ROK SZKOLNY 2021/2022

 • Dzień Edukacji Narodowej-filmik

  Z tej okazji uczniowie przygotowali film z życzeniami. :)

  https://www.youtube.com/watch?v=uK3YokcaKP0

  Bardzo dziękujemy!

 • Dzień Edukacji - życzenia

 • Ważne telefony

 • Różowe Skrzyneczki

     Różowe Skrzyneczki - zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania.Ideą Różowej Skrzyneczki jest: WEŹ, JEŚLI POTRZEBUJESZ. PODZIEL SIĘ, JEŚLI MASZ NADMIAR.                        W SP10 Gdynia, w toaletach dla dziewcząt, uczennice postawiły różowe skrzyneczki, które wcześniej zapełniły środkami higienicznymi. Podczas spotkań ze społecznością szkolną przedstawiły ideę Różowej Skrzyneczki. Od 01 października 2021 r. dołączyliśmy do akcji Różowa Skrzyneczka.

  Więcej informacji: https://www.rozowaskrzyneczka.pl/

  Tekst:Pedagog szkolny Katarzyna Kuczyńska

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W SP10

   30 września w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA - DZIEŃ KRAWATA.

  Wszyscy chłopcy, którzy tego dnia założyli krawat lub muszkę, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej i kartkówki. Poza tym były życzenia i upominki od dziewcząt.

  Tekst: Ewa Klikowicz-Cerklańska

 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 2021

     Od 4 do 10 października przypada Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Jesteśmy różni-jesteśmy razem”. We wtorek, 05.10., uczniowie klas szóstych uczestniczyli w warsztatach poświęconych dysleksji. Dowiedzieli się między innymi czym jest dysleksja, jak sobie z nią radzić i poznali sylwetki sławnych dyslektyków. W drugiej części zajęć uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość, ortografię, czytanie i logiczne myślenie. Mieli też okazję popisać się kreatywnością i stworzyć ortograficzne rymowanki.     Warsztaty przygotowały panie Ewa Klikowicz-Cerklańska i Lucyna Rocławska.

 • SP nr 10 solidarna z Białorusią

  Gdynia i jej mieszkańcy już kilkakrotnie okazywali solidarność z narodem białoruskim. Teraz na znak wsparcia także na budynku Szkoły Podstawowej nr 10 zawisła biało-czerwono-biała flaga niepodległej Białorusi.

   

  – Gdyński samorząd od samego początku wspiera dążenia niepodległościowe Białorusinów. Ważne są działania na różnych poziomach. To nie powinny być tylko inicjatywy władz miasta, ale właśnie takie oddolne akcje jak w Szkole Podstawowej nr 10, włączające grono nauczycielskie oraz dzieci i młodzież. Tego typu przedsięwzięcia są niezwykle istotne i kształtują w młodych ludziach umiłowanie wolności i szacunek dla niepodległości. Czasami zbyt łatwo przyzwyczajamy się, że żyjemy w kraju demokratycznym, należącym do Unii Europejskiej i NATO – mówi Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni. – Wspaniale wykorzystaliśmy swój czas po 1989 roku. Natomiast fakt, że dotrwaliśmy do 1989 roku, to między innymi dlatego, że w czasach opresji komunistycznych i stanu wojennego państwa zachodnie o nas nie zapomniały. I my dzisiaj mamy pewien dług. Spłacamy go właśnie wobec narodu białoruskiego. Nie możemy zapomnieć, a więc te akcje muszą mieć charakter stały, muszą co pewien czas się powtarzać i trzeba włączać w nie dzieci i młodzież. Bo za kilka, kilkanaście lat to ci młodzi ludzie będą rządzić naszym krajem.

   Flaga składająca się z dwóch białych pasów przeciętych jednym czerwonym to historyczna flaga Białorusi, przyjęta w 1918 roku. W latach 1991-1995 uznawano ją za flagę państwową. Obecnie używa jej demokratyczna opozycja na Białorusi. Wywieszenie flagi na budynku gdyńskiej szkoły to akt solidarności z Białorusinami, którzy mieszkają w Gdyni, a członkowie ich rodzin zostali w ojczyźnie i są prześladowani przez reżim Aleksandra Łukaszenki. To także forma edukacji obywatelskiej i wskazanie młodemu pokoleniu oraz środowisku lokalnemu, że wsparcie dla Białorusinów jest ważne. 

  – Do naszej szkoły uczęszczają dzieci z Białorusi. Chcemy, aby zarówno uczniowie, jak i ich rodzice czuli się w Gdyni dobrze i bezpiecznie. Wieszamy flagę opozycyjną z Pogonią na znak solidarności z nimi oraz oferujemy im wsparcie – mówi Marek Dąbkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Gdyni. – Obowiązkiem nauczycieli jest edukacja młodego pokolenia i nie tylko. Powinniśmy opowiedzieć środowisku lokalnemu o prześladowaniach i łamaniu praw obywatelskich na Białorusi, przez reżim Łukaszenki. I uczulić, jak ważna jest wolność i przestrzeganie praw w każdym demokratycznym kraju.

   To nie jest pierwszy gdyński, symboliczny znak sprzeciwu wobec brutalności reżimu Łukaszenki. W naszym mieście organizowano już wiece połączone z akcjami performatywnymi. Na budynku Urzędu Miasta umieszczono baner z napisem: „Gdynia solidarna z Białorusią”. Zorganizowano również koncert chóru z Białorusi. Powstał też solidarnościowy teledysk.

  ​​​​​​​

  Na znak solidarności na budynku Szkoły Podstawowej nr 10 zawisła biało-czerwono-biała flaga niepodległej Białorusi // fot. Magdalena Czernek

 • Szkolna drużyna rugby

  Bardzo udany występ drużyn SP10 Gdynia w turnieju rugby tag, który odbył się we wtorek na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Nasze ekipy zajęły pierwsze, drugie i czwarte miejsca. Gratulacje dla wszystkich uczestników!!M.S.

 • Noc naukowców

  Edit: Lepsza jakość zdjęć ;)
  W piątek 24 września, po lekcjach, uczniowie klas 6A, 7A i 8B uczestniczyli w Nocy Naukowców, organizowanej przez Centrum Nauki Experyment. Tematem tegorocznej Nocy były roboty oraz setna rocznica urodzin polskiego pisarza i futurologa Stanisława Lema. Uczniowie mogli zajrzeć do strefy druku 3D, wziąć udział w walce robotów, pilotować drona lub zagrać w grę. Nie zabrakło również wykładów i warsztatów. Po zajęciach, by nie budzić rodziców, resztę nocy spędziliśmy w szkole, gdzie mieliśmy możliwość spędzenia wspólnie tego czasu.
  Tekst
  Anna Laskowska

 • Gdynia na fali

   

  24 września klasy Ia i Ib wzięły udział w 8. edycji żeglarskiego programu „Gdynia na fali”. Głównym celem zajęć jest edukacja najmłodszych w zakresie żeglarstwa. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas na plaży oraz w wodzie. Miały możliwość obejrzenia z bliska łódki klasy Optimist oraz zaznajomiły się z akcesoriami, znajdującymi się na niektórych jednostkach pływających. Uczniowie poznali również historię kapitana Leonida Teligii. Nie zabrakło konkursu oraz nagród.

  TekstMonika Kalinowska-Seydlitz

 • Kręgi na wodzie - widzę, rozumiem, działam - TEAMS

  Psycholog szkolny Katarzyna Sojka serdecznie zaprasza rodziców uczniów klas 7 i 8 na spotkanie on-line w ramach profilaktyki depresji i samobójstw pt. "Kręgi na wodzie - widzę, rozumiem, działam" dnia 06.10.2021 (środa) w godz. 18-19. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem TEAMS, link otrzymacie Państwo na e-dziennik LIBRUS.

 • Szkoła dla rodziców

  ZAPRASZAMY

  na zajęcia

  SZKOŁY DLA RODZICÓW

   

  cykl 11 spotkań pogłębiajacych kompetencje rodzicielskie

   

  Terminy spotkań: PIĄTKI 9.00-11.00

   

  Miejsce spotkań:

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Gdyni,

  ul. Chylońska 227

   

   

  Prowadzący – psycholodzy:       Izabela Derewicz-Czupryniak

  Aneta Parczyńska

   

   

   

  Zapisy pod adresem: a.parczynska@ppp2.edu.gdynia.pl

  liczba miejsca ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

   

  PIERWSZE ZAJĘCIA – 15 PAŹDZIERNIKA 2021r.

   

  ZAPRASZAMY!

 • Dyplom dla Filipa z kl. 6a

  Uczeń Filip Napora z kl. 6a otrzymał dyplom z wyróżnieniem za udział w akcji "Wakacje z matematyką". Wyzwanie polegało na tym, aby codziennie na matzoo.pl rozwiązywać 1 zadanie.

  Dyplom można było uzyskać za prawidłowe rozwiązanie 20 zadań, a za rozwiązanie 40 dyplom z wyróżnieniem.Gratulacje! 🎉🏆

  Na zdjęciu Filip z p. wychowawczynią Anną Laskowską.

  Do wzięcia udziału w wyzwaniu zachęciła Filipa p. Teresa Grenda.

 • Europejski Dzień Języków Obcych

  Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Podczas tego wyjątkowego dnia podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Ponieważ w tym roku dzień ten przypada w niedzielę, zachęcamy uczniów do wspólnej zabawy dnia 27 września- poniedziałek.

  Podczas lekcji angielskiego i niemieckiego dowiecie się wielu ciekawostek o językach obcych, weźmiecie udział w ciekawych zabawach i grach językowych, na szkolnych korytarzach zobaczycie tajemnicze kody QR oraz będziecie też mogli zaprezentować samodzielnie przygotowane plakaty i prezentacje w Power-point, za które otrzymacie oceny i punkty.

  Klasy 4-8 Przygotuj plakat prezentujący ciekawostki z wybranego języka europejskiego np. łamaniec językowy, przysłowie, najdłuższe słowo, powitanie w tym języku lub inny popularny zwrot. Umieść na plakacie rysunek flagi państwa, w którym ludzie mówią w tym języku ( możesz też wkleić zdjęcie charakterystycznego dla tego kraju miejsca, zabytku itp.)

  Klasy 7-8 – wykonują plakat lub prezentację Power point ( minimum 5 slajdów).

  Prosimy o oddawanie prac swoim nauczycielom języków ( osobiście, a wprzypadku prezentacji, na maila). Termin-do 27 września.

  Nauczyciele języków obcych 

 • DZIESIĄTKA LAUREATEM KONKURSU "EKSPERT E.E. CZYLI W TROSCE O ŚRODOWISKO"

 • Zwrot wypożyczonych lektur szkolnych

  Prosimy o zwrot wypożyczonych z biblioteki lektur szkolnych i pozostałych książek. Bibliotekarki

 • Wakacyjny trening dla rodziców

 • Koncert w Parku Kilońskim

  Koncert w Parku Kilońskim 13/06/2021
  https://www.facebook.com/fundacja4sztuki/posts/3663756710515441

  Gdynia Chylonia. Dzielnica kontrastów - z jednej strony pamiętająceXIX wiek zabudowania, z drugiej pnące się w górę wieżowce.Dzielnica również pełna dźwięku - to stąd pochodzą muzycyzwiązani m.in ze sceną yassową, producenci muzyczni, wreszcie: to turodziło się brzmienie Gdyńskiej Sceny Alternatywnej.

  W Parku Kilońskim, tuż przy leśniczówce, w której kilka dekad temupróby odbywały takie formacje jak Bóm Wakacje w Rzymie czy Apteka,wystąpi trzech muzyków z nowego pokolenia alternatywnej sceny. MichałMiegoń, Krzysztof Wroński, Joanna Kucharska - czyli klasyczny składformacji Kiev Office. Po raz pierwszy od trzech lat razem na scenie!Pikanterii występowi dodaje fakt, iż Michał Miegoń ma w dzielnicyrodzinne korzenie i nie omieszka przekazać ze sceny lokalnych anegdotoraz legend miejskich.

  Celebrując X. lecie wydania ich przełomowego albumu "Anton Globba" trio zapewni moc dźwiękowych wrażeń, łącząc rock, zimną falę iciepłe brzmienia dubowe. Będzie improwizacja? Będzie. Będą piosenkii wspólne śpiewanie? Będzie. Będzie taniec? Będzie. Co jeszcze będzie? Przekonajcie się sami 13/06/2021!

  Michał Miegoń - Wokal, Gitara

  Joanna Kucharska - Wokal, Bas

  Krzysztof Wroński - Perkusja

   

 • Spektakl "Dzielny kapitan Ahab"

  Dzielny kapitan Ahab. OSTATNI REJS PRZED SEZONEM!
  https://www.facebook.com/events/154970756497253

  Teatr Gdynia Główna

  W najbliższą niedzielę, 13 czerwca o godzinie 12.00 i 14.00 odbędzie się spektakl dla najmłodszych "Dzielny Kapitan Ahab". Ostatnie przed wakacjami gdyńskie wydarzenie kulturalne skierowane dla całych rodzin.

  DZIELNY KAPITAN AHAB insp. MOBY DICKIEM Hermana Melville'a Awanturnicza podróż morska! Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz.

  Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Ahab, wraz załogą, poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem MOBY DICK. Bestia zatopiła już wiele statków i obgryzła niejedną kończynę. Dlaczego więc Ahab ściga wielkiego kaszalota? Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić Lewiatana? Zaczyna się przygoda na otwartym morzu!

   

 • Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci

  Od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12-15 lat. W Gdyni szczepienie można zrealizować m.in.w Punkcie Szczepień Powszechnych w Gdynia Arena.

strona: