• "Bieg po zdrowie"

  „BIEG PO ZDROWIE”  program antytytoniowej edukacji zdrowotne realizowany w klasach 4

  „BIEG PO ZDROWIE” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. I edycja programu w roku szkolnym 2016/2017 obejmie do 20% szkół podstawowych w Polsce.

  Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów. Będziemy zachęcać uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu.

  Główne cele programu:

  • opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży
  • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.
  • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
  • https://www.youtube.com/watch?v=4AGbYiCrdSI#action=sha
 • "Gdynia na fali"

   

  Ogromny sukces wiosennej edycji programu edukacji żeglarskiej „Gdynia na fali” zaowocuje w niedzielę tj. 10 czerwca wielkim Rodzinnym Piknikiem Żeglarskim na terenie Mariny Gdynia.

  Centralnym miejscem wielkiej, żeglarskiej fiesty będzie trawnik przed bosmanatem Mariny Gdynia. Udział w imprezie zapowiedziały najważniejsze gdyńskie kluby i szkoły żeglarskie.

  Na uczestników czekają m.in.

  - darmowe rejsy po Zatoce Gdańskiej,

  - bezpłatne lekcje żeglarstwa,

  - symulator łódki żaglowej dla dzieci,

  - a także zwiedzanie od wewnątrz jachtów żaglowych, w tym słynnego Copernicusa, który niedługo weźmie udział w prestiżowych regatach Volvo Ocean Race.

  Coś dla siebie znajdą jednak nie tylko miłośnicy wodnych uciech. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji łódkę, którą będą mogli… pomalować kolorowymi farbami. Prace plastyczne będzie można wykonać również na żaglach. Sporym zainteresowaniem powinien cieszyć się również tor przeszkód. Na uczestników czekają takie zadania jak: ubieranie kapoka na czas, przeciąganie liny czy bieg w workach. Prowadzone będą również zabawy z animatorami w specjalnie wyznaczonej strefie oraz lekcje jak zachować się bezpiecznie w wodzie i nad wodą.

  Zaledwie kilkanaście metrów dalej, dorośli będą mogli trochę poleniuchować. Leżaki, foodtrucki i dobra muzyka z pewnością umilą czas spędzony nad wodą.

  Podczas wydarzenia wszyscy chętni będą mogli zgłosić się do biura pikniku, aby odebrać mapkę wraz z kartą obiegową. Odwiedzenie każdego z podanych miejsc oraz otrzymanie wszystkich pieczątek będzie uprawniało do wzięcia udziału w konkursie.

  - Jest o co walczyć, ponieważ nagrody są naprawdę atrakcyjne: od zniżek na kursy żeglarskie, po rejs jachtem, który zaplanowany jest na Noc Świętojańską – uzupełnia Marek Łucyk.

  Wstęp bezpłatny. Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi w godz. 10 - 17! Gwarantujemy wspaniałą zabawę!

   

  "Gdynia na fali" - Obrazek 1

 • Święto Patrona Szkoły

  Inż.  E. Kwiatkowski  z wizytą w SP10 Gdynia

  Punktualnie o godzinie 12.00 z automobilu wysiadł inż. E. Kwiatkowski. Na szkolnym dziedzińcu witała go tłumnie zgromadzona społeczność szkolna SP10 Gdynia.

  Przy akompaniamencie muzyki z lat 20/30 inżynier zaprosił uczestników wydarzenia do odbycia „Podróży w czasie i przestrzeni”.

  Taki scenariusz przygotował zespół organizujący Dzień Patrona czyli Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele z „Dziesiątki”- chodziło nam o integrację i zbudowanie koalicji – mówi Katarzyna Kuczyńska pedagog szkolny i koordynatorka pomysłu.

  Uczestnicy w strojach z dwudziestolecia międzywojennego dokonali odsłonięcia nowo zaprojektowanej ścianki Patrona, autorstwa Adriana Staniszewskiego z FZS „Kreatywni”. Pani Marianna Doliwa-Dobrowolska, prawnuczka E. Kwiatkowskiego   w odczytanym liście wyraziła wdzięczność za troskę w dbaniu o pamięć inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego i dodała, aby młode pokolenie wzorowało się na pracowitości w dążeniu do osiągania zamierzonych celów, tak jak robił to jej pradziadek.

  Prezydent Miasta Gdyni w nadesłanych życzeniach, w ciepłych słowach  gratulował dyrektorowi szkoły Markowi Dąbkowskiemu skuteczności w organizacji i budowaniu społeczności szkolnej i lokalnej poprzez organizację wydarzeń o charakterze edukacyjny i sportowo-rekreacyjnym.

  W Galerii 10 otwarto również wystawę o inż. Eugeniuszu Kwiatkowskim oraz  wystawę 90 lat Portu Gdynia.

  W saloniku  można było odbyć rozmowę z wnuczką pierwszego wójta Chyloni panią Teresą Rdzeń-Jasińską, najstarszymi absolwentami szkoły oraz reprezentantami władz Miasta Gdyni.

  Ze szkolnego ogródka dobiegał gwar przedszkolaków budujących z klocków wraz z rodzicami gdyński port.

  W przerwie Zosia uczennica szkoły, stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego wraz z koleżankami uczyły chętnych charlestona.

  Uczestnicy projektu europejskiego „Małe skrzydła, wysokie loty” odbyli pokaz programowania i robotyki. Łamigłówki matematyczne oraz  zagaduj zgadula o zabytkach Gdyni gromadziła spore grono zainteresowanych.

  Uczestnicy święta mieli możliwość zdobycia tytułu „Młodego Inżyniera” , wystarczyło wykazać się wiedzą o patronie, odbyć starcie z mistrzynią szkoły w szachach, skonstruować statek czy zagrać w statki.

  Wisienką na torcie były taneczne występy Wicemistrzyń Polski Cheerleaders 2018: zespołów UKS Active 10 Gdynia „Dziesiątka” i „Dziesiąteczka” w choreografii trenerki Izabeli Sobieckiej.

  Na koniec debiut.  W chreografii „Gorączka sobotniej nocy” zatańczył nowy zespół  - „Starszaki”, w skład którego wchodzą rodzice cheerleaderek .

  I tak zatoczyliśmy koło odbywając podróż w czasie i przestrzeni . Od przejażdżki rikszą do pokazu lotu drona.

  Jeszcze tylko „Kapsuła czasu”,  efekt minionego dnia 19 majaę2019 roku, przygotowana na naszym świecie, która  zostanie uroczyście zakopana w szkolnym ogrodzie.

  My wszyscy, życzymy sobie, aby uczniowie i absolwenci SP10 Gdynia budowali swoją przyszłość tak,  jak Gdynia, czyli „…. z morza i marzeń”.

   

  Tekst: Katarzyna Kuczyńska

   

   kliknij

  Kliknij

 • List od rodziny E. Kwiatkowskiego

  List od rodziny E. Kwiatkowskiego - Obrazek 1

 • List od Prezydenta Miasta Gdyni

  List od Prezydenta Miasta Gdyni - Obrazek 1

 • Kapsuła czasu