ROK SZKOLNY 2022/2023

 • Przypominamy, że 30 września 2022 roku wygasły wgrane na Kartę Mieszkańca uprawnienia do bezpłatnych przejazdów ZKM Gdynia dla uczniów

  Przypominamy, że 30 września 2022 roku wygasły wgrane na Kartę Mieszkańca uprawnienia do bezpłatnych przejazdów ZKM Gdynia dla uczniów
 • PODRĘCZNIK „RAZ, DWA, TRZY I PO POLSKU MÓWISZ TY!”

 • Spotkanie z żołnierzami okrętu Marynarki Wojennej USA USS Kearsarge.

  Dnia 15 września naszą szkołę odwiedzili żołnierze okrętu Marynarki Wojennej USA USS Kearsarge. Przygotowaliśmy dla gości wiele ciekawych atrakcji: spotkanie z uczniami, mecz rugby i piłki nożnej, siłowanie na rękę, a nawet tańczenie zumby. Był tort z fajerwerkami, pamiątkowe medale, wyborny polski kotlet schabowy i pyszne domowe ciasta.

  Jednak najważniejsza była niepowtarzalna atmosfera towarzysząca temu spotkaniu. Cudowne emocje, które, w obliczu toczącej się tak blisko wojny, pokazały nam, że poczucia wspólnoty i wsparcia można doświadczyć nie tylko w wielkim świecie, ale i na naszym szkolnym ,,podwórku .

  Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia z nami byli

  I.S.

  Film Oskara Ostrowskiego.

 • Zapisy na obiady

  Ruszyły zapisy na obiady w Szkole Podstawowej nr 10 - stawka żywieniowa w roku szkolnym 2022/23 wynosi 5zł. Karta zapisu dziecka oraz informacje o opłatach znajdują się w zakładce "Obiady"

 • Laureaci konkursu fotograficznego

  Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród laureatów Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego pt. Odkrywam Gdynię. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 16 w Gdyni.Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkich ujęć naszego miasta.

   Kategoria wiekowa I-III       Antonina Kraszewska kl. 3b - III miejsce

  Kategoria wiekowa IV-VIII   Oktawian Radomski kl. 8a - II miejsce

                                                Oliwia Siwińska kl. 8a - wyróżnienie

  Gratulujemy!

   

 • Szkolni rugbyści

    W sobotę nasi rugbiści brali udział w Memoriale Mirosława Wojtani w Łodzi. W rywalizacji z drużynami z całej Polski młodzicy zajęli 4 miejsce, żacy 7, a mini żacy 6. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych zawodach.

  Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

  M.S.

 • Post optymistyczny

   

  W tych trudnych czasach im więcej dobra, tym lepiej.

  Okazujmy sobie życzliwość na co dzień. Mówmy miłe rzeczy, doceniajmy i motywujmy siebie nawzajem.

  Na zdjęciu Filip Napora z kl. 6a z p. Anną Nowicką.

  PS

  Jeżeli chcesz poprosić swojego ulubionego nauczyciela o wspólne zdjęcie, nie krępuj się. Jeśli chcesz, aby umieścić tu zdjęcia pokazujące dobre relacje w naszej społeczności, napisz na m.deska@sp10gdynia.pl

  Bądźmy razem!

 • Spotkanie autorskie klasa 1c

  21 kwietnia dzieci z klasy 1c uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panią Dominiką Kraską, autorką książki

  "7 magicznych opowieści o Gdyni".

 • "Gdynia - moje miasto"

  W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Gdynia - moje miasto".

  Oto lista laureatów:

  1. miejsce - Oliwia Jagusiak 7b

  2. miejsce - Alan Kosznik 4c, Adrian Kosznik 5b, Maciej Grott 7c, Gabriel Goszczyński 7a

  3. miejsce - Mateusz Kachel 4c, Mateusz Pyśk 4c, Kacper Szafraniec 4c, Lena Kochanowska 4b, Marta Pelowska 4b, Konrad Zakrzywicki 6a, Maja Matukiewicz 6b, Malwina Stolttman 6b, Wiktoria Górska 7a, Antonina Ferra 7c

  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział.

  Szczególne podziękowania dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia - fundatora nagród rzeczowych.

  ( Port Gdynia )

 • Akcja ŻONKILE w SP10

   

  19 kwietnia przypada 79. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Dzisiaj i my pokazaliśmy, że #ŁączyNasPamięć. Samorząd Uczniowski, po raz kolejny, zaangażował się w tegoroczną akcję i rozdawał uczniom oraz nauczycielom papierowe żonkile-symbol pamięci o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim.

  E. K-C.

 • Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości - informacja dla klas ósmych.

   

   19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, w polskich szkołach Dzień Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Celem tego dnia jest uczczenie pamięci ofiar Holokaustu, jak również włączenie młodzieży w dyskusję na temat łamania praw człowieka, braku tolerancji czy braku szacunku dla innych narodów.

 • ROWEROWY MAJ 2022

  Dzień dobry,

  zapraszam do udziału w ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj. Wracamy po pandemii w formie stacjonarnej, czyli zachęcamy uczniów do przyjeżdżania do szkoły na rowerze, rolkach, deskorolkach, hulajnogach itp. Akcja trwa od 04 do 31 maja, z wyłączeniem dni przeznaczonych na egzamin ósmoklasisty.

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas 1-8.

  ZASADY PUNKTACJI : za każdy przejazd do szkoły (1 raz dziennie) uczeń otrzymuje punkt, a na koniec miesiąca następuje podsumowanie. Zaplanowane są nagrody dla najbardziej aktywnego ucznia oraz dla całej klasy. Zadaniem wychowawcy będzie prowadzenie dziennika aktywności uczniów (wcześniej wszystko przygotuję i porozsyłam do zainteresowanych ). Szczegółowe informacje: https://rowerowymaj.eu/#main-edycja20xx

  Pozdrawiam

  Katarzyna Sojka

 • DZIEŃ CZEKOLADY

  We wtorek, 12 kwietnia, obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ CZEKOLADY. Z tej okazji Samorząd Uczniowski częstował uczniów i nauczycieli tym uwielbianym na całym świecie smakołykiem.

 • Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

  12 kwietnia został rozegrany w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Tak, to nie pomyłka! Zawody miały odbyć się w grudniu, jednak ze względu na hybrydową formę nauki zostały przełożone na inny termin. Organizatorkami rozgrywek były nauczycielki WF: p. Asia Balicka i p. Iza Sobiecka. W Mistrzostwach wystartowało 34 uczniów z klas 7-8 : 17 dziewcząt i 17 chłopców. Walka była zacięta, a towarzyszyła jej iście świąteczna atmosfera . Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni czekoladowymi mikołajami, a zwycięzcy pięknymi medalami ufundowanymi przez Radę Dzielnicy Chylonia.

  Wyniki :

  Dziewczęta :

  1 miejsce- Paulina Kaczmarek (kl. 8e)

  2 miejsce - Paulina Salatyńska(kl. 8a)

  3 miejsce- Nadia Pochwałowska (kl. 8b).

  Chłopcy :

  1 miejsce- Marcel Torłop (kl. 8c)

  2 miejsce- Szymon Fedorczyk (kl.8b)

  3 miejsce- Paweł Klawikowski (kl.8c).

  Wszystkim serdecznie gratulujemy! .

  I.S.

 • V Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym w Józefowie

  Serdecznie Was zapraszam do obejrzenia relacji z udziału naszych zespołów w V Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym w Józefowie, które odbyły się na początku kwietnia. To były bardzo ciężkie zawody okupione dużym stresem związanym z organizacją wyjazdu (wtajemniczeni wiedzą dlaczego ) W tym miejscu ogromne buziaki dla Agnieszka Czerwińska za wszyyyyyystko! . Mimo tego doświadczyliśmy pięknych emocji i niezapomnianych chwil, które uwiecznił w swoim filmie Jan Parasiński z Flash Art. Jeszcze raz dziękuję Jaśkowi, Michał Parasiński i Oskar Ostrowski za piękne pamiątki, które tak cudnie oddają to, co wtedy przeżywaliśmy .

  https://youtu.be/cL8I2mk6Lls

 • "Lodówka na medal"

  5 kwietnia, w klasie 1c, odbyły się warsztaty "Lodówka na medal". Dzieci dyskutowały na temat negatywnych skutków marnowania żywności i sposobów na jej niemarnowanie. Poznały zasady przechowywania żywności.

  Tekst

  Janina Bianga

 • „Humor w poezji dla dzieci”

  22 marca uczniowie klas pierwszych mogli wziąć udział w konkursie recytatorskim „Humor w poezji dla dzieci”. Zaprezentowali oni interpretacje wybranych przez siebie wierszy. Uczestnicy z wielką pasją zaprezentowali swoje doskonałe umiejętności recytatorskie i dostarczyli widowni oraz jury niezapomnianych wrażeń. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy talentu!

  Jury przyznało trzy główne nagrody:

  I miejsce: Nikodem Kozina kl. Ic

  II miejsce: Michał Ptach Ia

  III miejsce: Julia Myszograj Ia

  Wyróżnienia: Nikodem Nagrabski kl. Ib, Maksymilian Mytych Ic, Jakbu Kitowski Ic

  Kolejny raz dziękujemy Zarządowi Morskiego Portu Gdynia (Port Gdynia) za ufundowanie nagród.

  Tekst

  Monika Kalinowska-Seydlitz

 • Dołącz do szkolnej akcji "W kwietniu bądź niebieski"

 • Sekcja cheerleaders

   

       Sekcja cheerleaders Ogniska TKKF Checz Gdynia, działająca przy naszej szkole, rozpoczęła sezon startowy! Za nami już dwa turnieje i pierwsze sukcesy . Nasze zawodniczki i zawodnik (rodzynek Kacper Szafraniec) wzięli udział w: I Otwartych Mistrzostwach Gminy Słupsk w Bierkowie (12.03.2022) oraz IV Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych ,,Moc Tańca" (27.03.2022). Nasi uczniowie wywalczyli: 5 złotych i 2 srebrne medale! Gratulujemy wszystkim sportowcom i trenerkom! Szczególne brawa dla naszych debiutujących dzieciaków : Iryny Popovetska, Maii Usenko, Poliny Marchenko, Zuzanny Bilskiej, Sofii Tovtin, Leny Stelmach oraz Zuzanny Sekidy i Jagody Soroczyńskiej (powrót po przerwie w startach). Dziękujemy również rodzicom za ogromne wsparcie .

  Już w czwartek 31 marca ruszamy do Józefowa koło Warszawy na V Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym. Trzymajcie kciuki za naszą ,,Ekipę"!

  Jednocześnie przypominamy, że przez cały rok trwa nabór do naszych zespołów. Posiadamy wolne miejsca, między innymi, w nowej grupie ,,Bursztynki" (dzieci w wieku 5-8 lat). Kontakt w sprawie zapisów p. Iza Sobiecka (501-516-445). Serdecznie zapraszamy!

  I.S.

strona: