ROK SZKOLNY 2020/2021

 • Nieodpłatna pomoc psychologiczna

 • 25 KWIETNIA - Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

  Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem to święto ustanowione przez Ligę Niedosłyszących w celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie i zwiększanie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska.

  PAMIĘTAJ!

  ŻEBY ZOBACZYĆ I USŁYSZEĆ, MUSISZ ZAMIENIĆ HAŁAS W CISZĘ!

  Hałas niszczy zdrowie


  Hałas wpływa destrukcyjnie na system nerwowy oraz immunologiczny, powodując rozdrażnienie, nadpobudliwość, apatię, agresję, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu, brak koncentracji, zanik funkcji poznawczych uczniów oraz obniżenie wydajności w pracy. U osób długotrwale na niego narażonych wywołuje choroby układu krążenia (zawały serca, zaburzenia akcji serca i zmiany ciśnienia krwi) oraz przedwczesne starzenie się. Typowym przykładem niekorzystnego wpływu hałasu przemysłowego na zdrowie pracowników są uszkodzenia słuchu, szczególnie u osób zatrudnionych przez dłuższy okres czasu w przemyśle górniczym, hutniczym i maszynowym oraz w transporcie. Informacje pochodzące z Centralnego Rejestru Chorób Zawodowych dowodzą, że zmiany patologiczne ucha wewnętrznego to obecnie ok. 20 % wszystkich wykrywanych przypadków chorób zawodowych. Negatywny wpływ hałasu uwidacznia się również w wymiarze społecznym, zaburzając proces komunikacji, utrudniając odbiór sygnałów optycznych oraz wywołując lokalne napięcia i kłótnie.

  Hałas negatywnie wpływa na środowisko przyrodnicze


  Hałas i wibracje pogarszają jakość środowiska przyrodniczego, zakłócając jego naturalną wartość, jaką jest cisza. Obniżają jakość i przydatność terenów rekreacyjnych i leczniczych, zmieniają zachowania ptaków i innych zwierząt, co skutkuje np. zmianą siedlisk czy zmniejszaniem liczby składanych jaj. Przynoszą również ujemne skutki gospodarcze, jak np. utrudnienia w eksporcie wyrobów nie spełniających światowych wymagań ochrony przed hałasem i wibracjami.


  Działania na rzecz redukcji hałasu


  Liczbę źródeł hałasu w naszym otoczeniu możemy skutecznie obniżać. Jeśli chodzi o działania globalne często brakuje funduszy na pewne modyfikacje, w związku z czym pojawiają się zaniedbania.

   

  Redukcję hałasu można osiągnąć poprzez:

  • poprawienie stanu nawierzchni dróg, stanu torów kolejowych i tramwajowych,
  • budowanie dróg i innych linii komunikacyjnych np. w tunelach, a także stosowanie ekranów dźwiękochłonnych przy drogach,
  • zmodernizowanie konstrukcji pojazdów mechanicznych,
  • wyposażenie pojazdów w izolacje akustyczne, tłumiki,
  • ograniczenie ruchu pojazdów (wybieranie transportu miejskiego zamiast samochodu),
  • wykorzystywanie do budowy materiałów chroniących przed hałasem,
  • wyposażenie konstrukcji urządzeń i maszyn w obudowy dźwiękoszczelne,
  • stosowanie stoperów i słuchawek ochronnych przez pracujących w hałasie,
  • ściszanie głośności w TV, radio itp.,
  • unikanie słuchania muzyki przez słuchawki,
  • unikanie przebywania w miejscach, gdzie natężenie hałasu jest wysokie,
  • spokojne mówienie, bez pokrzykiwania i głośnych kłótni.

  https://www.youtube.com/watch?v=g_UBKYVUya0

 • Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości - informacja dla klas ósmych.

   19 kwietnia zaplanowane były spotkania z klasami ósmymi na temat holokaustu. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy Was o zapoznanie się z przygotowanymi przez nas materiałami.    Bibliotekarki.

   19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, w polskich szkołach Dzień Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Celem tego dnia jest uczczenie pamięci ofiar Holokaustu, jak również włączenie młodzieży w dyskusję na temat łamania praw człowieka, braku tolerancji czy braku szacunku dla innych narodów.

 • wyniki konkursu - św. Patryka

  17 marca, na lekcjach języka angielskiego, poznawaliśmy historię Św. Patryka, patrona Irlandii oraz dowiadywaliśmy się, kim, według legendy, jest "leprechaun".

  Uczniowie klas 1-6 wzięli udział w konkursie na najlepszy strój irlandzkiego skrzata.

  Prezentujemy laureatów oraz wszystkich tych, którzy wzięli udział w konkursie.

  Brawo za pomysłowość i dziękujemy za udział w konkursie.

  Well done!

  Your English teachers 

 • Ewaluacja wewnętrzna szkoły

   - ankieta dla Rodziców/ Opiekunów prawnych
   

  Szanowni Państwo! Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie szczerych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania w ankiecie https://forms.office.com/r/y0VQqDYX4n. Ankieta jest anonimowa, a pozyskane na jej podstawie informacje będą miały na celu poprawę efektywności pracy szkoły w badanym obszarze, tj. "Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji". Dane te pozostaną do wyłącznej wiadomości Rady Pedagogicznej i nie będą upubliczniane nigdzie poza naszą placówką. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za wypełnienie ankiety. Szkolny Zespół ds. Ewaluacji.

 • WYNIKI KONKURSU EKSPERT E.E.

  CZYLI W TROSCE O ŚRODOWISKO
   

  Serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Dziękuję również Rodzicom, którzy pomagali w dostarczeniu zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych i Nauczycielom, którzy włączyli się w akcję. Efekt zbiórki przeszedł nasze oczekiwania. Samochód musiał wykonać aż dwa kursy, aby zabrać wszystkie elektroodpady.

  W konkursie wzięło udział 29 uczniów z klas 4 – 8 oraz 15 uczniów z klas 0 – 3. Najliczniej w konkursie wzięli udział uczniowie z 1b – pięcioro dzieci zaangażowało się w akcję zbiórki elektroodpadów i z 4b – czworo uczniów. Wykres pokazuje liczbę punktów zdobytych przez uczniów poszczególnych klas.

   

  Nagrody przyznano:

   

  I miejsce – Daniel Dąbek z 6d – 70 punktów;

  II miejsce – Julia Konkel z 3a – 62 punkty;

  III miejsce – Oktawian Radomski z 7a – 54 punkty.

   

  Daniel i Julia przechodzą do międzyszkolnego etapu konkursu „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko” – którego wyniki poznamy w maju.
   

  Wyróżnienie otrzymuje Kira Kastsianiuk z 1b za zrozumienie problemu, jakim jest niewłaściwe postępowanie z elektroodpadami i za to, że samodzielnie i pięknie zrobiła spis swoich oddanych elektroodpadów.

  Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Informuję również, że przyniesione baterie nie mogły być wliczone do tego konkursu (zbieramy je dalej w szkole) i za to również przyznane zostaną dodatnie punkty z zachowania.

  BRAWO DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW ZA UDZIAŁ W KONKURSIE!!!

  Adrianna Wiktorowicz

   

 • Rowerowy Maj

  Zapraszamy do wspólnej zabawy

 • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNO-PLASTYCZNEGO „OZNAKI WIOSNY W TRÓJMIEJSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM”


  Za wszystkie nadesłane prace serdecznie dziękujemy!

  Mamy nadzieję, że wiosna, już niebawem, zagości u nas na dłużej!

  Gratulujemy wszystkim autorom prac bystrego oka!

  Koordynatorzy:

  J. Małecka, B. Wróblewska

 • WYNIKI ZDALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I-III

  22 marca 2021r. podczas lekcji powitaliśmy Panią Wiosnę i w tę okoliczność wpisał się konkurs plastyczny pt." MIASTO W WIOSENNYCH KWIATACH".

  Dzieci z klas I-III wykonały piękne prace plastyczne techniką COLLAGE (tzn. z użyciem różnorodnych materiałów np. farbek, kredek, kolorowego papieru, obrazków z gazet, włóczki. szmatek itp.) oraz wykonały zdjęcia swoich prac.

  Z każdej klasy zostały nagrodzone trzy najpiękniejsze prace. Gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

  Koordynator konkursu:

  Elżbieta Lesner

  _______

  Admin

  M.D.

 • Życzenia od SU

 • Konkurs: Dzień Świadomości Autyzmu

 • SPIS POWSZECHNY

  1 KWIETNIA W CAŁEJ POLSCE ROZPOCZYNA SIĘ NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ. Podstawową formą udziału w spisie jest SAMOSPIS INTERNETOWY. Wystarczy wejść na stronę WWW.SPIS.GOV.PL iwypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest równieżnumer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacjelub dokonać spisu przez telefon. UDZIAŁ W SPISIE JEST OBOWIĄZKOWY iobejmuje wszystkich mieszkańców.

 • Gazetka TOP 10 - nowe wydanie

  Zapraszamy do odwiedzenia zkładki Gazetki Szkolnej TOP 10:
  Szkoła Podstawowa nr 10 w Gdyni (edupage.org)

 • wsparcie dla uczniów

 • #SkarpetkoweWyzwanie

  ​​​​​​​21 MARCA 

  #SkarpetkoweWyzwanie odbywa się co roku, 21 marca z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA. Tego dnia zakłada się dwie różne skarpetki, żeby okazać solidarność z ludźmi cierpiącymi na Zespół Downa. Nasi uczniowie także włączyli się do tej akcji, której celem jest promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność. 

  Dziękujemy!  

   

  J. Małecka 

  E. Klikowicz- Cerklańska 

  Samorząd Uczniowski 

   

 • KONKURS EKSPERT E.E.

  CZYLI W TROSCE O ŚRODOWISKO
   

  UCZNIOWIE KLAS 1 – 8!

 • 21MARCA - DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

 • KONKURS - j. angielski

 • KONKURS - fotograficzno-plastyczny

  „Oznaki wiosny w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym”


  Drodzy Uczniowie klas 4-8 😊


  W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi zapraszamy Was wszystkich do wzięcia udziału w szkolnym konkursie fotograficzno-plastycznym pt. „Oznaki wiosny w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym”.

  Cele konkursu:

  - pokazanie walorów przyrodniczych Polski

  - rozbudzanie zainteresowania przyrodą,

  - popularyzacja fotografii wśród uczniów,

  - prezentacja fotografii i wytworów plastycznych jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej,

  - prezentacja osiągnięć uczestników konkursu.


  Zasady konkursu:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.
  2. 1 osoba może zgłosić do konkursu 1 pracę – fotografię, pracę plastyczną lub formę mieszaną.
  3. Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje niniejszy regulamin oraz zapewnia, że:
   - posiada pełne prawa autorskie do zgłoszonej pracy,

  - nie kopiuje fotografii stworzonych przez inne osoby.

  1. Praca może przedstawiać  krajobraz, przyrodę, nie może przedstawiać ludzi.
  2. Pracę (fotografię lub zdjęcie pracy plastycznej) należy przesłać mailem
   do p. B. Wróblewskiej na adres mailowy:
   b.wroblewska@sp10gdynia.pl
   W mailu proszę podać tytuł pracy, autora oraz klasę.
  3. Termin nadsyłania prac: 22 – 29 marzec 2021r.
  4. Przy wyborze laureatów – najciekawszych prac, komisja będzie kierowała się następującymi kryteriami:

  - zgodność z tematem,

  - jasność przekazu,

  - możliwość oddziaływania na wyobraźnię,

  - walory artystyczne.

  1. Zgłoszone prace będą eksponowane na stronie internetowej i profilu facebookowym naszej szkoły.
  2. W przypadku prac nagrodzonych i wyróżnionych organizator zastrzega sobie prawo do ich nieodpłatnej publikacji w materiałach związanych z konkursem oraz promocją Szkoły Podstawowej nr 10 z zaznaczeniem imienia i nazwiska autora.


  Koordynatorzy:
  J. Małecka, B. Wróblewska

strona: