• Dzień Życzliwości i Pozdrowień

      21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Od 7:30 uczniowie z Samorządu Uczniowskiego rozdawali wchodzącym do szkoły uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły uśmiechnięte buźki.Na parterze można było przeczytać cytaty o życzliwości, zaś przez cały dzień uczniowie mogli zagłosować na Królową i Króla Życzliwości SP 10. 🙂Tekst: E. Klikowicz-Cerklańska

   

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

           20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji zaplanowaliśmy działania, które miały zapoznać dzieci z ich prawami. Już ponad 100 lat temu Janusz Korczak napisał: "Nie ma dzieci- są ludzie..."
  Od rana, na parterze szkoły, można było podziwiać gazetkę i obejrzeć prezentację dotyczącą praw dziecka. Wychowawcy, na godzinach wychowawczych, przeprowadzili zajęcia, uczniowie wykonali plakaty dotyczące poszczególnych praw, zaś uczennice Samorządu Uczniowskiego- M. Fedorczyk oraz N. Chlubowska, przeprowadziły zajęcia dla uczniów klas 0. Tego dnia można też było zobaczyć dzieci ubrane na niebiesko.
  Ciekawe inicjatywy i działania są dowodem żywotności oraz ponadczasowości korczakowskich idei we współczesnej szkole.
  Tekst: E. Klikowicz- Cerklańska

 • Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

      Zgodnie z tradycją, również w tym roku, obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Klasy IV-VIII uczestniczyły w quizie dot. Święta Niepodległości Polski. Oprócz tego każda z klas wykonała prace plastyczne oraz prace przestrzenne. Uczniowie układali krzyżówki, rebusy oraz fraszki związane z historią Polski.

  Tekst: Lucyna Rocławska

 • Klikamy i wygrywamy

  KLIKAMY I WYGRYWAMY!!!!

  Zachęcamy do głosowania na naszą świetlicę na stronie SieGraSieMa

  Możemy wygrać remont sali albo zestaw gier.

  Każdy codziennie ma możliwość oddania jednego głosu, który może zapewnić nam zwycięstwo, a głosującemu nagrodę indywidualną.

  KLIKAMY!!!!

   

  https://www.siegrasiema.com/swietlice/232

   

 • Rugby

     Dobre wieści przywożą nasi rugbiści z Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby, rozegranego w sobotę w Warszawie. W dwóch kategoriach wiekowych, U10 i U11, rywalizowało łącznie 17 drużyn z całej Polski. Młode Buldogi U10 doszły do finału i zdobyły srebro, a starsi koledzy z U11 zajęli trzecie miejsce.

  Gratulacje!!!

 • Rugby

     W dniach 26-27.10, w Berlinie, rugbiści RC Arka Gdynia wzięli udział w Fritz Feyerherm Tournament.Jest to ogromny turniej, w którym uczestniczyło 60 ekip z Niemiec, Danii, Czech, Polski i Litwy. Dwudniowe zawody były rozgrywane na boiskach Stadionu Olimpijskiego. Drużyna U12 zajęła 6 miejsce, a U14 13 miejsce.

     Kolejne dobre występy naszych rugbistów!Na rozegranym w niedzielę 03.11 w Gdyni Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby, drużyny RC Arka Gdynia zajęły pierwsze miejsce w Mini Żaku, drugie w Młodziku i trzecie w Żaku.

  Gratulacje!!!

   

 • SAMORZĄD UCZNIOWSKI W SCHRONISKU "CIAPKOWO"

       W piątek, 8 listopada, odwiedziliśmy zwierzęta w schronisku w Gdyni-Redłowie. Zawieźliśmy karmę, koce, poduszki, zabawki - czyli wszystko to, co udało nam się zebrać w czasie trwania akcji w naszej szkole. Wszystkim, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt, serdecznie dziękujemy. 🙂

  Treść: opiekun SU Ewa Klikowicz-Cerklańska

  .

 • Wizyta w przedszkolu

  13 listopada kl. Ic uczestniczyła w pięknie przygotowanej uroczystości z okazji Dnia Niepodległości w Przedszkolu nr 31.  Nasze dzieci z kotylionami. Ślicznie dziękujemy za zaproszenie.

   

  Tekst:Elżbieta Lesner

   

   

   

   Wizyta w przedszkolu - Obrazek 1

   

 • Opieka Stomatologiczna dla uczniów naszej szkoły w ramach NFZ

  Opieka Stomatologiczna

  Doktor Krasicki Sp. z o.o. z siedzibą w Gdynia ul. Zakręt do Oksywia 3

   

  1. Skaling – usunięcie kamienia  raz w roku
  2. Przegląd stomatologiczny – raz na kwartał
  3. Fluoryzacja – raz na kwartał
  4. Wypełnienia do zębów stałych – zęby przednie 1-3 wypełnienia  światło utwardzalne (białe), wypełnienie innych zębów – glasionomery (białe).
  5. Wypełnienia do zębów mlecznych – glasionomery
  6. Leczenie kanałowe
  7. 2 zdjęcia rtg punktowe na rok
  8. Usunięcie zębów, szycie znieczulenia
  9. Płukanie kieszonek dziąsłowych, podanie leku przy zapaleniu dziąseł
  10. Leczenie zmian na błonie śluzowej
  11. Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – dodatkowo wszystkie wypełnienia światło utwardzalne

   

 • Rugby

  W dniach 26-27.10, w Berlinie, rugbiści RC Arka Gdynia wzięli udział w Fritz Feyerherm Tournament.Jest to ogromny turniej, w którym uczestniczyło 60 ekip z Niemiec, Danii, Czech, Polski i Litwy. Dwudniowe zawody były rozgrywane na boiskach Stadionu Olimpijskiego. Drużyna U12 zajęła 6 miejsce, a U14 13 miejsce.

  Gratulacje!!!

  M.S.

   

   Rugby - Obrazek 1

 • "Ludzie listy piszą..."

  "Ludzie listy piszą..."Nasi uczniowie uczą się pisania listów, ale nie tylko je tworzą, również je wysyłają... do Białorusi.W tym roku zorganizowaliśmy wymianę korespondencji z uczniami ze szkoły w Lidzie. Młodzież ta ma korzenie polskie i uczy się mówić oraz pisać w naszym ojczystym języku. Postanowiliśmy pomóc sobie i im. My trenujemy pisanie listów, oni ćwiczą język, odpisując nam. Właśnie wysłaliśmy 38 listów za granicę. Czekamy na odpowiedź!

  Tekst: Emilia Konicz

   

   

   

   "Ludzie listy piszą..." - Obrazek 1

 • Sukces szkolnych cheerliderek

  I, II, III, IV miejsca dla naszych zespołów cheerleaders, w Grand Prix Polski Cheerleaders Łochów 2019! 🎉🏆🎖Gratulujemy!

  Tekst: Katarzyna Kuczyńska

 • Tydzień Świadomości Dysleksji

      Zgodnie z tradycją i w tym roku odbyły się warsztaty z okazji Tygodnia Świadomości Dysleksji. Wzięły w nich udział wszystkie klasy szóste, czyli blisko 100 osób. Obok zadań ćwiczących poprawna pisownię, podjęli oni także wyzwania polegające na ułożeniu śmieszniej historyjki, czy narysowaniu komiksu. Uczniom towarzyszyły też kalambury oraz rebusy. Prócz zdobywania wiedzy, uczniowie mieli czas na świetną zabawę. W grupie łatwiej pokonuje się wszystkie trudności.

 • Czytamy "Dziady"

    W tym roku "Dziady" omawialiśmy z pełnym zaangażowaniem.Noc w szkole zaczęliśmy co prawda od zjedzenia pizzy, ale potem zabraliśmy się za czytanie dramatu Mickiewicza przy świecach. Były też podchody z zadaniami dotyczącymi lektury, " Białe historie" i ekranizacja "Dziadów". Nie zabrakło też czasu na rozmowy oraz sport.Tę książkę zapamiętamy na długo!

  Tekst: Emilia Konicz

   

   

   Czytamy "Dziady" - Obrazek 1

 • Lekcja j. polskiego

      Środki stylistyczne potrafią sprawiać kłopoty. Ale nie klasom ósmym! Postanowiliśmy przypomnieć je i przyswoić za pomocą projektu. Metody były różne, a cel jeden: oswoić środki stylistyczne. Ósmoklasiści jak zwykle wykazali się kreatywnością: pudełko że środkami stylistycznymi, zawieszki, kubeczki, teleturnieje, m.in familiada i gigantyczne memory. Czy to pomoże nam zapamiętać metafory, porównania, anafory i inne? Zobaczymy na egzaminie!

  Tekst: Emilia Konicz

   

   

   

   Lekcja j. polskiego - Obrazek 1

 • Akcja "Lubię Nie hejtuję"

  Kampania społeczna "LUBIĘ! #NIEHEJTUJĘ". Ma ona na celu zwiększenie świadomości przeciwdziałania "hejtowi" (nienawiści) w Internecie, zwłaszcza wśród dzieci.  

  Akcja kierowana jest do młodzieży w wieku szkolnym.   https://www.youtube.com/watch?v=RIuUDQCDdqk

 • Rugby

         Rewelacyjny występ naszych najmłodszych rugbistów na rozegranym w niedzielę turnieju w Warszawie. Mini żacy RC Arka Gdynia zajęli 1 miejsce z kompletem zwycięstw, a żacy 2 miejsce, doznając tylko jednej porażki. Młodzicy tym razem z 5 miejscem. Gratulacje sla wszystkich uczestników!!

  M.S

 • Rugby

  W sobotę w Rumi został rozegrany Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby. Drużyny RC Arka Gdynia ,w których występują uczniowie SP10 Gdynia, zajęły pierwsze miejsce w kategorii Młodzik i drugie miejsca w Mini Żaku i Żaku. Gratulacje!!!M.S.

   

   

   Rugby - Obrazek 1

 • Klub rodzica

   Klub rodzica - Obrazek 1

   

   

   

 • Rugby

   

     Bardzo pracowity weekend naszych rugbistów. Drużyny RC Arka Gdynia, w których występują nasi uczniowie, w rozegranym w Gdańsku Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby zajęły II miejsca w kategorii mini żak i młodzik oraz III w żaku. Dodatkowo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rugby 7 zdobyliśmy srebrny medal. Gratulacje!!!

  M.S.

   

   

   

   Rugby - Obrazek 1

   

strona: