• Szkoła odpowiedzialna cyfrowo

• Innowacyjny projekt edukacyjny, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii  i higieny cyfrowej w edukacji.

Nasz szkoła dołączyła do  ogólnopolskiej sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo. Głównym celem projektu jest wspólna praca zmierzająca do przygotowania uczniów, nauczycieli i rodziców do bezpiecznego, higienicznego i kreatywnego korzystania z zasobów sieci. Organizatorem projektu jest Fundacja Dbam o Mój Zasięg.

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo to wspólnota społeczności szkolnych, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływa pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.

Projekt stał się kluczowy dla naszej misji edukacyjnej, który ma na celu przygotowanie uczniów na przyszłe wyzwania poprzez rozwijanie kompetencji w zakresie nowych technologii. Nasza szkoła dba nie tylko o solidną wiedzę, ale także o stworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi uczniów w dynamicznie zmieniającym się świecie. Inicjatywa obejmuje edukację na temat nowych technologii, profilaktykę e-uzależnień oraz rozwijanie umiejętności bezpiecznego korzystania z internetu. Nasza misja to także promowanie aktywności poza siecią i budowanie prawdziwych relacji. Chcemy przygotować naszych uczniów do roli świadomych i aktywnych obywateli, gotowych na wyzwania współczesnego świata.

Więcej informacji o projekcie

Filmik o Szkole Odpowiedzialnej Cyfrowo

7 obszarów Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo:

• Dostęp do aktualnej i rzetelnej wiedzy o nowych technologiach i problemach wynikających z ich nadużywania.
        • Kreatywne i bezpieczne włączenie technologii informacyjno-komunikacyjnych w proces edukacji.
        • Podejmowanie działań w zakresie profilaktyki e-uzależnień oraz działań edukacyjnych zmierzających do redukcji szkód wynikających z korzystania z zasobów sieci.
        • Wspólne wypracowanie i wdrażanie zasad używania zasobów sieci na terenie szkoły.
        • Tworzenie kultury świadomego bycia poza siecią.
        • Nauka kompetencji przyszłości.
        • Realizacja projektów odpowiedzialnych społecznie.

Koordynatorem szkolnym projektu jest Pedagog - p. Katarzyna Kuczyńska

WARTO OBEJRZEĆ:

"Jak nie być frajerem w świecie cyfrowym"

"Są więzy i więzi. O neuronalnych węzłach miłości"

10 krótkich filmów o tym, jak działa nasz mózg w świecie nowych technologii