ROK SZKOLNY 2021/2022

 • Kalendarz adwentowy

  Prezentujemy wyniki zdalnego konkursu plastyczno-językowego dla klas 7 na kalendarz adwentowy.

  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział.

  Organizatorki

  Magdalena Deska

  Martina Zienkiewicz

 • Boże Narodzenie- wyniki konkursu

  Prezentujemy wyniki zdalnego konkursu językowego dla klas 8 na najciekawszą prezentację multimedialną o Świętach Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział.

  Organizatorki

  Magdalena Deska

  Martina Zienkiewicz

 • Życzenia

 • SZKOLNE WĘDRÓWKI KRAJOZNAWCZE

  Dnia 4 grudnia w ramach zajęć Otwartej Szkoły, pojechaliśmy do Sopotu a następnie powędrowaliśmy do Gdańska Oliwy, aby wędrować po tamtejszych szlakach Trójmiejskiego Parku Krajoznawczego. Odwiedziliśmy punkt widokowy Pachołek, z którego roztacza się widok na cały Gdańsk i Zatokę. Po zejściu ze wzgórza odwiedziliśmy katedrę oliwską, obejrzeliśmy wnętrza i poznaliśmy jej historię. W Parku oliwskim sprawdziliśmy walory akustyczne groty szeptów, odwiedziliśmy tez jarmark świąteczny przy Pałacu Opatów. Do Gdyni wróciliśmy około godziny 14.

   

  Zachęcamy do udziału w kolejnych wędrówkach. Informacje i zapisy:

  h.fryda@sp10gdynia.pl

   a.laskowska@sp10gdynia.pl

   

 • SZKOLNE WĘDRÓWKI KRAJOZNAWCZE

  W sobotę 20listopada, w ramach programu Otwarta Szkoła wędrowaliśmy po gdyńskich trasach spacerowych. Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 9.00 i pojechaliśmy do centrum Gdyni. Tam zaczęliśmy swoją wędrówkę. Oprowadzani przez załogę jachtu, zwiedzaliśmy zakamarki legendarnego, zacumowanego przy Nabrzeżu Prezydenta, jachtu Zawisz Czarny. Odwiedziliśmy Kamienną Górę, Polankę Redłowską, przeszliśmy trasą spacerową, wzdłuż morza z Redłowa do Orłowa. Około godziny 14, troszkę zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do szkoły.

  Anna Laskowska, Hanna Fryda

   

 • Konkurs kl.8 prezentacja multimedialna

 • Konkurs kl.7 plastyczno-językowy

 • Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - poradnik

 • Lekcje wf-u

      Remont sali gimnastycznej idzie pełną parą! Na lekcjach wf-u króluje nie tylko tenis stołowy i unihokej, ale i spacery po Parku Kilońskim i lesie. Szukamy plusów: jesteśmy dotlenieni, spędzamy czas na świeżym powietrzu, a korzystając z pogody lepimy bałwana 😁.Tym razem 7d na boisku szkolnym stworzyła Olafa! 😉

  I.S.

 • Wyróżnienie dla naszej absolwentki

             Informacja:  "Ratusz" nr 1476

 • Narodowe Święto Niepodległości. Prace plastyczne, prezentacje,wyzwania "Hot 16 Challenge" - laureaci

  Uczniowie w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości wykazali się dużą aktywnością i pomysłowością. Klasy 1-3 wykonywały prace plastyczne o tematyce: „Marszałek Józef Piłsudski” lub „Moja Ojczyzna”. Zadaniem dla klas 4-8 było natomiast podjęcie się co najmniej jednej spośród dwóch form aktywności  tj.-wykonania prezentacji w Power Point ( temat do wyboru: „Działalność Józefa Piłsudskiego”, „Polska moimi oczami”, „Polska dawniej i dziś”) - wyzwania „Hot 16 Challenge” (temat: „Strofy o mojej Ojczyźnie”). Wyzwanie to, jak sama nazwa wskazuje, polegało na wymyśleniu i napisaniu 16- wersowego, rymowanego tekstu , poświęconego w całości spojrzeniu danego ucznia na dzisiejszą Polskę i jej historię. Dziękujemy wszystkim za nadesłane prace, a oto laureaci:

  Praca plastyczna:

             I miejsce: Wiktoria Podrez, klasa 3b  II miejsce : Maia Usenko , klasa 3a III miejsce: Kornelia Biała, Kornelia Łodzińska, Martyna Skowrońska, klasa 4c

  Prezentacja w Power Point:

         I miejsce: Jagoda Soroczyńska, klasa 4a II miejsce : Paulina Kaczmarek, klasa 8e III miejsce: Amelia Prylińska, Patrycja Prylińska, klasa 8b

  Wyróżnienie otrzymali : Filip Sadłowski z klasy 5a oraz Maja i Szymon Ciesielscy z klasy 8e.

  Wyzwanie „Hot 16 Challenge” , temat: „Strofy o mojej Ojczyźnie”:

  I miejsce: Szymon Fedorczyk , klasa 8b II miejsce : Daniel Dąbek, klasa 7d III miejsce: Michalina Kuszmar, klasa 8e.

  GRATULUJEMY!!!

  Organizatorzy: Anna Banacka, Aleksandra Osmólska, Lucyna Rocławska, Barbara Zaborowska, Mariusz Zaborowski.

  Tekst: Lucyna Rocławska

 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

        Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony 21 listopada. Życzliwość najczęściej kojarzy się z byciem miłym, a także serdecznością i drobnymi gestami okazywanymi spontanicznie i dobrowolnie, wywołującymi pozytywne emocje. Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego oryginalna nazwa brzmi: World Hello Day i symbolizuje główny cel, którym było pozdrawianie – mówienie "hello" (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób w ciągu dnia. Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach. Tego dnia szczególną uwagę zwracamy na wzajemną życzliwość, aby uwrażliwić ludzi i wzbudzić pozytywne emocje.Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego święta. W poniedziałkowy poranek Samorząd Uczniowski rozdawał uśmiechnięte buźki i życzył miłego dnia. Wybraliśmy też szkolną Królową i Króla Życzliwości.   Zostali nimi: Zofia Leszczyńska z klasy 1c oraz Alan Bach z klasy 8b.

  Gratulujemy!!

  Tekst: E. Klikowicz-Cerklańska

 • Zbiórka darów na rzecz migrantów- zakończenie akcji

       Wczoraj zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz migrantów, organizowaną przez rodziny bez granic-Trojmiasto Dzięki naszej społeczności udało się zebrać pokaźną liczbę potrzebnych artykułów. Zostały one dostarczone do organizatorów i w najbliższy wtorek wyruszą w kierunku granicy.  Dziękujemy za zaangażowanie i okazaną życzliwość.

  💚💜💙Dyrekcja SP 10 oraz B. Wróblewska i A. Nowicka

 • I Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

       Zapraszamy uczennice i uczniów kl. 6-8 do wzięcia udziału w I Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego. Szczegóły na plakacie 🏓🏓🏓🏆🥇🥈🥉

  I.S.

 • Konkurs z języka angielskiego kl. 7-8

  Konkurs międzyszkolny z języka angielskiego "COME AND VISIT MY CITY".

  Drodzy Uczniowie klas 7 i 8,

  Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie międzyszkolnym,
  organizowanym przez SP nr 40 w Gdyni.

  Zasady konkursu przedstawione są poniżej.

  WAŻNE: Prace należy przesyłać do swoich nauczycielek języka angielskiego do 26 listopada (piątek). Po otrzymaniu informacji zwrotnej, uczeń będzie mógł wysłać pracę do organizatorek konkursu w terminie wyznaczonym przez SP nr 40.

  Powodzenia!
  Nauczycielki języka angielskiego

   

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  Prawa człowieka zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka dotyczą każdej osoby od chwili narodzin, a jeszcze dodatkowo dzieci chronione są prawami zawartymi w uchwalonej dokładnie 26 lat temu Konwencji o Prawach Dziecka. Konwencja uchwalona z inicjatywy Polski, 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, została podpisana przez wszystkie państwa na świecie. Czy to znaczy, że prawa dziecka są respektowane? Niestety, w wielu zakątkach świata dzieci nie mają dostępu do edukacji, opieki medycznej, bezpieczeństwa i życia w pokoju, do schronienia, do ochrony przed wyzyskiem, do wolnego czasu i zabawy, do wyrażania własnych poglądów, do wolności.Obowiązkiem nas dorosłych jest dążenie do tego, by prawa te były respektowane zarówno na naszym podwórku, jak i w najdalszych zakątkach Ziemi. Dzisiaj, na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a od zeszłego roku równie ustanowiony przez Sejm RP Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

  Źródło: Rzecznik Praw Dziecka

 • Humor w poezji - konkurs

      We wtorek, 9 listopada, odbył się konkurs recytatorsko-plastyczny pt. "Humor w poezji". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas III, którzy mieli za zadanie w sposób humorystyczny przedstawić wybrany przez siebie wiersz i zaprezentować, w kreatywny sposób, strój oraz pracę plastyczną do danego wiersza.

  Uczniowie włożyli w występ dużo inwencji twórczej i dlatego jury postanowiło przyznać ex aequo:

  I miejsce - Daniel Sadowski (kl.3A) i Małgorzata Tybecio (kl.3B)

  oraz wyróżnienia: Tymoteusz Hoga (kl.3A), Antonina Kraszewska (kl.3B), Magda Stenka ( kl.3C), Magdalena Tomasińska (kl.3C). Gratulujemy laureatom! 😃😃😃 🎉

  Koordynatorki konkursu: Elżbieta Lesner, Katarzyna Mossakowska

 • Świąteczny Anioł -Konkurs plastyczny

  Drodzy Uczniowie
  Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie na przestrzenną pracę plastyczną przedstawiającą świątecznego anioła.
       Anioły będzie można zakupić w czasie szkolnego kiermaszu świątecznego, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.
  Szczegóły konkursu na grafikach.
  Dobro powraca.

 • Dyplom -Ciapkowo

 • "Escape room"

       10 listopada klasa 8b na 2 lekcjach matematyki sprawdzała swoją wiedzę matematyczną, umieszczoną w kontekście historycznym w "escape roomie". Tematem była 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie bawili się doskonale, szukając ukrytych kopert z zadaniami i wspólnie rozwiązując różnorodne zagadki. Złamanie kodu do kłódki doprowadziło do odnalezienia hasła do komputera.
  W zmaganiach wspierały uczniów panie Katarzyna Liberacka i Hanna Fryda.

  "Escape room" przygotowany w oparciu o scenariusz Kseni Erdmann oraz Wojtka Wątora.

  Dziękuję za wspólną zabawę. 🙂
  Katarzyna Liberacka

strona: