zamiast agresji i uległości)”

Zgłoszenia proszę kierować na adres a.parczynska@ppp2.edu.gdynia.pl. Można wziąć udział w całym cyklu zajęć lub tylko wybranych spotkaniach. Po otrzymaniu zgłoszenia mailowo przesłany zostanie link dostępu do spotkania.

Warsztaty poprowadzą Izabela Derewicz-Czupryniak - psychoterapeuta rodzinny i Aneta Parczyńska – psycholog (pracownicy PPP 2 w Gdyni)

UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE KLAS 8 :).

W związku z kalendarzem MEN dot. wznowienia pracy szkoły tj. od 25 maja istnieje możliwość konsultacji dla uczniów na terenie naszej placówki. Jednakże w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zachęcamy do korzystania z konsultacji z nauczycielami w formie zdalnej. Istnieje wiele sposobów kontaktowania się z nauczycielami: adresy mailowe znajdują się na stronie szkoły (zakładka ZDALNE NAUCZANIE), TEAMS (rozmowy indywidualne, czat) również poprzez wychowawcę, pedagoga i psychologa.

Osoby, które zdecydują się  na konsultacje na terenie szkoły, proszone są o jak najwcześniejszy kontakt telefoniczny z psychologiem ( Katarzyna Sojka 516-991-524 ) w celu organizacji bezpiecznego spotkania dla ucznia i nauczyciela oraz sprawnego przesłania druków: zaświadczenia rodzica o stanie zdrowia dziecka  oraz wyrażenia zgody na wykonanie badania pomiaru temperatury ciała przez pracownika szkoły przy wejściu do budynku.
Życzymy wszystkim zdrowia, a uczniom dodatkowo wytrwałości w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, abyśmy spotkali się na egzaminach ósmoklasisty w komplecie:).

POMOC PSYCHOLOGICZNA - aktualności

Zachęcam do skorzystania z oferty psychoedukacyjnej gdyńskich specjalistów:

1. Całodobowo można uzyskać pomoc w Ośrodku Interwencji Kryzysowej tel: 586222222,

2. Na stronie www.gdynia.pl, od 12 maja, we wtorki i czwartki, o godz.9:00 publikowane będą bezpłatne filmy edukacyjne:

12 maja - dr Agata Cichoń-Chojnacka: Rodzice w czasie pandemii.
14 maja - Edyta Sinacka-Kubik: Sytuacja w rodzinie w świetle przedłużającej się izolacji.
19 maja - Agnieszka Szczygieł: Kontakt ze specjalistą możliwą receptą na kryzys psychiczny.
21 maja - dr Agata Cichoń-Chojnacka: Nauczyciel w czasie pandemii.
26 maja - Katarzyna Zasowska: Jak czas izolacji wpływa na seniorów?
28 maja - dr Agata Cichoń-Chojnacka: Nastolatek w czasie pandemii.
2 czerwca - Anna Landowska: Pandemia jako element pogłębiający ryzyko uzależnień (w ramach Tygodnia Profilaktyki Uzależnień).
4 czerwca - Ewa Wiśniewska: Pandemia jako element pogłębiający ryzyko uzależnień (w ramach Tygodnia Profilaktyki Uzależnień)

NIE jesteś SAM... zadzwoń, porozmawiaj

Psycholog i pedagog zapraszają

Praca Pedagoga Szkolnego w okresie pracy zdalnej
PROŚ O POMOC NIE JESTEŚ SAM

Pedagog: Katarzyna Kuczyńska

Konsultacje on-line  Skype: Katarzyna Kuczyńska Gdynia:
Poniedziałek - piątek : 9:00-11:00

Konsultacje telefoniczne 606 834 812
Poniedziałek i środa 17:00-18:00

Zespoły wspierające dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej:
Wtorek i czwartek 12:00-13:00

Zespoły wspierające dla nauczycieli klas IV-VIII:
Wtorek i czwartek 13:00-14:00

Zespół liderów: poniedziałek-piątek 8:00-9:00

Napisz, zapytaj, podziel się refleksją lub ciekawym pomysłem
: k.kuczynska@sp10gdynia.pl

DYŻURY PSYCHOLOGA:  Katarzyna Sojka - konsultacje
telefoniczne : 516-991-524

Zadzwoń do mnie, jeśli potrzebujesz psychologicznego wsparcia. Jeśli czujesz się duże napięcie emocjonalne, bardzo martwisz się o zdrowie swoje i swojej rodziny, masz trudności ze spaniem: nie możesz zasnąć, masz koszmary, wybudzasz się w nocy lub śpisz cały dzień i nie możesz zorganizować sobie czynności domowych i szkolnych, jeśli czujesz się samotna/samotny i nie masz z kim porozmawiać o trudnościach wynikających np. z kwarantanny, jeśli kłócisz się z najbliższymi i nie wiesz co masz zrobić- jestem dla Ciebie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 14:00.  Katarzyna Sojka  psycholog szkolny :)

58 743 21 64 - to numer specjalnego telefonu, pod którym każdy mieszkaniec Gdyni może zasięgnąć informacji na temat wsparcia w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa.

Telefon 58 743 21 64 działa od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00.

Dyżurujący pod nim specjaliści odpowiadają na pytania dotyczące wyłącznie:

- koronawirusa - profilaktyki zakażeń i postępowania w wypadku podejrzenia zakażenia
- sytuacji opieki nad dziećmi i młodzieżą oraz zasiłków opiekuńczych
- wskazówek postępowania dla seniorów
- informacji o instytucjach i organizacjach pomocowych, do których należy zgłosić się w kryzysowej sytuacji życiowej, gdy nie można liczyć na pomoc sąsiadów i rodziny

Osoby, które znalazły się w kryzysie psychicznym,
mogą uzyskać wsparcie pod całodobowym numerem telefonu: 58 622 22 22
.