• 23.09.2024
          • Komunikat Dyrektora Szkoły

• 1/2024/2025

2 września 2024 r.

1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i przypominam, że w budynkach szkoły mogą przebywać jedynie uczniowie i pracownicy. W obu budynkach szkoły obowiązuje rejestr wejść.
            2. Zobowiązuję wychowawców  klas 0 – 8  do zaktualizowania danych osobowych uczniów,  rodziców i opiekunów orazzanotowania aktualnych numerów telefonów oraz adresów e-mailowych. Rodziców uczniów dojeżdżających proszę o wypełnienie deklaracji o samodzielnej drodze dziecka do i ze szkoły (dotyczy uczniów spoza rejonu szkoły).
            3. Zobowiązuję rodziców uczniów klas 0 – 8  do dostarczenia deklaracji uczęszczania dziecka na lekcję religii/etyki w bieżącym roku szkolnym do dnia 13 września 2024 r. do wychowawcy klasy (deklaracja do pobrania ze strony szkoły).
            4. Informuję, że na zajęcia wychowania do życia w rodzinie zapisani są wszyscy uczniowie. W przypadku rezygnacji uczestnictwa w tych zajęciach, rodzic zobowiązany jest dostarczyć wypełnioną deklarację – rezygnację z zajęć do 13 września 2024 r. do wychowawcy klasy. (deklaracja do pobrania ze strony szkoły). Po tym terminie nie będzie możliwości rezygnacji z w/w zajęć.
            5. Proszę o przedstawienie  zasad bezpiecznej drogi do i ze szkoły (zapis w dzienniku).
            6. Zobowiązuję wychowawców i nauczycieli do przypomnienia uczniom zasad Wewnątrzszkolnego Oceniania
            7. Proszę o przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania na terenie szkoły (dziedziniec, hole, korytarze, schody - zapis w dzienniku), punktualnym przychodzeniu na zajęcia szkolne, obowiązkowo wymagany jest dzienniczek ucznia, wyciąganiu konsekwencji wobec uczniów wagarujących, bezwzględnym terminowym usprawiedliwianiu nieobecności (tydzień od przyjścia do szkoły).

W trakcie uroczystości szkolnych obowiązuje stój galowy, a codziennie obuwie zmienne – od października. Przypominam, że na sali gimnastycznej obowiązuje obuwie zmienne z jasną podeszwą przez cały rok szkolny.
            8. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt elektroniczny przynoszony przez uczniów do szkoły !!!
            9. W szkole funkcjonuje system alarmowy (SOLID), monitoring wizyjny oraz wideodomofony w drzwiach wejściowych (hole, korytarze, teren zewnętrzny). Za niszczenie i dewastowanie obiektów oraz wyposażenia szkoły odpowiadają materialnie rodzice uczniów.
            10. Kalendarz roku szkolnego: zimowa przerwa świąteczna 23 – 31 grudnia, koniec I semestru 31 stycznia, ferie zimowe 17 lutego – 2 marca, wiosenna przerwa świąteczna 17 kwietnia - 22 kwietnia, egzamin ósmoklasisty 13, 14, 15 maja, zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych 27 czerwca 2025 r.
            11. Zebrania i konsultacje: (pierwsze zebranie 12 września 2024 r.) godz. 17:00 - 18:00 – klasy 0 - VIII
            12. Świetlica szkolna 6:30 - 17:00. Opieka w świetlicy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych odbywa  się tylko po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Wszelkie  informacje zamieszczone są na stronie internetowej szkoły w zakładce „świetlica”.
            13. Obiady w kwocie 7,00 zł, wydawane będą od 5 września. Informacja o wpłatach na obiady – na stronie internetowej szkoły.
            14. Pani pielęgniarka szkolna, prosi o przekazywanie informacji dotyczących chorób przewlekłych, przyjmowanych leków, zaleceńlekarza specjalisty o udzielaniu pierwszej pomocy oraz o telefony kontaktowe do rodziców w razie wypadku. W związku z zaleceniami Sanepidu prosimy o regularną kontrolę głowy swoich dzieci (wszawica), jednocześnie w szkole czystość głów kontrolować będzie p. pielęgniarka.
            15. Zespół d/s profilaktyki zwraca się z prośbą do rodziców o kontrolowanie zawartości tornistrów swoich dzieci, aby zapobieczabieraniu przez uczniów zbędnych rzeczy (albumy, pamiętniki, zabawki). Tornister/plecak ucznia powinien posiadaćusztywnioną ściankę przylegającą do pleców, nie powinien przekraczać 10 do 15 % masy ciała ucznia, cięższe rzeczy powinienmieć umieszczone na dnie, a lżejsze wyżej, należy go nosić na obu ramionach.
            16. Przypominam, że rodzice  zobowiązani są do korzystania z dziennika elektronicznego i komunikowania się z nauczycielami wyłącznie tą drogą.
            17. Zobowiązuję do regularnego śledzenia informacji na stronie internetowej szkoły w nowej szacie graficznej: sp10gdynia.pl
          • Wróć do listy komunikatów