ROK SZKOLNY 2021/2022

 • Lekcje wf-u

      Remont sali gimnastycznej idzie pełną parą! Na lekcjach wf-u króluje nie tylko tenis stołowy i unihokej, ale i spacery po Parku Kilońskim i lesie. Szukamy plusów: jesteśmy dotlenieni, spędzamy czas na świeżym powietrzu, a korzystając z pogody lepimy bałwana 😁.Tym razem 7d na boisku szkolnym stworzyła Olafa! 😉

  I.S.

 • Wyróżnienie dla naszej absolwentki

             Informacja:  "Ratusz" nr 1476

 • Narodowe Święto Niepodległości. Prace plastyczne, prezentacje,wyzwania "Hot 16 Challenge" - laureaci

  Uczniowie w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości wykazali się dużą aktywnością i pomysłowością. Klasy 1-3 wykonywały prace plastyczne o tematyce: „Marszałek Józef Piłsudski” lub „Moja Ojczyzna”. Zadaniem dla klas 4-8 było natomiast podjęcie się co najmniej jednej spośród dwóch form aktywności  tj.-wykonania prezentacji w Power Point ( temat do wyboru: „Działalność Józefa Piłsudskiego”, „Polska moimi oczami”, „Polska dawniej i dziś”) - wyzwania „Hot 16 Challenge” (temat: „Strofy o mojej Ojczyźnie”). Wyzwanie to, jak sama nazwa wskazuje, polegało na wymyśleniu i napisaniu 16- wersowego, rymowanego tekstu , poświęconego w całości spojrzeniu danego ucznia na dzisiejszą Polskę i jej historię. Dziękujemy wszystkim za nadesłane prace, a oto laureaci:

  Praca plastyczna:

             I miejsce: Wiktoria Podrez, klasa 3b  II miejsce : Maia Usenko , klasa 3a III miejsce: Kornelia Biała, Kornelia Łodzińska, Martyna Skowrońska, klasa 4c

  Prezentacja w Power Point:

         I miejsce: Jagoda Soroczyńska, klasa 4a II miejsce : Paulina Kaczmarek, klasa 8e III miejsce: Amelia Prylińska, Patrycja Prylińska, klasa 8b

  Wyróżnienie otrzymali : Filip Sadłowski z klasy 5a oraz Maja i Szymon Ciesielscy z klasy 8e.

  Wyzwanie „Hot 16 Challenge” , temat: „Strofy o mojej Ojczyźnie”:

  I miejsce: Szymon Fedorczyk , klasa 8b II miejsce : Daniel Dąbek, klasa 7d III miejsce: Michalina Kuszmar, klasa 8e.

  GRATULUJEMY!!!

  Organizatorzy: Anna Banacka, Aleksandra Osmólska, Lucyna Rocławska, Barbara Zaborowska, Mariusz Zaborowski.

  Tekst: Lucyna Rocławska

 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

        Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony 21 listopada. Życzliwość najczęściej kojarzy się z byciem miłym, a także serdecznością i drobnymi gestami okazywanymi spontanicznie i dobrowolnie, wywołującymi pozytywne emocje. Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego oryginalna nazwa brzmi: World Hello Day i symbolizuje główny cel, którym było pozdrawianie – mówienie "hello" (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób w ciągu dnia. Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach. Tego dnia szczególną uwagę zwracamy na wzajemną życzliwość, aby uwrażliwić ludzi i wzbudzić pozytywne emocje.Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego święta. W poniedziałkowy poranek Samorząd Uczniowski rozdawał uśmiechnięte buźki i życzył miłego dnia. Wybraliśmy też szkolną Królową i Króla Życzliwości.   Zostali nimi: Zofia Leszczyńska z klasy 1c oraz Alan Bach z klasy 8b.

  Gratulujemy!!

  Tekst: E. Klikowicz-Cerklańska

 • Zbiórka darów na rzecz migrantów- zakończenie akcji

       Wczoraj zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz migrantów, organizowaną przez rodziny bez granic-Trojmiasto Dzięki naszej społeczności udało się zebrać pokaźną liczbę potrzebnych artykułów. Zostały one dostarczone do organizatorów i w najbliższy wtorek wyruszą w kierunku granicy.  Dziękujemy za zaangażowanie i okazaną życzliwość.

  💚💜💙Dyrekcja SP 10 oraz B. Wróblewska i A. Nowicka

 • I Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

       Zapraszamy uczennice i uczniów kl. 6-8 do wzięcia udziału w I Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego. Szczegóły na plakacie 🏓🏓🏓🏆🥇🥈🥉

  I.S.

 • Konkurs z języka angielskiego kl. 7-8

  Konkurs międzyszkolny z języka angielskiego "COME AND VISIT MY CITY".

  Drodzy Uczniowie klas 7 i 8,

  Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie międzyszkolnym,
  organizowanym przez SP nr 40 w Gdyni.

  Zasady konkursu przedstawione są poniżej.

  WAŻNE: Prace należy przesyłać do swoich nauczycielek języka angielskiego do 26 listopada (piątek). Po otrzymaniu informacji zwrotnej, uczeń będzie mógł wysłać pracę do organizatorek konkursu w terminie wyznaczonym przez SP nr 40.

  Powodzenia!
  Nauczycielki języka angielskiego

   

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  Prawa człowieka zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka dotyczą każdej osoby od chwili narodzin, a jeszcze dodatkowo dzieci chronione są prawami zawartymi w uchwalonej dokładnie 26 lat temu Konwencji o Prawach Dziecka. Konwencja uchwalona z inicjatywy Polski, 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, została podpisana przez wszystkie państwa na świecie. Czy to znaczy, że prawa dziecka są respektowane? Niestety, w wielu zakątkach świata dzieci nie mają dostępu do edukacji, opieki medycznej, bezpieczeństwa i życia w pokoju, do schronienia, do ochrony przed wyzyskiem, do wolnego czasu i zabawy, do wyrażania własnych poglądów, do wolności.Obowiązkiem nas dorosłych jest dążenie do tego, by prawa te były respektowane zarówno na naszym podwórku, jak i w najdalszych zakątkach Ziemi. Dzisiaj, na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a od zeszłego roku równie ustanowiony przez Sejm RP Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

  Źródło: Rzecznik Praw Dziecka

 • Humor w poezji - konkurs

      We wtorek, 9 listopada, odbył się konkurs recytatorsko-plastyczny pt. "Humor w poezji". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas III, którzy mieli za zadanie w sposób humorystyczny przedstawić wybrany przez siebie wiersz i zaprezentować, w kreatywny sposób, strój oraz pracę plastyczną do danego wiersza.

  Uczniowie włożyli w występ dużo inwencji twórczej i dlatego jury postanowiło przyznać ex aequo:

  I miejsce - Daniel Sadowski (kl.3A) i Małgorzata Tybecio (kl.3B)

  oraz wyróżnienia: Tymoteusz Hoga (kl.3A), Antonina Kraszewska (kl.3B), Magda Stenka ( kl.3C), Magdalena Tomasińska (kl.3C). Gratulujemy laureatom! 😃😃😃 🎉

  Koordynatorki konkursu: Elżbieta Lesner, Katarzyna Mossakowska

 • Świąteczny Anioł -Konkurs plastyczny

  Drodzy Uczniowie
  Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie na przestrzenną pracę plastyczną przedstawiającą świątecznego anioła.
       Anioły będzie można zakupić w czasie szkolnego kiermaszu świątecznego, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.
  Szczegóły konkursu na grafikach.
  Dobro powraca.

 • Dyplom -Ciapkowo

 • "Escape room"

       10 listopada klasa 8b na 2 lekcjach matematyki sprawdzała swoją wiedzę matematyczną, umieszczoną w kontekście historycznym w "escape roomie". Tematem była 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie bawili się doskonale, szukając ukrytych kopert z zadaniami i wspólnie rozwiązując różnorodne zagadki. Złamanie kodu do kłódki doprowadziło do odnalezienia hasła do komputera.
  W zmaganiach wspierały uczniów panie Katarzyna Liberacka i Hanna Fryda.

  "Escape room" przygotowany w oparciu o scenariusz Kseni Erdmann oraz Wojtka Wątora.

  Dziękuję za wspólną zabawę. 🙂
  Katarzyna Liberacka

 • Tenis stołowy w szkole

     Ze względu na remont sali gimnastycznej sobotnie zajęcia tenisa stołowego odbywają się na holu na parterze.

  Przypomina pan Bartłomiej Gładkowski. :)

  ____

 • Rugby w SP10

       W sobotę na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni odbył się międzynarodowy mecz Polska - Niemcy. Spotkanie zostało zorganizowane przez Polski Związek Rugby i naszego partnera, Rugby Club Arka Gdynia. Uczniowie SP10 w Gdyni aktywnie uczestniczyli w organizacji wydarzenia i razem z rodzicami gorącym dopingiem ponieśli biało-czerwonych do zwycięstwa nad wyżej notowanym rywalem.

  Zdjęcia : Wojciech Szymański, SikoraFoto i SportsLifePhoto.

  M.S.

 • Pomoc dla migrantów

 • Konkurs fotograficzny

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym pt. „Przyroda Naszego Regionu”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 48 w Gdyni.

  W oczekiwaniu na wyniki konkursu przedstawiamy efekty ich pracy.

  Koordynator  Beata Wróblewska

   

 • W Ciapkowie

  W piątek, 29 października, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami udał się do schroniska „Ciapkowo” w Gdyni-Redłowie. Celem wizyty było zawiezienie darów i podziękowań za współpracę z naszą szkołą, które uczniowie redagowali z okazji Dnia Relacji. Jak co roku dzieci obejrzały schronisko, wysłuchały pogadanki na temat odpowiedzialności za zwierzaki i zajrzały do boksów z psami i kotami. Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

  Tekst: Ewa Klikowicz-Cerklańska

 • Zapraszamy na wywiad z absolwentem SP10 w Gdyni, Damianem Turzyńskim

  Damian Turzyński podkreśla, że rugby jest dyscypliną dla każdego, bez względu na warunki fizyczne.

 • TENIS STOŁOWY W SP10

  Ruszyły zajęcia tenisa stołowego. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w soboty w godz 8:00-9:30. Przeznaczone są dla uczniów z klas 5-8, ale jeżeli w kl.4 znajdą się gracze, to również są mile widziani.

  Zaprasza nauczyciel wychowania fizycznego p. Bartłomiej Gładkowski.

 • Wyniki konkursu "Kolorowy las"

   

  Międzyszkolny konkurs plastyczny

  „Kolorowy las”

   

  Laureatami w kategorii klas 0 zostali:

  I miejsce Maksym Budniewski SP nr 48

  II miejsce Zlataslawa Melnik SP nr 10

  III miejsce Dominik Keler SP nr 31

   

  Wyróżnienie otrzymali:

  Marianna Bielawa SP nr 10

  Melania Bach SP nr 10

  Alan Rambiert SP nr 10

   

  Laureatami w kategorii klas I-III zostali:

  I miejsce Laura Hoppe kl.III SP nr 6

  II miejsce Jagoda Poniewierska kl.II SP nr 10

  III miejsce Zuzanna Ossowska kl.I SP nr 31

   

  Wyróżnienie otrzymali:

  Aleksander Wruk kl.IISP nr 6

  Oliwia Jatkowska  kl.III SP nr 31

  Natalia Michałek kl.I SP nr 34

  Milena Krasowska kl.II SP nr 17

  Marzena Trybuchowicz  kl.I SP nr 10

  Nela Potrapeluk kl. I SP nr 10

   

strona: