ROK SZKOLNY 2020/2021

 • Bezpłatne zajęcia Parkour

  Od września ruszyliśmy z naborem na bezpłatne zajęcia sportowe w Przystani Opata Hackiego 33. Na zajęciach uczymy się czym jest parkour. Uczymy się podstawowych technik, wzmacniamy ciało. Uczymy się kontrolować ciało, rozluźniać je i dobrze się bawić. Zajęcia te odbywają na Sali gimnastycznej wyposażonej w bezpieczny sprzęt. Skrzynie, materace, miękkie kostki gimnastyczne. W okresie wiosenno - letnim organizujemy wyjścia w teren i tam ćwiczymy. Organizujemy również 2 razy w roku wyjazdy do parku trampolin.

  Zajęcia te odbywają się 2 razy w tygodniu. W poniedziałki od 18:00 do 20:00 i w czwartki od 17:00 do 19:00 oczywiście można szybciej skończyć zajęcia jeżeli jest taka potrzeba. Kierowane są one do młodzieży w wieku 12 – 18 lat. Są one finansowane z programu rewitalizacji w dzielnicy Chyloni, który obejmuje mały obszar.

  Dlatego prosiłbym o telefon kontaktowy lub maila.

  Łukasz Nowak - trener UKS Parkour Gdynia.

  kontak@gapgdynia.pl

  512308033

 • Jakie książki kupić do biblioteki?

    Lubicie czytać książki ? My bardzo! 

    Dzięki napisanemu przez nas projektowi udało  się pozyskać dofinansowanie w wys 15 tyś. zł na zakup nowych książek dla was. Projekt powstał w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.   

    Zachęcamy Was  do zgłaszania swoich propozycji zakupu książek, które waszym  zdaniem powinny znaleźć się w naszych zbiorach. 

  Wasze propozycje przesyłajcie na adres biblioteka@sp10gdynia.pl lub wrzuć do skrzynki na parapecie przy bibliotece.

  Bibliotekarki.

   

   

   

 • Kangur Matematyczny - Wyniki

  Kangur Matematyczny

  Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY w tegorocznej edycji został przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem platformy dzwonek.pl w dniach 2-5 czerwca 2020r.


  W konkursie wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły (z 25 zgłoszonych):

  W kategorii Żaczek (kl.2)      4 uczniów

  W kategorii Maluch (kl.3-4)    2 uczniów

  W kategorii Beniamin (kl.5-6)  10 uczniów

  W kategorii Kadet (kl.7-8)     1 uczeń

  Wszyscy uczestnicy otrzymali upominek układankę logiczną – czteroelementowy TANGRAM.

  Wyróżnienie w konkursie zdobyli:

  • Jakub Olejnik       kl.6c
  • Igor Borkowski      kl.6c
  • Igor Podlewski      kl.5a
  • Bohdana Mykhno    kl.2a

  Otrzymali oni dyplom i nagrodę książkową.

  Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!


  • Anna Bastian
   ​​​​​​​
   http://www.kangur-mat.pl/image/logo_kangourou.gif


 • Nabór do szkółki piłkarskiej

 • Klasa 8b

  Wspomnienia z lat 2011-2020. 📸Autorką filmu jest tegoroczna absolwentka naszej szkoły Nadia Chlubowska (8b).  Dziękujemy wszystkim Wam za miłe słowa i życzymy wszystkiego, co najlepsze.Już tęsknimy.

  film

 • #WYMIATAJ KORONĘ - Ankieta

  DRODZY RODZICE 🙂, koniec roku szkolnego, to czas podsumowań i wyciągania wniosków do przyszłej pracy. Chcemy, by szkoła, w której uczą się Wasze dzieci była jeszcze lepsza. W związku z tym, proszę o włączenie się do anonimowego badania dot. radzenia sobie ze stresem w czasie pandemii oraz zdalnego nauczania. Poniżej znajduje się link do ankiety . Proszę chętnych Rodziców o wypełnienie ankiety, której wyniki wpłyną na efektywność pracy szkoły w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przyszłym roku szkolnym.

  Ankieta - samopoczucie RODZICÓW w czasie kwarantanny #WYMIATAJ KORONĘ

  Dziękuję Katarzyna Sojka  🙂 psycholog

 • Teatrzyk kamishibai

    Młodsze dzieci z naszej szkoły znają teatrzyk kamishibai.  Nasza biblioteka szkolna organizuje taką  formę  czytania bajek i   jest bardzo lubiana przez naszych uczniów.  

    Kamishibai to teatr ilustracji, dosłownie: teatr na papierze. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków/ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małego drewnianego parawanu, nazywanego butai, co znaczy: mała scena.

  Poniższy film przybliży historię tego teatru.

   https://www.youtube.com/watch?v=EesmFA-5pPc

  Mamy też dla was propozycję samodzielnego wykonania takiego teatru. Bardzo chętnie zobaczymy wasze prace

  https://www.youtube.com/watch?v=iGPApYNABtc&feature=emb_rel_end

 • Jak szybko rosną rośliny?

  Bardzo ciekawe pytanie a krótką odpowiedź znajdziecie oglądając filmik. Polecamy. Bibliotekarki.

  https://www.youtube.com/watch?v=ccioJRlLNRc&feature=youtu.be

 • Mela ma zły dzień - czytają uczennice V LO w Gdyni

  Z okazji Dnia Dziecka oraz trwającej (od 30 maja) corocznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” uczennice z Dyskusyjnego Klubu Książkowego w V LO w Gdyni pod egidą pań z biblioteki postanowiły zrobić prezent swoim młodszym kolegom z przedszkoli i szkół podstawowych i przeczytać im książeczkę z serii Mela i Groszek pt. „Mela ma zły dzień” autorstwa Ewy Skibińskiej. Najpierw skontaktowałyśmy się z wydawnictwem „Wilga” i uzyskałyśmy zgodę na wirtualne przeczytanie oraz pokazanie ilustracji, a potem spędziłyśmy długie godziny na Zoomie i Teamsach, ćwicząc czytanie, nagrywając i montując poszczególne fragmenty tekstu, opowiadającego o tym, jak radzić sobie z emocjami, kiedy wydaje nam się, że „wstaliśmy lewą nogą”. Tegoroczna edycja czytelniczej kampanii odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach” a 2 czerwca poświęcony jest czytaniu o kotach. Tak się składa, że w historii o Meli i Groszku występują dwa kocury – Benio i Franio, które pomagają małej dziewczynce przepędzić złe humory. W końcu nie od dziś wiadomo, że na kłopoty najlepsze są koty :) Zapraszamy!

 • Zakońcenie pierwszej fazy naboru do IV klasy sportowej

  29.05 zakończyła sie pierwsza faza naboru do IV klasy sportowej o profilu rugby na rok szkolny 2020 / 2021 .

  W poniedziałek 22.06 o godzinie 12:00 na boisku szkolnym odbędzie się sprawdzian sprawności fizycznej bedący kolejnym etapem rekrutacji. W ramach uczęszczania do klasy sportowej dzieci mają dodatkowo sześć godzin tygodniowo zajęć wychowania fizycznego ukierunkowanego na rugby. Uczniowie klas sportowych rugby uczestniczą w ciągu roku szkolnego w cyklu zawodów międzyszkolnych i klubowych odnosząc szereg sukcesów rangi miejskiej, regionalnej i ogólnopolskiej. Oferta dotyczy zarówno chłopców i dziewczynek. Zajęcia sa bezpłatne. Nasza szkoła ściśle współpracuje z Rugby Club Arka Gdynia, a treningi prowadzi trener Maciej Stachura, który posiada licencję Polskiego Związku Rugby. W ramach naboru uzupełniającego istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia uczniów obecnych klas III do powstającej klasy.

 • Zapraszamy na warsztaty on-line „Od komunikacji do relacji”

  Zapraszamy na warsztaty on-line

  doskonalące umiejętności rodzicielskie. Pierwsze spotkanie „Od komunikacji do relacji” odbyło się w ramach Gdyńskiego Tygodnia Profilaktyki.

  Kolejne odbędą się we wtorki w godzinach 9.00-11.00 w dniach:

  23 czerwca na temat „Komunikacja empatyczna w relacji z dzieckiem (o emocjach i potrzebach dziecka)

  30 czerwca – „Komunikacja wzmacniająca samoocenę dziecka”

  14 lipca – „Komunikacja przed konfliktem”

  21 lipca – „ Komunikacja asertywna (zamiast agresji i uległości)”

  Zgłoszenia proszę kierować na adres a.parczynska@ppp2.edu.gdynia.pl. Można wziąć udział w całym cyklu zajęć lub tylko wybranych spotkaniach. Po otrzymaniu zgłoszenia mailowo przesłany zostanie link dostępu do spotkania.

   

  Warsztaty poprowadzą Izabela Derewicz-Czupryniak - psychoterapeuta rodzinny i Aneta Parczyńska – psycholog (pracownicy PPP 2 w Gdyni)

 • Fabryki w Polsce. Jak powstaje serek wiejski i jogurt?

  Produkty mleczne mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Są one źródłem rozmaitych składników mineralnych, przede wszystkim wapnia, pierwiastka niezbędnego do budowy kości. Poza tym produkty mleczne zawierają łatwo przyswajalne przez organizm białko, tłuszcze, sole mineralne i witaminy. Dziś zobaczymy jak powstaje jogurt i serek wiejski. W tym celu odwiedziliśmy OSM Krasnystaw, która funkcjonuje od ponad 100 lat.

  film

 • Plastusiowo – serial teatralny dla dzieci (nowe odcinki)

  "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej.

   "Sopocki Teatr na Plaży  przygotował nowy serial teatralny online dla dzieci. Każdy z odcinków zostanie zrealizowany w innej technice teatralnej, a dodatkowo po każdej opowieści dzieci poznają warsztatowe sekrety teatru cieni, teatru lalki, animacji poklatkowej czy tworzenia postaci z papieru."

  W pierwszym odcinku animacja figurek z plasteliny. Zapraszamy do obejrzenia. Bibliotekarki.

  odcinek 1

  odcinek 2

  odcinek 3

  odcinek 4

  odcinek 5

  odcinek 6

 • Encyklopedia zwierząt dla dzieci - filmy edukacyjne

  Fascynujący świat zwierząt. Podróż do świata fauny i flory dla naszych małych ciekawskich. Krótka forma, idealna dla najmłodszych widzów. BBC TV i bibliotekarki zapraszają  na filmy o pandzie , szakalu  i pawianie,

 • Dlaczego do mycia rąk używamy mydła?

  Odpowiedź na to pytanie uzyskacie po obejrzeniu tego filmiku i zrozumiecie dlaczego mycie rąk jest takie ważne.

  Polecamy. Bibliotekarki.

  Myjcie ręce!!!

 • Encyklopedia zwierząt dla dzieci - filmy edukacyjne

  Fascynujący świat zwierząt. Podróż do świata fauny i flory dla naszych małych ciekawskich. Krótka forma, idealna dla najmłodszych widzów. Na odcinki poświęcony żyrafom, nosorożcom i słoniom zapraszają BB Kids TV i Bibliitekarki.

 • Fabryki w Polsce. Jak powstaje Prince Polo?

  Cztery wafle przekładane trzema warstwami kremu kakaowego i czekolady deserowej. Czy jednak produkcja słynnego wafelka jest taka prosta? Zobaczcie sami. Dowiecie się m.in. ile czasu zajmuje produkcja jednego wafelka oraz w jaki sposób powstają charakterystyczne fale Prince-Polo. Pierwszy wafelek Prince Polo został wyprodukowany w 1955 roku.

  film

 • POLSKA - Moja ojczyzna - filmy animowane dla dzieci

  Pozytywnie Nakręcona Mama i Bibliotekarki zapraszają na film przedstawiający najważniejsze zagadnienia związane z naszym krajem.

  cz.1.

  cz.2

 • Wideo Czytelnia

  Wojewódzka i Miejska  Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Bibliotekarki zapraszają do czytelni on-line, w której  aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci. Do współpracy przy projekcie zaproszono  aktorów z Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura z Gdańska oraz Teatru Muzycznego z Gdyni. Dzisiaj w Wideo Czytelni  Aleksy Perski aktor Teatru Muzycznego w Gdyni przeczyta wam książeczkę Pazurzak  Mazo Margarita i Pardi Charlotte.

 • Fizyka i chemia łatwa i przyjemna

  Zachęcamy do wykonania kilku łatwych eksperymentów. Dobra zabawa gwarantowana. Bibliotekarki.

  jak zrobić kryształ

  jak złamać kredkę w wodzie

  jak zobaczyć dzwięk

  jak mieszać kolory 

strona: