Dziennik Librus - Nauczyciel (portal.librus.pl/szkola)

Dziennik Librus - Rodzic / Uczeń (rodzina.librus.pl)

Instrukcja logowania dla uczniów i rodziców (polski)

⎋ Instrukcja logowania (ukraiński) Інструкція входу в систему Librus

Przywracanie dostępu - resetowanie hasła (instrukcja)

Librus - dostępność

• strona internetowa na komputerze w przeglądarce (zalecana przeglądarka Google Chrome)
      • ✓ strona internetowa na urządzeniach mobilnych
      • ✖ aplikacja Librus w Gdyni w telefonach (i innych urządzeniach) jest wyłączona - pojawia się błąd logowania.
        Usługa nie jest wykupiona w Gdyni.
      • dostępna jest aplikacja gdynia.pl. Aplikacja jest dostępna na Android i iOS z oficjalnych sklepów. Zakładając konto mieszkańca można zalogować do dziennika.

Instrukcja logowania

1. Uruchom przeglądarkę Google Chrome

2. Wpisz w przeglądarkę internetową adres  rodzina.librus.pl

3. Na górze strony znajdź i kliknij w przycisk Librus Synergia
        (na urządzeniach mobilnych przycisk pokaże się po naciśnięciu na trzy kropki w górnym prawym rogu)

4. Z rozwiniętego menu wybierz „Zaloguj”

5. Podczas pierwszego logowania uzupełnij pola „Login” i „Hasło” danymi otrzymanymi w szkole
        (login ucznia oznaczony jest na końcu ciągu cyfr literą “u”)

6. Po uzupełnieniu pól, kliknij „Zaloguj”

7. Przy pierwszym logowaniu na konto RODZICA/OPIEKUNA uzupełnij następujące dane:

• „Podaj obecne hasło”,

• „Dodaj nowe hasło” – musi mieć min. 8 znaków, zawierać cyfry lub znaki specjalne oraz małe i duże litery,

• „Powtórz nowe hasło”,

• Wpisz swój „adres e-mail”,

• „Imię”,

• „Nazwisko”.

8. Na końcu zaznacz pole „Zapoznałem/am się z regulaminem korzystania z systemu Synergia (dostępny tutaj) i akceptuję go” oraz kliknij „Dalej”.

9. Przy pierwszym logowaniu na konto UCZNIA uzupełnij następujące dane:

• „Podaj obecne hasło”,

• „Dodaj nowe hasło” – musi mieć min. 8 znaków, zawierać cyfry lub znaki specjalne oraz małe i duże litery,

• „Powtórz nowe hasło”,

• Wpisz swój „adres e-mail”,

• Podaj „Ile masz lat”. Wybierz „nie mam ukończonych 13 lat” lub “mam ukończone 13 lat”.

10. Jeśli masz mniej niż 13 lat, podaj „adres e-mail rodzica/opiekuna” – otrzyma on link służący do akceptacji regulaminu Twojego konta. Na koniec kliknij „Dalej”.

11. Jeśli masz ukończone 13 lat, zaznacz pole „Zapoznałem/am się z regulaminem korzystania z systemu Synergia (dostępny tutaj) i akceptuję go” oraz kliknij „Dalej”.

12. Witamy w systemie LIBRUS Synergia

13. Upewnij się, że logujesz się na dobre konto: rodzica lub ucznia – aby otrzymać dostęp do dopasowanych funkcji i wiadomości

W systemie Synergia rodzic i uczeń mają dostęp do osobnych kont. Każdy z nich ma dedykowane login i hasło. Konta rodzica i ucznia w systemie Synergia są tylko z pozoru takie same. Każde z nich jest przypisane do konkretnej osoby i różni się m.in. zakresem funkcji. Należy również zwrócić uwagę na to, że szkoła może przesyłać różne wiadomości do użytkowników - co innego będzie adresowane do rodziców, młodszych uczniów i tych ze starszych klas. Dlatego warto korzystać z konta, które przypisane jest do konkretnego użytkownika.

Przywracanie dostępu do konta - resetowanie hasła (instrukcja)

1. Nauczyciel ➔ Administrator
        • 🚀 samodzielne resetowanie hasła -  instrukcja
        • 🚌 resetowanie hasła przez Administratora
      2. Rodzic ➔ Wychowawca ➔ Administrator
        • 🚀 samodzielne resetowanie hasła - instrukcja
        • 🐢 zgłoszenie u Wychowawcy
               (wychowawca posiada login, potrzebny do samodzielnego zresetowania hasła)
        • 🐌 Wychowawca przekazuje prośbę o zresetowanie hasła do Administratora
               (dane dostępu do odbioru w sekretariacie po 7 dniach roboczych od zgłoszenia)
      3. Uczeń ➔ Rodzic ➔ Wychowawca ➔ Administrator
        • 🚀 samodzielne resetowanie hasła - instrukcja
        • 🚌 resetowanie hasła przez Rodzica w panelu Librus Synergia - instrukcja
        • 🐢 zgłoszenie u Wychowawcy
               (wychowawca posiada login, potrzebny do samodzielnego zresetowania hasła)
        • 🐌 Wychowawca przekazuje prośbę o zresetowanie hasła do Administratora
               (dane dostępu do odbioru w sekretariacie po 7 dniach roboczych od zgłoszenia)

Odzyskiwanie hasła do konta Ucznia, Rodzica i Nauczyciela

Skorzystanie z funkcji Przypomnij hasło, która dostępna jest w widoku formularza logowania do systemu Synergia.

• Gdy Nauczyciel nie pamięta loginu to dostępny jest on u Administratora.
      • Gdy Rodzic nie pamieta loginu to dostepny jest on u Wychowawcy.
      • Gdy Uczeń nie pamieta loginu to dostępny jest on u Rodzica i Wychowawcy.

Odzyskiwanie loginu i/lub hasła do konta Ucznia przez Rodzica

Każdy rodzic na swoim koncie Librus Synergia (konto rodzica) może wygenerować nowe hasło dla ucznia
      (górne menu ➔ Uczeń ➔ Informacje ➔ Konto ucznia). W tym miejscu widoczny jest również login konta ucznia. Czynności tej można dokonać tylko z poziomu systemu Synergia dostępnego przez przeglądarkę WWW. Nie ma możliwości ustawienia nowego hasła dla ucznia z poziomu aplikacji mobilnej.