ROK SZKOLNY 2021/2022

 • Zwrot wypożyczonych podręczników, tabletów i laptopów

   Podręczniki oddajemy w  bibliotece.

  Wykaz podręczników znajduje się na stronie internetowej szkoły.

   

  Wypożyczone tablety i laptopy (klasy 4, 6, 7) razem z podręcznikami oddajemy w bibliotece p. Adrianowi Staniszewskiemu w dniach 14, 15, 21 czerwca.

   

 • 1 czerwca - Dzień Dziecka

 • Rugby

  Rugby Club Arka Gdynia Wice Mistrzem Polski w kategorii U16!!! Na rozegranych w Łodzi w piątek i sobotę / 28-29.05 / finałach, drużyna Młodych Buldogów zdobyła srebrne medale!! Z wielką satysfakcją informujemy, że wielu zawodników srebrnej ekipy to chłopcy, którzy swoją przygodę z rugby zaczęli w klasach sportowych SP10 w Gdyni.

  Nasi wicemistrzowie : Jan Borowski, Jakub Klas, Robert Torbiarczyk, Krzysztof Jakubowski, Szymon Stani, Karol Król, Damian Turzyński, Piotr Lebioda, Mateusz Ferens, Paweł Tomczak, Igor Braun-Raatze.

  -----TrenerM.S.

   

 • XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – program wydarzeń online

 • Przyjdź i zdecyduj o ogrodzie na CHECZY

 • Dzień Dobrych Uczynków

 • Laureaci konkursu plastycznego

  LAUREACI  ZDALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

  DLA  KLAS I-III

  MIASTO W WIOSENNYCH KWIATACH

   

  Prezentujemy laureatów zdalnego konkursu plastycznego dla klas I-III „MIASTO W WIOSENNYCH KWIATACH”.W środę 12 maja zostało nagrodzonych 26 laureatów, którzy wykonali przepiękne prace, wykazując się  dużą inwencją twórczą. Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom za udział
  w konkursie, a laureatom GRATULUJEMY….

                                                                                                      Koordynator:

                                                                                                         Elżbieta Lesner

   

 • Sukcesy szkolnych rugbistów

      W bardzo dobrych humorach wrócili nasi rugbiści z turnieju w Warszawie!!!

  Na rozegranym w sobotę Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby drużyny Rugby Club Arka Gdynia zajęły czołowe lokaty. W stawce 24 ekip z całej Polski, w trzech kategoriach wiekowych, nasze waleczne buldogi 😉 zajęły 2 miejsce w Żaku, 3 miejsce w Młodziku i 4 w Mini Żaku. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników. Przypominamy, że można jeszcze zapisać dziecko z obecnych klas III na zajęcia rugby, które ruszą od września. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z trenerem Maciejem Stachurą tel 782-790-731.

 • Nieodpłatna pomoc psychologiczna

 • 25 KWIETNIA - Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

  Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem to święto ustanowione przez Ligę Niedosłyszących w celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie i zwiększanie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska.

  PAMIĘTAJ!

  ŻEBY ZOBACZYĆ I USŁYSZEĆ, MUSISZ ZAMIENIĆ HAŁAS W CISZĘ!

  Hałas niszczy zdrowie


  Hałas wpływa destrukcyjnie na system nerwowy oraz immunologiczny, powodując rozdrażnienie, nadpobudliwość, apatię, agresję, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu, brak koncentracji, zanik funkcji poznawczych uczniów oraz obniżenie wydajności w pracy. U osób długotrwale na niego narażonych wywołuje choroby układu krążenia (zawały serca, zaburzenia akcji serca i zmiany ciśnienia krwi) oraz przedwczesne starzenie się. Typowym przykładem niekorzystnego wpływu hałasu przemysłowego na zdrowie pracowników są uszkodzenia słuchu, szczególnie u osób zatrudnionych przez dłuższy okres czasu w przemyśle górniczym, hutniczym i maszynowym oraz w transporcie. Informacje pochodzące z Centralnego Rejestru Chorób Zawodowych dowodzą, że zmiany patologiczne ucha wewnętrznego to obecnie ok. 20 % wszystkich wykrywanych przypadków chorób zawodowych. Negatywny wpływ hałasu uwidacznia się również w wymiarze społecznym, zaburzając proces komunikacji, utrudniając odbiór sygnałów optycznych oraz wywołując lokalne napięcia i kłótnie.

  Hałas negatywnie wpływa na środowisko przyrodnicze


  Hałas i wibracje pogarszają jakość środowiska przyrodniczego, zakłócając jego naturalną wartość, jaką jest cisza. Obniżają jakość i przydatność terenów rekreacyjnych i leczniczych, zmieniają zachowania ptaków i innych zwierząt, co skutkuje np. zmianą siedlisk czy zmniejszaniem liczby składanych jaj. Przynoszą również ujemne skutki gospodarcze, jak np. utrudnienia w eksporcie wyrobów nie spełniających światowych wymagań ochrony przed hałasem i wibracjami.


  Działania na rzecz redukcji hałasu


  Liczbę źródeł hałasu w naszym otoczeniu możemy skutecznie obniżać. Jeśli chodzi o działania globalne często brakuje funduszy na pewne modyfikacje, w związku z czym pojawiają się zaniedbania.

   

  Redukcję hałasu można osiągnąć poprzez:

  • poprawienie stanu nawierzchni dróg, stanu torów kolejowych i tramwajowych,
  • budowanie dróg i innych linii komunikacyjnych np. w tunelach, a także stosowanie ekranów dźwiękochłonnych przy drogach,
  • zmodernizowanie konstrukcji pojazdów mechanicznych,
  • wyposażenie pojazdów w izolacje akustyczne, tłumiki,
  • ograniczenie ruchu pojazdów (wybieranie transportu miejskiego zamiast samochodu),
  • wykorzystywanie do budowy materiałów chroniących przed hałasem,
  • wyposażenie konstrukcji urządzeń i maszyn w obudowy dźwiękoszczelne,
  • stosowanie stoperów i słuchawek ochronnych przez pracujących w hałasie,
  • ściszanie głośności w TV, radio itp.,
  • unikanie słuchania muzyki przez słuchawki,
  • unikanie przebywania w miejscach, gdzie natężenie hałasu jest wysokie,
  • spokojne mówienie, bez pokrzykiwania i głośnych kłótni.

  https://www.youtube.com/watch?v=g_UBKYVUya0

 • Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości - informacja dla klas ósmych.

   19 kwietnia zaplanowane były spotkania z klasami ósmymi na temat holokaustu. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy Was o zapoznanie się z przygotowanymi przez nas materiałami.    Bibliotekarki.

   19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, w polskich szkołach Dzień Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Celem tego dnia jest uczczenie pamięci ofiar Holokaustu, jak również włączenie młodzieży w dyskusję na temat łamania praw człowieka, braku tolerancji czy braku szacunku dla innych narodów.

 • wyniki konkursu - św. Patryka

  17 marca, na lekcjach języka angielskiego, poznawaliśmy historię Św. Patryka, patrona Irlandii oraz dowiadywaliśmy się, kim, według legendy, jest "leprechaun".

  Uczniowie klas 1-6 wzięli udział w konkursie na najlepszy strój irlandzkiego skrzata.

  Prezentujemy laureatów oraz wszystkich tych, którzy wzięli udział w konkursie.

  Brawo za pomysłowość i dziękujemy za udział w konkursie.

  Well done!

  Your English teachers 

 • Ewaluacja wewnętrzna szkoły

   - ankieta dla Rodziców/ Opiekunów prawnych
   

  Szanowni Państwo! Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie szczerych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania w ankiecie https://forms.office.com/r/y0VQqDYX4n. Ankieta jest anonimowa, a pozyskane na jej podstawie informacje będą miały na celu poprawę efektywności pracy szkoły w badanym obszarze, tj. "Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji". Dane te pozostaną do wyłącznej wiadomości Rady Pedagogicznej i nie będą upubliczniane nigdzie poza naszą placówką. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za wypełnienie ankiety. Szkolny Zespół ds. Ewaluacji.

 • WYNIKI KONKURSU EKSPERT E.E.

  CZYLI W TROSCE O ŚRODOWISKO
   

  Serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Dziękuję również Rodzicom, którzy pomagali w dostarczeniu zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych i Nauczycielom, którzy włączyli się w akcję. Efekt zbiórki przeszedł nasze oczekiwania. Samochód musiał wykonać aż dwa kursy, aby zabrać wszystkie elektroodpady.

  W konkursie wzięło udział 29 uczniów z klas 4 – 8 oraz 15 uczniów z klas 0 – 3. Najliczniej w konkursie wzięli udział uczniowie z 1b – pięcioro dzieci zaangażowało się w akcję zbiórki elektroodpadów i z 4b – czworo uczniów. Wykres pokazuje liczbę punktów zdobytych przez uczniów poszczególnych klas.

   

  Nagrody przyznano:

   

  I miejsce – Daniel Dąbek z 6d – 70 punktów;

  II miejsce – Julia Konkel z 3a – 62 punkty;

  III miejsce – Oktawian Radomski z 7a – 54 punkty.

   

  Daniel i Julia przechodzą do międzyszkolnego etapu konkursu „Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko” – którego wyniki poznamy w maju.
   

  Wyróżnienie otrzymuje Kira Kastsianiuk z 1b za zrozumienie problemu, jakim jest niewłaściwe postępowanie z elektroodpadami i za to, że samodzielnie i pięknie zrobiła spis swoich oddanych elektroodpadów.

  Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Informuję również, że przyniesione baterie nie mogły być wliczone do tego konkursu (zbieramy je dalej w szkole) i za to również przyznane zostaną dodatnie punkty z zachowania.

  BRAWO DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW ZA UDZIAŁ W KONKURSIE!!!

  Adrianna Wiktorowicz

   

 • Rowerowy Maj

  Zapraszamy do wspólnej zabawy

 • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNO-PLASTYCZNEGO „OZNAKI WIOSNY W TRÓJMIEJSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM”


  Za wszystkie nadesłane prace serdecznie dziękujemy!

  Mamy nadzieję, że wiosna, już niebawem, zagości u nas na dłużej!

  Gratulujemy wszystkim autorom prac bystrego oka!

  Koordynatorzy:

  J. Małecka, B. Wróblewska

 • WYNIKI ZDALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I-III

  22 marca 2021r. podczas lekcji powitaliśmy Panią Wiosnę i w tę okoliczność wpisał się konkurs plastyczny pt." MIASTO W WIOSENNYCH KWIATACH".

  Dzieci z klas I-III wykonały piękne prace plastyczne techniką COLLAGE (tzn. z użyciem różnorodnych materiałów np. farbek, kredek, kolorowego papieru, obrazków z gazet, włóczki. szmatek itp.) oraz wykonały zdjęcia swoich prac.

  Z każdej klasy zostały nagrodzone trzy najpiękniejsze prace. Gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

  Koordynator konkursu:

  Elżbieta Lesner

  _______

  Admin

  M.D.

 • Życzenia od SU

 • Konkurs: Dzień Świadomości Autyzmu

strona: