• Z serii pedagog szkolny poleca

• 20.03.2024
          • Ruszyliśmy z nową ofertą - cyklem podcastów pt. Falochron - dla rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych tematem profilaktyki, zdrowia i wychowania. Pierwszy odcinek jest już dostępny na platformach:

Spotify:
            podcasters.spotify.com

youtube.com

Zdrowa Gdynia:
            zdrowagdynia.pl

Raz w miesiącu będziemy zapraszać specjalistów i umieszczać nowe odcinki. Dlatego zapraszamy do obserwowania kanału oraz dzielenia się linkami z innymi specjalistami, rodzicami oraz udostępniania ich na portalach społecznościowych.

Dziękujemy i do usłyszenia zespół OPiTU

• Dzień św. Patryka w 🍀☘️

• 18.03.2024
          • 17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Święto to zapowiada nadejście wiosny. Kolor zielony, symbole koniczyny, tęczy oraz psotne irlandzkie skrzaty mają przynieść szczęście.

W naszej szkole dzień ten był obchodzony w piątek 15 marca

• Żywa Lekcja Historii

• 15.03.2024
          • 7 marca 2024 chętni uczniowie wzięli udział w Żywej Lekcji Historii na temat: "Starożytni Grecy i Rzymianie" przeprowadzonej przez Chorągiew Komturstwa Gniewskiego.

• Dzień liczby Pi

• 15.03.2024
          • Zadaniem uczestników było zapamiętać jak najwięcej cyfr będących rozwinięciem dziesiętnym liczby Pi.

Zwycięzcami zostali

1. Miejsce Zuzanna S. 7a- 100 cyfr

2. Miejsce Wojciech A. 4C- 86 cyfr

3. Miejsce Kamila Z. 6c- 73 cyfry

Gratulujemy !!!

Nagrody dla zwycięzców i cukierki ufundowała Rada Rodziców- dziękujemy

Nauczyciele matematyki

• Nagrody

• 05.03.2024

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach zrealizowanych w naszej szkole, w I semestrze.

Gratulujemy wszystkim wspaniałych wyników i cieszymy się, że tak wielu z naszych uczniów rozwija swoje pasje.

Kochani Uczniowie, nie bójcie się próbować swoich sił i bierzcie udział w konkursach, bo każdy Wasze zaangażowanie to dowód na to, jak wspaniali jesteście!

Radzie Rodziców oraz Port Gdynia dziękujemy za ufundowanie nagród.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• 23.02.2024
          • W środę, 21 lutego, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Podczas długich przerw uczniowie klas 4-8 mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując różnego rodzaju zadania przygotowane przez polonistki. Były między innymi: kryptogramy, test znajomości języka polskiego, łamańce językowe, uzupełnianie luk w wyrazach. Zabawa była doskonała, a prawidłowe odpowiedzi nagradzano cukierkami.

• Z serii pedagog szkolny poleca

• 20.02.2024
          • Polecamy zainteresowanym bezpłatny, całoroczny program profilaktyczny „Poradzimy” Działu Profilaktyki Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni.

Jest to program konsultacji ze specjalistą przeznaczony dla młodzieży, która w sposób problemowy korzysta z mediów cyfrowych (6-12 lat) bądź eksperymentuje z substancjami psychoaktywnymi np. alkohol, mefedron, marihuana (13-15 lat) oraz ich rodziców.

Katarzyna Kuczyńska pedagog SP10Gdynia.

• 1,5% podatku

• 25.01.2024
          • W zeszłym roku przystąpiliśmy do programu Rodzice Szkole. Dzięki przekazanym 1,5% podatku udało się uzbierać , zł.

Całość środków przeznaczona jest dla Uczniów Naszej szkoły byśmy mogli wspierać i organizować coraz to więcej ciekawych wydarzeń, warsztatów czy też konkursów.

W tym roku kontynuujemy zbiórkę. Wszystkich gorąco zachęcamy do podzielenia się podatkiem i tym samym wsparcie Uczniów 10-tki

Za wszystkie 1,5% bardzo serdecznie dziękujemy

• ⭐⭐ Młody Gdynianin to Ja⭐⭐

• 20.02.2024
          • Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnego stworzenia wystawy zdjęć przedstawiających ciekawe, znane i lubiane miejsca w Gdyni.

Wydrukowane zdjęcia (format dowolny) można przynosić do końca lutego do świetlicy szkolnej lub wysyłać na adres :

a.podrez@sp10gdynia.pl

• Robotyka

• 20.02.2024
          • Pierwszy semestr już za nami. Na zajęciach z Robotyki nasi uczniowie mieli możliwość nauczyć się kodowania za pomocą iPadów, rozszerzyć swoje umiejętności matematyczne, pobawić się w orkiestrę używając aplikacji Garageband i odkryć swoje zdolności młodych fotografów.

Okazało się, że mamy wiele ukrytych talentów .

• Gry planszowe🎲

• 20.02.2024
          • Dzisiaj w kl.1c dzieci poznawały różne gry planszowe.

Pani Kinga natomiast dzielnie stała przy gofrownicach i piekła gofry

Miło było usłyszeć od dzieci, że takich smacznych gofrów to jeszcze nie jadły

• 14 lutego! ❤️❤️❤️

• 20.02.2024
          • Gotowi na świętowanie 14 lutego! Dziś w naszej Szkole odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie z klas 4-8 wykonali kartki walentynkowe według własnego pomysłu.

Życzymy wszystkim dnia pełnego dobrych życzeń i uśmiechu

• Gramy zmysłami

• 20.02.2024
          • W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy zmysłami" zrealizowaliśmy temat Akademia Smaku. Uczniowie naszej świetlicy wykonali owocowe szaszłyki. Było pysznie, zdrowo i kolorowo.

E.M