• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

• 25.03.2024
          • 21.03.2024 odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. W tym roku w naszej szkole wzięło udział 29 uczniów z klas 2-8. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie tangram chiński. Gratulujemy wszystkim i czekamy na wyniki.

Konkurs Kangur od lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. W 2023 roku liczba wszystkich uczestników wyniosła 5.728.059, uczniowie pochodzili z 99 krajów z całego świata.

• "Woda życiem jest człowieka" - konkurs ekologiczny

• 21.03.2024
          • 20.03.24 Paulina i Kuba z 8A reprezentowali naszą szkołę w konkursie ekologicznym "Woda życiem jest człowieka".

Zmierzyli się z zadaniami z wiedzy o wodzie oraz plastycznym

i zajęli II miejsce . GRATULUJEMY !!!

• Konkurs Matematyczny "MathLaur"

• 21.03.2024
          • 12.03.24 Mark T. i Ksawery Ż. z 4b wzięli udział w drugim etapie Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "MathLaur"

w SP nr 46.

Uczestnicy drugiego etapu zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych, w których udział wzięło prawie 500 uczniów gdyńskich szkół.

Gratulujemy przejścia dalej i czekamy na wyniki.

• Z serii pedagog szkolny poleca

• 20.03.2024
          • Ruszyliśmy z nową ofertą - cyklem podcastów pt. Falochron - dla rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych tematem profilaktyki, zdrowia i wychowania. Pierwszy odcinek jest już dostępny na platformach:

Spotify:
            podcasters.spotify.com

youtube.com

Zdrowa Gdynia:
            zdrowagdynia.pl

Raz w miesiącu będziemy zapraszać specjalistów i umieszczać nowe odcinki. Dlatego zapraszamy do obserwowania kanału oraz dzielenia się linkami z innymi specjalistami, rodzicami oraz udostępniania ich na portalach społecznościowych.

Dziękujemy i do usłyszenia zespół OPiTU

• Dzień św. Patryka w 🍀☘️

• 18.03.2024
          • 17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Święto to zapowiada nadejście wiosny. Kolor zielony, symbole koniczyny, tęczy oraz psotne irlandzkie skrzaty mają przynieść szczęście.

W naszej szkole dzień ten był obchodzony w piątek 15 marca

• Żywa Lekcja Historii

• 15.03.2024
          • 7 marca 2024 chętni uczniowie wzięli udział w Żywej Lekcji Historii na temat: "Starożytni Grecy i Rzymianie" przeprowadzonej przez Chorągiew Komturstwa Gniewskiego.

• Dzień liczby Pi

• 15.03.2024
          • Zadaniem uczestników było zapamiętać jak najwięcej cyfr będących rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi.

Zwycięzcami zostali

1. Miejsce Zuzanna S. 7a- 100 cyfr

2. Miejsce Wojciech A. 4C- 86 cyfr

3. Miejsce Kamila Z. 6c- 73 cyfry

Gratulujemy !!!

Nagrody dla zwycięzców i cukierki ufundowała Rada Rodziców- dziękujemy

Nauczyciele matematyki

• Nagrody

• 05.03.2024

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach zrealizowanych w naszej szkole, w I semestrze.

Gratulujemy wszystkim wspaniałych wyników i cieszymy się, że tak wielu z naszych uczniów rozwija swoje pasje.

Kochani Uczniowie, nie bójcie się próbować swoich sił i bierzcie udział w konkursach, bo każdy Wasze zaangażowanie to dowód na to, jak wspaniali jesteście!

Radzie Rodziców oraz Port Gdynia dziękujemy za ufundowanie nagród.