• Dzień Książki i Praw Autorskich

• 24.04.2023
          • Z okazji  Dnia Książki i Praw Autorskich klasa 2 a wraz z panią Małgorzatą Formellą odwiedziła bibliotekę szkolną, aby wziąć udział w lekcji bibliotecznej na temat praw autorskich osób, które tworzą książkę. W czasie tej lekcji dzieci dowiedziały się: co to jest prawo autorskie? A także kto, oprócz autora,  pracuje nad powstaniem książki. Dzieci dowiedziały się  jaka jest rola autora, ilustratora i redaktora książki. Pani Ania Maszota odczytała dzieciom wybrane wiersze Jana Brzechwy i zachęciła uczniów klasy 2a do czytania książek.

Anna Maszota

• W magicznej krainie baśni

• 24.04.2023
          • W dniu 21 kwietnia 2023 r. dzieci z klasy 0 A i 0 B odbyły podróż do krainy baśni. Uczniowie zapoznali się z historią wywodzącego się z Japonii teatru kamishibai. Podczas zajęć dzieci miały okazję wysłuchać baśni J. Ch. Andersena pt. "Słowik", której główny bohater potrafił swoim śpiewem wzruszać słuchających go ludzi oraz zmieniać ich serca. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat różnych baśni odpowiadając na pytania zawarte w interaktywnych quizach i zagadkach. Nagrodą za aktywne uczestnictwo w zajęciach był dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek.

Tekst: M.F.

• AKCJA ŻONKILE W NASZEJ SZKOLE

• 24.04.2023
          • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ŻONKILE organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat powstania i upamiętnienie bohaterstwa walczących.

Samorząd Uczniowski rozdawał żonkile-symbol pamięci, szacunku i nadziei. Właśnie te kwiaty, co roku składał w miejscach pamięci związanych z zagładą Żydów Marek Edelman, jeden z przywódców powstania.

Koordynatorem akcji w naszej szkole jest opiekun SU.

• DLA RODZICÓW DZIECI W WIEKU 8 - 17 LAT!

• 24.04.2023
          • 🔥 Szkoła Kodowania Kodland zaprasza dzieci i młodzież na kurs programowania w formule ONLINE

Po ukończeniu kursu Twoje dziecko zacznie w ciekawy sposób spędzać czas przed komputerem, tworząc programy i ucząc się nowych rzeczy, zamiast bezsensownie tracić czas na gry.

⏳ Kurs trwa 8 miesięcy.

W tym czasie uczestnicy zdobędą przydatną wiedzę programistyczną, która pozwoli im w przyszłości znaleźć pracę w atrakcyjnej branży IT.

Kurs prowadzony jest przez aktywnych zawodowo programistów z pasją.

👉 Kliknij DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ i zapisz dziecko na lekcję próbną. Już po pierwszej lekcji Twoje dziecko będzie umiało napisać swój pierwszy program lub stworzyć stronę internetową!

• Sukcesy naszych Świetliczaków!

• 24.04.2023
          • W marcu dzieci z naszej świetlicy otrzymały zaproszenie do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. " Wielkanocne cuda i cudeńka" , którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdyni.

Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły:

I miejsce Maria L. kl. 1b

II miejsce Zuzanna M. kl. 1b

III miejsce Dominika M. kl.1b

Wyróżnienie Hanna P. kl.1b

Gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: E. M.

• Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego pt. " Wiosenny zając"🐰

• 24.04.2023
          • Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego pt. " Wiosenny zając"

14 kwietnia ogłoszono wyniki świetlicowego konkursu plastycznego pt. " Wiosenny zając" skierowanego do najmłodszych podopiecznych naszej świetlicy. Wszystkie zgłoszone prace były piękne i pomysłowe! Dziękujemy Radzie Rodziców za nagrody oraz słodki upominek dla wszystkich dzieci.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Elena S. gr.0b , Alisa K. gr.0b, Olivier H. gr.0b

II miejsce - Emilia M. gr.0a, Filip K. gr.0b, Sofiia S. gr.0b

III miejsce - Bartosz D. gr.0a, Vadym D. gr.0b, Yaroslav H. gr.0b

Wyróżnienia: Alina Y. gr.0b, Michał Z. gr.0a, Alona Y. gr.0a, Olivier P. gr.0b

Serdecznie gratulujemy!

Tekst: E. M.

• 12 kwietnia - DZIEŃ CZEKOLADY W SP 10 🍫🍩🍪

• 17.04.2023
          • W środę, 12 kwietnia, Samorząd Uczniowski

zorganizował obchody Dnia Czekolady – niekwestionowanej królowej słodyczy. Jej smak i aromat znany jest od wieków.

Czekolada, oprócz tego, że jest pyszna, może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie, ponieważ substancje w niej zawarte dobrze wpływają na układ krążenia i pracę mózgu.

Od rana uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skosztowania czekolady.

Samorząd Uczniowski dziękuje Radzie Rodziców za zaangażowanie i zakup czekoladek. Było pysznie!!!

E.K-C.

------

• W Marszewie

• 13.04.2023 klasa 1a była na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym w Marszewie 🌲🌳

Dzieci uczestniczyły w prostych warsztatach z drewnem, gdzie wykonały prace z użyciem młotków i gwoździ. Wszyscy wykazali się dużą samodzielnością.

Tekst: J. N.