ROK SZKOLNY 2021/2022

 • Rugby w SP10

       W sobotę na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni odbył się międzynarodowy mecz Polska - Niemcy. Spotkanie zostało zorganizowane przez Polski Związek Rugby i naszego partnera, Rugby Club Arka Gdynia. Uczniowie SP10 w Gdyni aktywnie uczestniczyli w organizacji wydarzenia i razem z rodzicami gorącym dopingiem ponieśli biało-czerwonych do zwycięstwa nad wyżej notowanym rywalem.

  Zdjęcia : Wojciech Szymański, SikoraFoto i SportsLifePhoto.

  M.S.

 • Pomoc dla migrantów

 • Konkurs fotograficzny

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym pt. „Przyroda Naszego Regionu”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 48 w Gdyni.

  W oczekiwaniu na wyniki konkursu przedstawiamy efekty ich pracy.

  Koordynator  Beata Wróblewska

   

 • W Ciapkowie

  W piątek, 29 października, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami udał się do schroniska „Ciapkowo” w Gdyni-Redłowie. Celem wizyty było zawiezienie darów i podziękowań za współpracę z naszą szkołą, które uczniowie redagowali z okazji Dnia Relacji. Jak co roku dzieci obejrzały schronisko, wysłuchały pogadanki na temat odpowiedzialności za zwierzaki i zajrzały do boksów z psami i kotami. Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

  Tekst: Ewa Klikowicz-Cerklańska

 • Zapraszamy na wywiad z absolwentem SP10 w Gdyni, Damianem Turzyńskim

  Damian Turzyński podkreśla, że rugby jest dyscypliną dla każdego, bez względu na warunki fizyczne.

 • TENIS STOŁOWY W SP10

  Ruszyły zajęcia tenisa stołowego. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w soboty w godz 8:00-9:30. Przeznaczone są dla uczniów z klas 5-8, ale jeżeli w kl.4 znajdą się gracze, to również są mile widziani.

  Zaprasza nauczyciel wychowania fizycznego p. Bartłomiej Gładkowski.

 • Wyniki konkursu "Kolorowy las"

   

  Międzyszkolny konkurs plastyczny

  „Kolorowy las”

   

  Laureatami w kategorii klas 0 zostali:

  I miejsce Maksym Budniewski SP nr 48

  II miejsce Zlataslawa Melnik SP nr 10

  III miejsce Dominik Keler SP nr 31

   

  Wyróżnienie otrzymali:

  Marianna Bielawa SP nr 10

  Melania Bach SP nr 10

  Alan Rambiert SP nr 10

   

  Laureatami w kategorii klas I-III zostali:

  I miejsce Laura Hoppe kl.III SP nr 6

  II miejsce Jagoda Poniewierska kl.II SP nr 10

  III miejsce Zuzanna Ossowska kl.I SP nr 31

   

  Wyróżnienie otrzymali:

  Aleksander Wruk kl.IISP nr 6

  Oliwia Jatkowska  kl.III SP nr 31

  Natalia Michałek kl.I SP nr 34

  Milena Krasowska kl.II SP nr 17

  Marzena Trybuchowicz  kl.I SP nr 10

  Nela Potrapeluk kl. I SP nr 10

   

 • Dzień Edukacji Narodowej-filmik

  Z tej okazji uczniowie przygotowali film z życzeniami. :)

  https://www.youtube.com/watch?v=uK3YokcaKP0

  Bardzo dziękujemy!

 • Dzień Edukacji - życzenia

 • Ważne telefony

 • Różowe Skrzyneczki

     Różowe Skrzyneczki - zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania.Ideą Różowej Skrzyneczki jest: WEŹ, JEŚLI POTRZEBUJESZ. PODZIEL SIĘ, JEŚLI MASZ NADMIAR.                        W SP10 Gdynia, w toaletach dla dziewcząt, uczennice postawiły różowe skrzyneczki, które wcześniej zapełniły środkami higienicznymi. Podczas spotkań ze społecznością szkolną przedstawiły ideę Różowej Skrzyneczki. Od 01 października 2021 r. dołączyliśmy do akcji Różowa Skrzyneczka.

  Więcej informacji: https://www.rozowaskrzyneczka.pl/

  Tekst:Pedagog szkolny Katarzyna Kuczyńska

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W SP10

   30 września w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA - DZIEŃ KRAWATA.

  Wszyscy chłopcy, którzy tego dnia założyli krawat lub muszkę, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej i kartkówki. Poza tym były życzenia i upominki od dziewcząt.

  Tekst: Ewa Klikowicz-Cerklańska

 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 2021

     Od 4 do 10 października przypada Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Jesteśmy różni-jesteśmy razem”. We wtorek, 05.10., uczniowie klas szóstych uczestniczyli w warsztatach poświęconych dysleksji. Dowiedzieli się między innymi czym jest dysleksja, jak sobie z nią radzić i poznali sylwetki sławnych dyslektyków. W drugiej części zajęć uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość, ortografię, czytanie i logiczne myślenie. Mieli też okazję popisać się kreatywnością i stworzyć ortograficzne rymowanki.    

  Warsztaty przygotowały panie Ewa Klikowicz-Cerklańska i Lucyna Rocławska.

 • SP nr 10 solidarna z Białorusią

  Gdynia i jej mieszkańcy już kilkakrotnie okazywali solidarność z narodem białoruskim. Teraz na znak wsparcia także na budynku Szkoły Podstawowej nr 10 zawisła biało-czerwono-biała flaga niepodległej Białorusi.

   

  – Gdyński samorząd od samego początku wspiera dążenia niepodległościowe Białorusinów. Ważne są działania na różnych poziomach. To nie powinny być tylko inicjatywy władz miasta, ale właśnie takie oddolne akcje jak w Szkole Podstawowej nr 10, włączające grono nauczycielskie oraz dzieci i młodzież. Tego typu przedsięwzięcia są niezwykle istotne i kształtują w młodych ludziach umiłowanie wolności i szacunek dla niepodległości. Czasami zbyt łatwo przyzwyczajamy się, że żyjemy w kraju demokratycznym, należącym do Unii Europejskiej i NATO – mówi Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni. – Wspaniale wykorzystaliśmy swój czas po 1989 roku. Natomiast fakt, że dotrwaliśmy do 1989 roku, to między innymi dlatego, że w czasach opresji komunistycznych i stanu wojennego państwa zachodnie o nas nie zapomniały. I my dzisiaj mamy pewien dług. Spłacamy go właśnie wobec narodu białoruskiego. Nie możemy zapomnieć, a więc te akcje muszą mieć charakter stały, muszą co pewien czas się powtarzać i trzeba włączać w nie dzieci i młodzież. Bo za kilka, kilkanaście lat to ci młodzi ludzie będą rządzić naszym krajem.

   Flaga składająca się z dwóch białych pasów przeciętych jednym czerwonym to historyczna flaga Białorusi, przyjęta w 1918 roku. W latach 1991-1995 uznawano ją za flagę państwową. Obecnie używa jej demokratyczna opozycja na Białorusi. Wywieszenie flagi na budynku gdyńskiej szkoły to akt solidarności z Białorusinami, którzy mieszkają w Gdyni, a członkowie ich rodzin zostali w ojczyźnie i są prześladowani przez reżim Aleksandra Łukaszenki. To także forma edukacji obywatelskiej i wskazanie młodemu pokoleniu oraz środowisku lokalnemu, że wsparcie dla Białorusinów jest ważne. 

  – Do naszej szkoły uczęszczają dzieci z Białorusi. Chcemy, aby zarówno uczniowie, jak i ich rodzice czuli się w Gdyni dobrze i bezpiecznie. Wieszamy flagę opozycyjną z Pogonią na znak solidarności z nimi oraz oferujemy im wsparcie – mówi Marek Dąbkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Gdyni. – Obowiązkiem nauczycieli jest edukacja młodego pokolenia i nie tylko. Powinniśmy opowiedzieć środowisku lokalnemu o prześladowaniach i łamaniu praw obywatelskich na Białorusi, przez reżim Łukaszenki. I uczulić, jak ważna jest wolność i przestrzeganie praw w każdym demokratycznym kraju.

   To nie jest pierwszy gdyński, symboliczny znak sprzeciwu wobec brutalności reżimu Łukaszenki. W naszym mieście organizowano już wiece połączone z akcjami performatywnymi. Na budynku Urzędu Miasta umieszczono baner z napisem: „Gdynia solidarna z Białorusią”. Zorganizowano również koncert chóru z Białorusi. Powstał też solidarnościowy teledysk.

  ​​​​​​​

  Na znak solidarności na budynku Szkoły Podstawowej nr 10 zawisła biało-czerwono-biała flaga niepodległej Białorusi // fot. Magdalena Czernek

 • Szkolna drużyna rugby

  Bardzo udany występ drużyn SP10 Gdynia w turnieju rugby tag, który odbył się we wtorek na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Nasze ekipy zajęły pierwsze, drugie i czwarte miejsca. Gratulacje dla wszystkich uczestników!!M.S.

 • Noc naukowców

  Edit: Lepsza jakość zdjęć ;)
  W piątek 24 września, po lekcjach, uczniowie klas 6A, 7A i 8B uczestniczyli w Nocy Naukowców, organizowanej przez Centrum Nauki Experyment. Tematem tegorocznej Nocy były roboty oraz setna rocznica urodzin polskiego pisarza i futurologa Stanisława Lema. Uczniowie mogli zajrzeć do strefy druku 3D, wziąć udział w walce robotów, pilotować drona lub zagrać w grę. Nie zabrakło również wykładów i warsztatów. Po zajęciach, by nie budzić rodziców, resztę nocy spędziliśmy w szkole, gdzie mieliśmy możliwość spędzenia wspólnie tego czasu.
  Tekst
  Anna Laskowska

 • Gdynia na fali

   

  24 września klasy Ia i Ib wzięły udział w 8. edycji żeglarskiego programu „Gdynia na fali”. Głównym celem zajęć jest edukacja najmłodszych w zakresie żeglarstwa. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas na plaży oraz w wodzie. Miały możliwość obejrzenia z bliska łódki klasy Optimist oraz zaznajomiły się z akcesoriami, znajdującymi się na niektórych jednostkach pływających. Uczniowie poznali również historię kapitana Leonida Teligii. Nie zabrakło konkursu oraz nagród.

  Tekst  Monika Kalinowska-Seydlitz

 • Kręgi na wodzie - widzę, rozumiem, działam - TEAMS

  Psycholog szkolny Katarzyna Sojka serdecznie zaprasza rodziców uczniów klas 7 i 8 na spotkanie on-line w ramach profilaktyki depresji i samobójstw pt. "Kręgi na wodzie - widzę, rozumiem, działam" dnia 06.10.2021 (środa) w godz. 18-19. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem TEAMS, link otrzymacie Państwo na e-dziennik LIBRUS.

 • Szkoła dla rodziców

  ZAPRASZAMY

  na zajęcia

  SZKOŁY DLA RODZICÓW

   

  cykl 11 spotkań pogłębiajacych kompetencje rodzicielskie

   

  Terminy spotkań: PIĄTKI 9.00-11.00

   

  Miejsce spotkań:

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Gdyni,

  ul. Chylońska 227

   

   

  Prowadzący – psycholodzy:       Izabela Derewicz-Czupryniak

  Aneta Parczyńska

   

   

   

  Zapisy pod adresem: a.parczynska@ppp2.edu.gdynia.pl

  liczba miejsca ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

   

  PIERWSZE ZAJĘCIA – 15 PAŹDZIERNIKA 2021r.

   

  ZAPRASZAMY!

 • Dyplom dla Filipa z kl. 6a

  Uczeń Filip Napora z kl. 6a otrzymał dyplom z wyróżnieniem za udział w akcji "Wakacje z matematyką". Wyzwanie polegało na tym, aby codziennie na matzoo.pl rozwiązywać 1 zadanie.

  Dyplom można było uzyskać za prawidłowe rozwiązanie 20 zadań, a za rozwiązanie 40 dyplom z wyróżnieniem.Gratulacje! 🎉🏆

  Na zdjęciu Filip z p. wychowawczynią Anną Laskowską.

  Do wzięcia udziału w wyzwaniu zachęciła Filipa p. Teresa Grenda.

strona: