ROK SZKOLNY 2021/2022

 • DZIESIĄTKA LAUREATEM KONKURSU "EKSPERT E.E. CZYLI W TROSCE O ŚRODOWISKO"

 • Zwrot wypożyczonych lektur szkolnych

  Prosimy o zwrot wypożyczonych z biblioteki lektur szkolnych i pozostałych książek. Bibliotekarki

 • Wakacyjny trening dla rodziców

 • Koncert w Parku Kilońskim

  Koncert w Parku Kilońskim 13/06/2021
  https://www.facebook.com/fundacja4sztuki/posts/3663756710515441

  Gdynia Chylonia. Dzielnica kontrastów - z jednej strony pamiętająceXIX wiek zabudowania, z drugiej pnące się w górę wieżowce.Dzielnica również pełna dźwięku - to stąd pochodzą muzycyzwiązani m.in ze sceną yassową, producenci muzyczni, wreszcie: to turodziło się brzmienie Gdyńskiej Sceny Alternatywnej.

  W Parku Kilońskim, tuż przy leśniczówce, w której kilka dekad temupróby odbywały takie formacje jak Bóm Wakacje w Rzymie czy Apteka,wystąpi trzech muzyków z nowego pokolenia alternatywnej sceny. MichałMiegoń, Krzysztof Wroński, Joanna Kucharska - czyli klasyczny składformacji Kiev Office. Po raz pierwszy od trzech lat razem na scenie!Pikanterii występowi dodaje fakt, iż Michał Miegoń ma w dzielnicyrodzinne korzenie i nie omieszka przekazać ze sceny lokalnych anegdotoraz legend miejskich.

  Celebrując X. lecie wydania ich przełomowego albumu "Anton Globba" trio zapewni moc dźwiękowych wrażeń, łącząc rock, zimną falę iciepłe brzmienia dubowe. Będzie improwizacja? Będzie. Będą piosenkii wspólne śpiewanie? Będzie. Będzie taniec? Będzie. Co jeszcze będzie? Przekonajcie się sami 13/06/2021!

  Michał Miegoń - Wokal, Gitara

  Joanna Kucharska - Wokal, Bas

  Krzysztof Wroński - Perkusja

   

 • Spektakl "Dzielny kapitan Ahab"

  Dzielny kapitan Ahab. OSTATNI REJS PRZED SEZONEM!
  https://www.facebook.com/events/154970756497253

  Teatr Gdynia Główna

  W najbliższą niedzielę, 13 czerwca o godzinie 12.00 i 14.00 odbędzie się spektakl dla najmłodszych "Dzielny Kapitan Ahab". Ostatnie przed wakacjami gdyńskie wydarzenie kulturalne skierowane dla całych rodzin.

  DZIELNY KAPITAN AHAB insp. MOBY DICKIEM Hermana Melville'a Awanturnicza podróż morska! Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz.

  Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Ahab, wraz załogą, poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem MOBY DICK. Bestia zatopiła już wiele statków i obgryzła niejedną kończynę. Dlaczego więc Ahab ściga wielkiego kaszalota? Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić Lewiatana? Zaczyna się przygoda na otwartym morzu!

   

 • Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci

  Od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12-15 lat. W Gdyni szczepienie można zrealizować m.in.w Punkcie Szczepień Powszechnych w Gdynia Arena.

 • Zwrot wypożyczonych podręczników, tabletów i laptopów

   Podręczniki oddajemy w  bibliotece.

  Wykaz podręczników znajduje się na stronie internetowej szkoły.

   

  Wypożyczone tablety i laptopy (klasy 4, 6, 7) razem z podręcznikami oddajemy w bibliotece p. Adrianowi Staniszewskiemu w dniach 14, 15, 21 czerwca.

   

 • 1 czerwca - Dzień Dziecka

 • Rugby

  Rugby Club Arka Gdynia Wice Mistrzem Polski w kategorii U16!!! Na rozegranych w Łodzi w piątek i sobotę / 28-29.05 / finałach, drużyna Młodych Buldogów zdobyła srebrne medale!! Z wielką satysfakcją informujemy, że wielu zawodników srebrnej ekipy to chłopcy, którzy swoją przygodę z rugby zaczęli w klasach sportowych SP10 w Gdyni.

  Nasi wicemistrzowie : Jan Borowski, Jakub Klas, Robert Torbiarczyk, Krzysztof Jakubowski, Szymon Stani, Karol Król, Damian Turzyński, Piotr Lebioda, Mateusz Ferens, Paweł Tomczak, Igor Braun-Raatze.

  -----TrenerM.S.

   

 • XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – program wydarzeń online

 • Przyjdź i zdecyduj o ogrodzie na CHECZY

 • Dzień Dobrych Uczynków

 • Laureaci konkursu plastycznego

  LAUREACI  ZDALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

  DLA  KLAS I-III

  MIASTO W WIOSENNYCH KWIATACH

   

  Prezentujemy laureatów zdalnego konkursu plastycznego dla klas I-III „MIASTO W WIOSENNYCH KWIATACH”.W środę 12 maja zostało nagrodzonych 26 laureatów, którzy wykonali przepiękne prace, wykazując się  dużą inwencją twórczą. Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom za udział
  w konkursie, a laureatom GRATULUJEMY….

                                                                                                      Koordynator:

                                                                                                         Elżbieta Lesner

   

 • Sukcesy szkolnych rugbistów

      W bardzo dobrych humorach wrócili nasi rugbiści z turnieju w Warszawie!!!

  Na rozegranym w sobotę Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby drużyny Rugby Club Arka Gdynia zajęły czołowe lokaty. W stawce 24 ekip z całej Polski, w trzech kategoriach wiekowych, nasze waleczne buldogi 😉 zajęły 2 miejsce w Żaku, 3 miejsce w Młodziku i 4 w Mini Żaku. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników. Przypominamy, że można jeszcze zapisać dziecko z obecnych klas III na zajęcia rugby, które ruszą od września. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z trenerem Maciejem Stachurą tel 782-790-731.

 • Nieodpłatna pomoc psychologiczna

 • 25 KWIETNIA - Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

  Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem to święto ustanowione przez Ligę Niedosłyszących w celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie i zwiększanie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska.

  PAMIĘTAJ!

  ŻEBY ZOBACZYĆ I USŁYSZEĆ, MUSISZ ZAMIENIĆ HAŁAS W CISZĘ!

  Hałas niszczy zdrowie


  Hałas wpływa destrukcyjnie na system nerwowy oraz immunologiczny, powodując rozdrażnienie, nadpobudliwość, apatię, agresję, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu, brak koncentracji, zanik funkcji poznawczych uczniów oraz obniżenie wydajności w pracy. U osób długotrwale na niego narażonych wywołuje choroby układu krążenia (zawały serca, zaburzenia akcji serca i zmiany ciśnienia krwi) oraz przedwczesne starzenie się. Typowym przykładem niekorzystnego wpływu hałasu przemysłowego na zdrowie pracowników są uszkodzenia słuchu, szczególnie u osób zatrudnionych przez dłuższy okres czasu w przemyśle górniczym, hutniczym i maszynowym oraz w transporcie. Informacje pochodzące z Centralnego Rejestru Chorób Zawodowych dowodzą, że zmiany patologiczne ucha wewnętrznego to obecnie ok. 20 % wszystkich wykrywanych przypadków chorób zawodowych. Negatywny wpływ hałasu uwidacznia się również w wymiarze społecznym, zaburzając proces komunikacji, utrudniając odbiór sygnałów optycznych oraz wywołując lokalne napięcia i kłótnie.

  Hałas negatywnie wpływa na środowisko przyrodnicze


  Hałas i wibracje pogarszają jakość środowiska przyrodniczego, zakłócając jego naturalną wartość, jaką jest cisza. Obniżają jakość i przydatność terenów rekreacyjnych i leczniczych, zmieniają zachowania ptaków i innych zwierząt, co skutkuje np. zmianą siedlisk czy zmniejszaniem liczby składanych jaj. Przynoszą również ujemne skutki gospodarcze, jak np. utrudnienia w eksporcie wyrobów nie spełniających światowych wymagań ochrony przed hałasem i wibracjami.


  Działania na rzecz redukcji hałasu


  Liczbę źródeł hałasu w naszym otoczeniu możemy skutecznie obniżać. Jeśli chodzi o działania globalne często brakuje funduszy na pewne modyfikacje, w związku z czym pojawiają się zaniedbania.

   

  Redukcję hałasu można osiągnąć poprzez:

  • poprawienie stanu nawierzchni dróg, stanu torów kolejowych i tramwajowych,
  • budowanie dróg i innych linii komunikacyjnych np. w tunelach, a także stosowanie ekranów dźwiękochłonnych przy drogach,
  • zmodernizowanie konstrukcji pojazdów mechanicznych,
  • wyposażenie pojazdów w izolacje akustyczne, tłumiki,
  • ograniczenie ruchu pojazdów (wybieranie transportu miejskiego zamiast samochodu),
  • wykorzystywanie do budowy materiałów chroniących przed hałasem,
  • wyposażenie konstrukcji urządzeń i maszyn w obudowy dźwiękoszczelne,
  • stosowanie stoperów i słuchawek ochronnych przez pracujących w hałasie,
  • ściszanie głośności w TV, radio itp.,
  • unikanie słuchania muzyki przez słuchawki,
  • unikanie przebywania w miejscach, gdzie natężenie hałasu jest wysokie,
  • spokojne mówienie, bez pokrzykiwania i głośnych kłótni.

  https://www.youtube.com/watch?v=g_UBKYVUya0

 • Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości - informacja dla klas ósmych.

   19 kwietnia zaplanowane były spotkania z klasami ósmymi na temat holokaustu. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy Was o zapoznanie się z przygotowanymi przez nas materiałami.    Bibliotekarki.

   19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, w polskich szkołach Dzień Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Celem tego dnia jest uczczenie pamięci ofiar Holokaustu, jak również włączenie młodzieży w dyskusję na temat łamania praw człowieka, braku tolerancji czy braku szacunku dla innych narodów.

 • wyniki konkursu - św. Patryka

  17 marca, na lekcjach języka angielskiego, poznawaliśmy historię Św. Patryka, patrona Irlandii oraz dowiadywaliśmy się, kim, według legendy, jest "leprechaun".

  Uczniowie klas 1-6 wzięli udział w konkursie na najlepszy strój irlandzkiego skrzata.

  Prezentujemy laureatów oraz wszystkich tych, którzy wzięli udział w konkursie.

  Brawo za pomysłowość i dziękujemy za udział w konkursie.

  Well done!

  Your English teachers 

 • Ewaluacja wewnętrzna szkoły

   - ankieta dla Rodziców/ Opiekunów prawnych
   

  Szanowni Państwo! Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie szczerych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania w ankiecie https://forms.office.com/r/y0VQqDYX4n. Ankieta jest anonimowa, a pozyskane na jej podstawie informacje będą miały na celu poprawę efektywności pracy szkoły w badanym obszarze, tj. "Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji". Dane te pozostaną do wyłącznej wiadomości Rady Pedagogicznej i nie będą upubliczniane nigdzie poza naszą placówką. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za wypełnienie ankiety. Szkolny Zespół ds. Ewaluacji.

strona: