Zdalne nauczanie

Informacje

 • Komunikat - zwrot podręczników i książek

  Harmonogram oddawania  podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

  W dniach 8 - 10. 06. 2020 podręczniki  oddają klasy 2, 3, 5 ,6  godz. 8.00 - 14.00

  W dniach 16 - 18. 06. 2020. (przed egzaminami) podręczniki  oddają klasy 8

  Wyjątkowo w tym roku ze względów sanitarnych  uczniowie klasy  1, 4 i 7 nie muszą oddawać wypożyczonych podręczników.  Prosimy o samodzielne przeznaczenie ich na makulaturę. Od września będą obowiązywać    nowe podręczniki.

  Będziemy przyjmować tylko  pełen komplet podręczników !!!  Na stronie internetowej szkoły, w zakładce Niezbędnik znajduje się wykaz wypożyczonych podręczników i bardzo prosimy Rodziców o dopilnowanie tego.

  Wyjątek będą stanowić uczniowie, którzy będą potrzebować podręczniki dłużej ze względu na egzaminy klasyfikacyjne i oddadzą je we wrześniu.

  Przypominamy o konieczności założenia przed wejściem do szkoły  maseczki zakrywającej usta i twarz.

                                                                                                                    Dyrektor  Marek Dąbkowski

   

 • Odkrywaj Kosmos - Dzień Dziecka w Rivierze

  Zapnijcie pasy i start. Ciekawe jesteśmy waszych wrażeń. Bibliotekarki

  Rozpoczynamy odliczanie! 1 2 3 ....   

 • „Zemsta” Aleksandra Fredy po raz drugi

  Teatr Telewizji i Bibliotekarki zapraszają na Zemstę po raz drugi.Zobaczcie inną aranżącję Zemsty, współczesną. Reżyser Redbad Klynstra-Komarnicki rezygnując w swojej inscenizacji z naturalistycznych odwzorowań i odchodząc od wiernie skopiowanego kostiumu epoki spróbuje zmierzyć się z aktualnymi problemami, przemówić głosem czytelnym dla widza Anno Domini 2020. W jego interpretacji „Zemsta” będzie utworem na zgodę, na rozładowanie napięcia, na pokonanie muru, jaki powstał pomiędzy współczesnymi Polakami, a wydobycie fredrowskiego dobrego śmiechu posłuży przyjrzeniu się nam samym ze zrozumieniem i dystansem. 

  https://vod.tvp.pl/website/zemsta,47018784#

  Autor: Aleksander Fredro 
  Scenariusz i reżyseria: Redbad Klynstra-Komarnicki 
  Zdjęcia: Adam Palenta 
  cenografia i kostiumy: Karolina Fandrejewska 
  Muzyka: Radek Fedyk 
  Montaż: Jerzy Zawadzki

   

 • Nasza szkoła w telewizji

 • Projekt "Food Art"

  Projekt "Food Art" wykonany w domowych warunkach przez uczniów klasy 4A.

  Autorzy prac: Kacper Sieradzki i Michał Biernacki.

  Kreatywna nauka języków także "zdalnie".

  Tekst: Anna Okrój

 • Fabryki w Polsce. Jak powstają słone paluszki?

  Paluszki, chipsy, nachosy i orzeszki ziemne to nasze ulubione przekąski, dziś sprawdzimy jak produkowane są jedne z nich. Po paluszki, chętnie sięgamy podczas imprez, ale dobrze sprawdzają się także przed telewizorem. Żeby zobaczyć jak przebiega produkcja odwiedziliśmy fabrykę firmy Aksam. Zapraszamy. Bibliotekarki.

  film

 • Środa z polską legendą

  Zapraszamy dzieci  do oglądania legend polskich przygotowanych przez Bajkowy Zakątek. Dzisiaj obejrzymy  cztery  legendy:

 • Piosenki dla Mamy

  Na zestaw  piosenek dla Mamy  zaprasza Babadu TV i Bibliotekarki. :)

 • Konkurs "Świetlik(R)" - informacje bieżące

  Szanowni Państwo, 

  bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za cierpliwość w związku z terminem testu konkursowego Świetlika w edycji 2020. Zdecydowaliśmy, że test dla klas 1-7 odbędzie się 22 września 2020 r.

  W związku z tym, że testy są już w Państwa szkołach i w dalszym ciągu jest to edycja 2020, uczniowie napiszą konkurs na poziomach, na których zostali zgłoszeni do testu w marcu.

  Zatem np. trzecioklasiści z marca będą pisali test dla trzeciej klasy, będąc formalnie w klasie czwartej. Istnieje również opcja edycji istniejących zapisów - w tym celu prosimy o kontakt mailowy (konkurs@swietlik.edu.pl). 

  Informacja dotycząca klas 8

  Oczywiście ósmoklasiści nie mogą napisać testu we wrześniu. Po wielu telefonach od rodziców chcemy zaproponować Państwu następujące rozwiązania: 

  1) chętni uczniowie klas ósmych będą mogli napisać test ostatniego dnia egzaminów, o dogodnej dla Państwa szkoły godzinie, dnia 18 czerwca 2020 r. 

  2) pieniądze za opłatę konkursową uczniów klas ósmych, którzy nie zechcą przystąpić do konkursu w czerwcu zostaną zwrócone na podane przez koordynatora konto. 

  W obu przypadkach prosimy o kontakt mailowy. W przypadku kiedy zdecydujecie się Państwo przeprowadzić test dla klas ósmych jeszcze w czerwcu musimy bardzo indywidualnie podejść do sprawy testów. Koperty z testami przesłane w marcu niestety nie mogą zostać naruszone. 

  Będziecie Państwo mogli wykorzystać do odesłania kart odpowiedzi etykiety DPD dołączone do przesyłek z testami. Postaramy się opracować wyniki w tempie ekspresowym. 

  W przypadku rezygnacji klas ósmych z pisania testu prosimy o przesłanie maila z kodem szkoły oraz numerem konta na jakie ma zostać zwrócona opłata. Jeśli była wystawiona faktura, przed zwrotem opłaty wystawimy Państwu fakturę korygującą, której podpisany przez przedstawiciela szkoły skan będzie musiał zostać do nas odesłany. Zwrot opłaty zostanie wykonany dopiero po otrzymaniu skanu. 

  Oczywiście może się zdarzyć, że np. z dwóch uczniów w szkole 1 będzie chciał pisać w czerwcu, a drugi nie. Wtedy oczywiście jedną opłatę zwrócimy bez problemu. 

  Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny pod numerem 730 100 301.  

  Z poważaniem, Justyna Kniaź Biuro Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik®" 

 • Wideo Czytelnia

  Wojewódzka i Miejska  Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Bibliotekarki zapraszają do czytelni on-line, w której  aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci. Do współpracy przy projekcie zaproszono  aktorów z Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura z Gdańska oraz Teatru Muzycznego z Gdyni. Dzisiaj w Wideo Czytelni  Aleksy Perski aktor Teatru Muzycznego w Gdyni przeczyta wam „Historyjki na raz”  Bernarda Friota .   

 • W bibliotece - bajki

  W bibliotece bywają nawet bohaterowie bajek. Bibliotekarki zapraszają do obejrzenia i wysłuchania  bajek, które opowiadają o przygodach czytelników   z książkami i bibliotece.

  1. Kicia Kocia w bibliotece

  2. Świnka Pepa w bibliotece 

  3. W  bibliotece

 • Pomysły na Dzień Matki

  Nie zapomnij w tym dniu (26 maja, wtorek) o swojej mamie. Złóż jej  życzenia, i podaruj zrobioną własnoręcznie laurkę. Na pewno się ucieszy.Bibliotekarki dołączają sie do życzeń dla Waszych Mam.

  1.Kartka kwiatek-serce

  2.Laurka

  3.Kwiatek z papieru

  4.Bukiecik kwiatów

 • Aerobox - propozycja p. Bartka Gładkowskiego

  Trochę ruchu od p. Bartka Gładkowskiego.    😊https://youtu.be/0VcnplcRfqo

 • UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE KLAS 8 🙂

  W związku z kalendarzem MEN dot. wznowienia pracy szkoły tj. od 25 maja istnieje możliwość konsultacji dla uczniów na terenie naszej placówki. Jednakże w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zachęcamy do korzystania z konsultacji z nauczycielami w formie zdalnej. Istnieje wiele sposobów kontaktowania się z nauczycielami: adresy mailowe znajdują się na stronie szkoły (zakładka ZDALNE NAUCZANIE), TEAMS (rozmowy indywidualne, czat) również poprzez wychowawcę, pedagoga i psychologa.

  Osoby, które zdecydują się  na konsultacje na terenie szkoły, proszone są o jak najwcześniejszy kontakt telefoniczny z psychologiem ( Katarzyna Sojka 516-991-524 ) w celu organizacji bezpiecznego spotkania dla ucznia i nauczyciela oraz sprawnego przesłania druków: zaświadczenia rodzica o stanie zdrowia dziecka  oraz wyrażenia zgody na wykonanie badania pomiaru temperatury ciała przez pracownika szkoły przy wejściu do budynku.Życzymy wszystkim zdrowia, a uczniom dodatkowo wytrwałości w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, abyśmy spotkali się na egzaminach ósmoklasisty w komplecie😉.

  Katarzyna Sojka

 • Wideo Czytelnia

  Wojewódzka i Miejska  Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Bibliotekarki zapraszają do czytelni on-line, w której aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci. Do współpracy przy projekcie zaproszono  aktorów z Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura z Gdańska oraz Teatru Muzycznego z Gdyni. Dzisiaj w Wideo Czytelni  Andrzej  Żak  aktor z Teatru Miniatura przeczyta wam książkę  „Mama bohatera” Roberto Malo, Francisco Javier Mateos i inni.

 • Zapraszamy do teatru na "Zemstę"

  W ramach akcji  #zostańw domu Ninateka udostępniła swoją kolekcję teatralną. Przeszukałyśmy ją i polecamy wam  Zemstę Aleksandra Fredry w reżyserii Jana Świderskiego z 1972 roku. Włącz teatr! Pozdrawiamy. Bibliotekraki

 • Stare zdjęcia Gdyni.

  Zapraszamy do obejrzenia starych fotografii  przedstawiających nasze miasto. Zobaczcie, jak zmieniała się Gdynia. Ciekawe jesteśmy czy rozpoznacie gdzie zostało zrobione zdjęcie. Bibliotekarki.

  https://www.youtube.com/watch?v=vWbmaptwtZg

 • Plastusiowo – serial teatralny dla dzieci (odcinek 1, 2, 3, 4)

  "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej.

   "Sopocki Teatr na Plaży  przygotował nowy serial teatralny online dla dzieci. Każdy z odcinków zostanie zrealizowany w innej technice teatralnej, a dodatkowo po każdej opowieści dzieci poznają warsztatowe sekrety teatru cieni, teatru lalki, animacji poklatkowej czy tworzenia postaci z papieru."

  W pierwszym odcinku animacja figurek z plasteliny. Zapraszamy do obejrzenia. Bibliotekarki.

  odcinek 1

  odcinek 2

  odcinek 3

  odcinek 4

 • Doktor Dolittle i jego zwierzęta - audiobook

  Fundacja  Słowo i Kropka , Naszeczytanie.pl  i Bibliotekarki zapraszają do wysłuchania audiobooka  „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Książkę czyta dla was Damian Warwas.

 • Bajka, film i piosenka o koronawirusie

  Bajki o profilaktyce i Bibliotekarki w ramach akcji  #zostańwdomu zapraszają na bajkę o wirusie  , krótki film o koronawirusie dla dzieci i piosenkę, którą wykonają dla was Śpiewające Brzdące  „Przegoń wirusa”.

strona: