• Fabryki w Polsce. Jak powstaje Prince Polo?

• 15.06.2020
          • Cztery wafle przekładane trzema warstwami kremu kakaowego i czekolady deserowej. Czy jednak produkcja słynnego wafelka jest taka prosta? Zobaczcie sami. Dowiecie się m.in. ile czasu zajmuje produkcja jednego wafelka oraz w jaki sposób powstają charakterystyczne fale Prince-Polo. Pierwszy wafelek Prince Polo został wyprodukowany w 1955 roku.

• Wideo Czytelnia

• 09.06.2020
          • Wojewódzka i Miejska  Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Bibliotekarki zapraszają do czytelni on-line, w której  aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci. Do współpracy przy projekcie zaproszono  aktorów z Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura z Gdańska oraz Teatru Muzycznego z Gdyni. Dzisiaj w Wideo Czytelni  Aleksy Perski aktor Teatru Muzycznego w Gdyni przeczyta wam książeczkę Pazurzak  Mazo Margarita i Pardi Charlotte.

• Nowy Komunikat - zwrot podręczników i książek

• 04.06.2020
          • Harmonogram oddawania  podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

W dniach 8 - 10. 06. 2020 podręczniki  oddają klasy  5 ,6  godz. 8.00 - 14.00

W dniach 22- 24. 06. 2020   o zwrot podręczników prosimy klasy klasy 8 w god. 8.00 - 14.00

Wyjątkowo w tym roku ze względów sanitarnych  uczniowie klasy  1, 4 i 7 nie muszą oddawać wypożyczonych podręczników.  Prosimy o samodzielne przeznaczenie ich na makulaturę. Od września będą obowiązywać    nowe podręczniki.

Książki wypożyczone z biblioteki prosimy oddawać w terminach przyjmowania podręczników 8-10.06 i 22-24.06  ( klasy 1-8 )

Będziemy przyjmować tylko  pełen komplet podręczników !!!  Na stronie internetowej szkoły, w zakładce Niezbędnik znajduje się wykaz wypożyczonych podręczników i bardzo prosimy Rodziców o dopilnowanie tego.

Wyjątek będą stanowić uczniowie, którzy będą potrzebować podręczniki dłużej ze względu na egzaminy klasyfikacyjne i oddadzą je we wrześniu.

Przypominamy o konieczności założenia przed wejściem do szkoły  maseczki zakrywającej usta i nos.

Dyrektor  Marek Dąbkowski

• Webinar dla klas 8

• 04.06.2020
          • Drodzy uczniowie klas VIII, Polecamy obejrzenie webinaru wydawnictwa Nowa Era pt. "Ostatnia prosta przed egzaminem z języka angielskiego". Wystarczy, że dziś (04 czerwca - czwartek) o godz. 14:00 wejdziecie w tego linka: https://youtu.be/rjVi0rB5f4Y Żadna z klas nie ma o tej godzinie lekcji online, więc tym bardziej zalecamy obejrzenie. 🇬🇧👍Your English teachers

• Kreatywne zabawy plastyczne

• Gdynia Rodzinna

"Zapraszamy na kolejny cykl dobrych pomysłów na akcję #zostanwdomu. Tym razem zapraszamy Was serdecznie na spotkania z Aleksandra Bankowska pt. "Animacje Oli". Tym razem chcemy Was zarazić sztuką eksperymentalną domową. Zobaczcie jak wciągnąć do plastycznych doświadczeń całą rodzinę!"

Miłej zabawy. Bibliotekarki

Animacje Oli

• Koncert skrzypcowy - Gabriel Kwieciński IIa

• 03.06.2020
          • "Człowieka, który patrzy w oczy dziecka, uderza przede wszystkim ich niewinność, przejmująca niezdolność do kłamstwa, do zakładania maski, czy chęci bycia kimś innym, niż jest" cyt. Anthony de Mello

Nasz dzisiejszy koncert, jest dedykowany dzieciom, które w ostatnim, trudnym czasie pokazały nam dorosłym, że życie wciąż jest ciekawe, kolorowe i zaskakujące.

Dzieci fantastycznie dostosowały się do "nowej rzeczywistości" i pokazały nam, że niestrojący instrument, latający telefon lub nadmiar energii nie stanowi wielkiego problemu

A dziś wystąpią:

Mateusz i Jakub Rasiński

Laura Niszczak

Piotruś Szypowski

Lenka Kamińska

Patryk Brzozowski

Kalinka Trojanowska

Gabryś Kwieciński

Staś Adametz

Staś Kraszewski

Życzymy Wam,aby uśmiech, radość życia i spontaniczność towarzyszyła Wam każdego dnia !

• Życzymy Wam...

• 01.06.2020
          • Najlepsze życzonka,

pięknego w życiu słonka,

smutków małych jak biedronka,

szczęścia wielkiego jak smok!

kolorowych snów,

uśmiechu od ucha do ucha,

pięknych bajek na dobranoc,

własnego pieska i kotka,

co dzień nowych przygód,

butów siedmiomilowych,

gwiazdki z nieba,

wspaniałych przyjaciół i wesołej rodzinki.

Życzą Wam Wasi Nauczyciele

• „Zemsta” Aleksandra Fredy po raz drugi

• 28.05.2020
          • Teatr Telewizji i Bibliotekarki zapraszają na Zemstę po raz drugi.Zobaczcie inną aranżącję Zemsty, współczesną. Reżyser Redbad Klynstra-Komarnicki rezygnując w swojej inscenizacji z naturalistycznych odwzorowań i odchodząc od wiernie skopiowanego kostiumu epoki spróbuje zmierzyć się z aktualnymi problemami, przemówić głosem czytelnym dla widza Anno Domini 2020. W jego interpretacji „Zemsta” będzie utworem na zgodę, na rozładowanie napięcia, na pokonanie muru, jaki powstał pomiędzy współczesnymi Polakami, a wydobycie fredrowskiego dobrego śmiechu posłuży przyjrzeniu się nam samym ze zrozumieniem i dystansem.

Autor: Aleksander Fredro
            Scenariusz i reżyseria: Redbad Klynstra-Komarnicki
            Zdjęcia: Adam Palenta
            cenografia i kostiumy: Karolina Fandrejewska
            Muzyka: Radek Fedyk
            Montaż: Jerzy Zawadzki

• Projekt "Food Art"

• 27.05.2020
          • Projekt "Food Art" wykonany w domowych warunkach przez uczniów klasy 4A.

Autorzy prac: Kacper Sieradzki i Michał Biernacki.

Kreatywna nauka języków także "zdalnie".

Tekst: Anna Okrój

• Fabryki w Polsce. Jak powstają słone paluszki?

• 27.05.2020
          • Paluszki, chipsy, nachosy i orzeszki ziemne to nasze ulubione przekąski, dziś sprawdzimy jak produkowane są jedne z nich. Po paluszki, chętnie sięgamy podczas imprez, ale dobrze sprawdzają się także przed telewizorem. Żeby zobaczyć jak przebiega produkcja odwiedziliśmy fabrykę firmy Aksam. Zapraszamy. Bibliotekarki.