• Klub Rodzica

  Klub Rodzica - Obrazek 1

 • Klubowa wigilia RC Arka Gdynia

      W środę na Narodowym Stadionie Rugby odbyła się klubowa wigilia RC Arka Gdynia, Młode Buldogi życzą wesołych świąt.

  M.S.       

  zdjęcia w galerii

   

 • Kółko kulinarne

  Kółko kulinarne stworzyło piękne, i zapewne pyszne, choinki z piernika.Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. 🎅

   

   

   Kółko kulinarne - Obrazek 1

 • Wycieczka klasy 6c

       Jeszcze przed przerwą świąteczną, klasa 6c postanowiła celebrować zimę. Temperatura na zewnątrz nie sprzyja lepieniu bałwana, więc wybraliśmy się na lodowisko, by wyszaleć się i ...zmarznąć. Choć wszyscy mieliśmy czerwone nosy oraz poobijane kolana, to już zastanawiamy się, kiedy tam wrócić.

  Tekst: Emilia Konicz

 • Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej klas IV - VIII.

      13 grudnia 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej klas IV - VIII.

  Zdjęcia  z rozgrywek i dyplomów  dla poszczególnych klas   w galerii. 

  Tekst: Kamila Górecka

 • Mikołajki

   

      9 grudnia 2019 roku, z okazji Mikołajek, klasa 4b wybrała się na plac zabaw "Amazonia". Spacer po Gdyni uczniowie zakończyli zapaleniem zniczy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

 • Nowy sprzęt sportowy

   

    Dzięki funduszom z Rady Dzielnicy Chylonia został zakupiony nowy sprzęt sportowy dla naszej szkoły. ⚽️🏀🏆Dziękujemy. :) 

  Tekst:  Joanna Balicka

   

   Nowy sprzęt sportowy - Obrazek 1

 • środa, 18.12.2019 r.

  Dziękujemy STRAŻAKOM
  za dzisiejszą szybką i skuteczną akcję gaśniczą samochodu, który uległ awarii i zapalił się na dziedzińcu szkoły.
  W czasie akcji PSP wszyscy uczniowie byli bezpieczni, niepotrzebna była ewakuacja, nikt nie ucierpiał, zmierzony poziom zadymienia nie budził zastrzeżeń funkcjonariuszy, zniszczony został samochód.

 • .

  Uwaga!

  Badania wad postawy dla uczniów klas IV – VIII w SP nr 10 odbędą się                       

  16 grudnia 2019 r. (poniedziałek) w sali 013.

 • Wizyta w szpitalu

   

     Dobro to taka wartość, którą się mnoży, gdy dzieli się nią z innymi...

     Podążając za tym hasłem 6 grudnia udaliśmy się do szpitala, by razem z małymi chorymi pacjentami świętować mikołajki. W tym roku uczniowie VIc samodzielnie napisali scenariusz przedstawienia. Wystawiliśmy je na oddziale pediatrii i chirurgii dziecięcej w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Później odwiedziliśmy dzieci w ich salach. Uśmiechom i śpiewom nie było końca, ale kto nie zapomniałby choć na chwilę o chorobie, gdy odwiedzają go elfy, anioły, Pani Mikołajkowa, no i sam Święty Mikołaj. Podzieliliśmy się swoim dobrem, więc i dobro otrzymaliśmy w zamian. Nie ma przecież nic cenniejszego niż radość na twarzach oglądających nas ludzi :)

  Tekst: Emilia Konicz

 • Akcja

  Trwa zbiórka żywności dla potrzebujących.
  Produkty umieszczamy w koszu obok sekretariatu, do piątku 20 grudnia.
  Chcesz pomóc tym, którzy mają mniej? Weź udział w akcji.
  Dziękujemy.

 • Warsztaty

  05.12.2019r., w klasie 4b, odbyły się warsztaty edukacyjne zdrowego odżywiania, w ramach programu "Mleko w szkole" oraz "Warzywa i owoce", przeprowadzone przez firmę K2.

  tekst: K. Kuczyńska

 • "Podaj dłoń"

     W szkole odbył się Konkurs Plastyczny dla kl. 1-4 pt. "Podaj dłoń". Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych. ❤

  Laureaci:1 miejsce: Michał Biernacki 4A, Kinga Wendt 2A2 miejsce: Mirella Łasocha 4B, Maja Baranowska 2A3 miejsce: Zuzanna Sekida 3 A, Wiktoria Paradowska 2AWyróżnienia: Patrycja Siebielec 4B i Bohdana Mykhno 2A

  Gratulacje!

  Tekst: Janina Bianga

  ------

 • Mikołajki

  Mikołajki

  6 grudnia, podczas przerwy o 12.30, uczniowie szukali obrazków z podobizną Mikołaja. Znalazcy wymienili je na czekoladowe figurki. Pomysłodawcą zabawy był Samorząd Uczniowski.Tego też dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę lub rogi renifera. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor. 😊🎅Tekst: E. Klikowicz-Cerklańska

 • " Uratuj tygrysy"

  .

      W czwartek, 28 listopada, Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję charytatywną pod hasłem " Uratuj tygrysy". Jej celem była zbiórka pieniędzy na pomoc zwierzętom, które 24 października trafiły do poznańskiego zoo. W niedzielę, 1 grudnia, tygrysy udały się do azylu w Hiszpanii, jednak dwa pozostały w Poznaniu. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się do naszej akcji!! Zebraliśmy 520, 66 zł. 🙂😍

  Tekst: E. Klikowicz-Cerklańska

 • Nasza młodzież pomaga potrzebującym.

     Nasza młodzież pomaga potrzebującym. 29 i 30 listopada uczniowie klas 8, pod opieką p. Joanny Pieńkowskiej, uczestniczą w zbiórce żywności w jednym ze sklepów sieci Lidl.   Dziękujemy w imieniu tych, którym dary zostaną przekazane.

 • Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Grupy zerowe miały okazję, m.in. poznać historię powstania pluszowego misia, rozwiązywać zagadki o misiach, układać puzzle z bohaterami bajek o misiach czy smakować miodu. Dzieci świetnie się bawiły. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

      21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Od 7:30 uczniowie z Samorządu Uczniowskiego rozdawali wchodzącym do szkoły uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły uśmiechnięte buźki.Na parterze można było przeczytać cytaty o życzliwości, zaś przez cały dzień uczniowie mogli zagłosować na Królową i Króla Życzliwości SP 10. 🙂Tekst: E. Klikowicz-Cerklańska

   

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

           20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji zaplanowaliśmy działania, które miały zapoznać dzieci z ich prawami. Już ponad 100 lat temu Janusz Korczak napisał: "Nie ma dzieci- są ludzie..."
  Od rana, na parterze szkoły, można było podziwiać gazetkę i obejrzeć prezentację dotyczącą praw dziecka. Wychowawcy, na godzinach wychowawczych, przeprowadzili zajęcia, uczniowie wykonali plakaty dotyczące poszczególnych praw, zaś uczennice Samorządu Uczniowskiego- M. Fedorczyk oraz N. Chlubowska, przeprowadziły zajęcia dla uczniów klas 0. Tego dnia można też było zobaczyć dzieci ubrane na niebiesko.
  Ciekawe inicjatywy i działania są dowodem żywotności oraz ponadczasowości korczakowskich idei we współczesnej szkole.
  Tekst: E. Klikowicz- Cerklańska

strona: