• W jednostce wojskowej

• 22.05.2024
          • 17 maja klasy 1b, 1c oraz 3b uczestniczyły w obchodach związanych ze świętem Jednostki Wojskowej w Gdyni Grabówek.

Uczniowie zwiedzili jednostkę, zobaczyli pojazdy wojskowe i mogli do nich wejść. Zobaczyli kombinezony płetwonurków, a także przymierzali hełmy. Skosztowali wojskową grochówkę oraz wzięli też udział w apelu. Czekała też na nich niespodzianka - wata cukrowa i dmuchana zjeżdżalnia.

• XVIII Międzynarodowy Festiwal Gimnastyczno-Tanecznym „Gim-Show” w Gdyni.

• 21.05.2024
          • Wczoraj braliśmy udział w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Gimnastyczno-Tanecznym „Gim-Show” w Gdyni. Mimo bardzo licznej konkurencji, daliśmy z siebie wszystko!

A tak prezentują się wyniki:

- Daria & Kacper - duety taneczne 10-13 lat

(Wyróżnienie) - Amber Active - formacje taneczne 14-25 lat

(Wyróżnienie) - Navy Active - formacje taneczne 10-13 lat

(Wyróżnienie) - Pearl Active - formacje taneczne 10-13 lat

- Malwina & Laura - duety taneczne 10-13 lat

- Muszelki - formacje taneczne do 9 lat

- Star Active - formacje taneczne do 9 lat

Ponadto jedna z zawodniczek zespołu Amber Active startowała tego samego dnia w VI Turnieju o Złotą Kokartkę!

(V) - Natalia - solo taniec współczesny powyżej 15 lat

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, zostawiliście całe serce na parkiecie! I oczywiście dziękujemy cudownym rodzicom-kibicom za ogromne wsparcie naszych zespołów!

𝐙𝐚𝐩𝐢𝐬𝐲 𝐰𝐜𝐢𝐚̨𝐳̇ 𝐭𝐫𝐰𝐚𝐣𝐚̨:

Nina Schreiber - 517 280 153

checzactive10@gmail.com

• ,,Mali Podróżnicy" z przedszkola nr 15 w Gdyni

• 21.05.2024
          • W ubiegły piątek odwiedzili nas ,,Mali Podróżnicy" z przedszkola nr 15 w Gdyni .

Super dzieciaki uczestniczyły w lekcji wf zorganizowanej przez p.Izę Sobiecką, p. Ninę Schreiber (naszą praktykantkę) i dziewczęta z klasy 7b : Paulinę Adamczewską, Nikolę Jusiewicz, Nicole Milko i Paulinę Kreft .

Było bardzo wesoło, sportowo i radośnie!

Wszystkie przedszkolaki mogły sprawdzić swoje możliwości na specjalnym torze przeszkód, porzucać do kosza, poskakać na naszym ,,traku", a nawet potańczyć!

Naszych wyjątkowych gości i ich nauczycielkę Panią Anetkę powitał Pan dyrektor Marek Dąbkowski .

Mimo zmęczenia, Maluszki były baaardzo zadowolone z wizyty w naszej szkole. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie!

Bardzo dziekujemy gościom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie lekcji .

Iza Sobiecka

• W Marszewie - 1c

• 21.05.2024
          • Piękna historia o powracaniu do równowagi, o naprawianiu rzeczy, o tym, że po deszczu zawsze świeci słońce. Książka o bólu i gojeniu, o pamięci i przemijaniu. Trochę melancholijna, ale też błogo prosta i nieskomplikowana historia. Jak na prozę Bator to zmiana. Piękny język , subtelne opisy i porównania. Pani Bator zapomniała tylko, że rekin ludojad występuje pojedynczo a nie w ławicach jak śledź. Rozumiem przywiązanie do tego elementu bo ładny i trafny, ale nadużywanie go zaszkodziło książce. Polecam szczerze boTo co rozbite znów było całe. s.128I o to właśnie chodzi.

• Światowy Dzień Pszczół

• 21.05.2024
          • Z okazji Światowego Dnia Pszczół uczennice klasy pierwszej uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały pszczółkową makietę

E.M.

• „ Z lekturami za pan brat” - konkurs

• 13.05.2024
          • 8 maja uczniowie klas ósmych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Lekturach „ Z lekturami za pan brat”. Celem konkursu było utrwalenie wiadomości o lekturach, epokach literackich, gatunkach i autorach tuż przed egzaminem ósmoklasisty. Klasy reprezentowały czteroosobowe drużyny-Oliwia K., Renata P., Michał B., Kacper S. z 8a oraz Malwina S., Weronika B., Oleksii M. i Kamil P. z 8b. Zwyciężyła drużyna z klasy 8b.

GRATULUJEMY!

• Dzień Rodziny

• 13.05.2024
          • 7 maja klasa 6B wraz z wychowawczynią zorganizowała Dzień Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17:00. Rolę konferansjera pełniła Pola B. Na wstępie rodziny uczniów obejrzały prezentację, pokazującą jak bardzo dzieci się zmieniły od narodzin do czasów obecnych, przygotowaną przez Lenę K. i Wiktorię B. Następnie uczniowie deklamowali wesołe i wzruszające wierszyki o rodzicach, dziadkach i rodzeństwie oraz odgrywali zabawne scenki. Dzieci przygotowały podarunki dla rodziców - serca dla tatusiów i kwiaty dla mam. Uwieńczeniem występu była piosenka Urszuli Sipińskiej "Mam cudownych rodziców". Kolejnym punktem programu był poczęstunek i konkurs "Rozpoznaj swoje dziecko po oczach", przygotowany przez p. Katarzynę L. Nie mogło zabraknąć turnieju zbijaka. Zaangażowanie i zabawa były na najwyższym poziomie. Część artystyczną dopełnił pokaz tańca, który przygotowała Pola B. Na koniec zrobiliśmy rodzinne zdjęcie. Dziękujemy bliskim uczniów za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie.

K.L.