• Konkurs "Świetlik(R)" - informacje bieżące

• 26.05.2020
          • Szanowni Państwo,

bardzo serdecznie dziękujemy Państwu za cierpliwość w związku z terminem testu konkursowego Świetlika w edycji 2020. Zdecydowaliśmy, że test dla klas 1-7 odbędzie się 22 września 2020 r.

W związku z tym, że testy są już w Państwa szkołach i w dalszym ciągu jest to edycja 2020, uczniowie napiszą konkurs na poziomach, na których zostali zgłoszeni do testu w marcu.

Zatem np. trzecioklasiści z marca będą pisali test dla trzeciej klasy, będąc formalnie w klasie czwartej. Istnieje również opcja edycji istniejących zapisów - w tym celu prosimy o kontakt mailowy (konkurs@swietlik.edu.pl).

Informacja dotycząca klas 8

Oczywiście ósmoklasiści nie mogą napisać testu we wrześniu. Po wielu telefonach od rodziców chcemy zaproponować Państwu następujące rozwiązania:

1) chętni uczniowie klas ósmych będą mogli napisać test ostatniego dnia egzaminów, o dogodnej dla Państwa szkoły godzinie, dnia 18 czerwca 2020 r.

2) pieniądze za opłatę konkursową uczniów klas ósmych, którzy nie zechcą przystąpić do konkursu w czerwcu zostaną zwrócone na podane przez koordynatora konto.

W obu przypadkach prosimy o kontakt mailowy. W przypadku kiedy zdecydujecie się Państwo przeprowadzić test dla klas ósmych jeszcze w czerwcu musimy bardzo indywidualnie podejść do sprawy testów. Koperty z testami przesłane w marcu niestety nie mogą zostać naruszone.

Będziecie Państwo mogli wykorzystać do odesłania kart odpowiedzi etykiety DPD dołączone do przesyłek z testami. Postaramy się opracować wyniki w tempie ekspresowym.

W przypadku rezygnacji klas ósmych z pisania testu prosimy o przesłanie maila z kodem szkoły oraz numerem konta na jakie ma zostać zwrócona opłata. Jeśli była wystawiona faktura, przed zwrotem opłaty wystawimy Państwu fakturę korygującą, której podpisany przez przedstawiciela szkoły skan będzie musiał zostać do nas odesłany. Zwrot opłaty zostanie wykonany dopiero po otrzymaniu skanu.

Oczywiście może się zdarzyć, że np. z dwóch uczniów w szkole 1 będzie chciał pisać w czerwcu, a drugi nie. Wtedy oczywiście jedną opłatę zwrócimy bez problemu.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny pod numerem 730 100 301.

Z poważaniem, Justyna Kniaź Biuro Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik®"

• 25.05.2020
          • Wojewódzka i Miejska  Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Bibliotekarki zapraszają do czytelni on-line, w której  aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci. Do współpracy przy projekcie zaproszono  aktorów z Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura z Gdańska oraz Teatru Muzycznego z Gdyni. Dzisiaj w Wideo Czytelni  Aleksy Perski aktor Teatru Muzycznego w Gdyni przeczyta wam „Historyjki na raz”  Bernarda Friota .

• UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE KLAS 8 🙂

• 22.05.2020
          • W związku z kalendarzem MEN dot. wznowienia pracy szkoły tj. od 25 maja istnieje możliwość konsultacji dla uczniów na terenie naszej placówki. Jednakże w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zachęcamy do korzystania z konsultacji z nauczycielami w formie zdalnej. Istnieje wiele sposobów kontaktowania się z nauczycielami: adresy mailowe znajdują się na stronie szkoły (zakładka ZDALNE NAUCZANIE), TEAMS (rozmowy indywidualne, czat) również poprzez wychowawcę, pedagoga i psychologa.

Osoby, które zdecydują się  na konsultacje na terenie szkoły, proszone są o jak najwcześniejszy kontakt telefoniczny z psychologiem ( Katarzyna Sojka 516-991-524 ) w celu organizacji bezpiecznego spotkania dla ucznia i nauczyciela oraz sprawnego przesłania druków: zaświadczenia rodzica o stanie zdrowia dziecka  oraz wyrażenia zgody na wykonanie badania pomiaru temperatury ciała przez pracownika szkoły przy wejściu do budynku.Życzymy wszystkim zdrowia, a uczniom dodatkowo wytrwałości w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, abyśmy spotkali się na egzaminach ósmoklasisty w komplecie😉.

• 22.05.2020
          • Wojewódzka i Miejska  Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Bibliotekarki zapraszają do czytelni on-line, w której aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci. Do współpracy przy projekcie zaproszono  aktorów z Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura z Gdańska oraz Teatru Muzycznego z Gdyni. Dzisiaj w Wideo Czytelni  Andrzej  Żak  aktor z Teatru Miniatura przeczyta wam książkę  „Mama bohatera” Roberto Malo, Francisco Javier Mateos i inni.

• Zapraszamy do teatru na "Zemstę"

• 22.05.2020
          • W ramach akcji  #zostańw domu Ninateka udostępniła swoją kolekcję teatralną. Przeszukałyśmy ją i polecamy wam  Zemstę Aleksandra Fredry w reżyserii Jana Świderskiego z 1972 roku. Włącz teatr! Pozdrawiamy. Bibliotekraki

• Nabór do klasy o profilu rugby

• 21.05.2020
          • Informujemy, że do końca maja trwa nabór do IV klasy sportowej o profilu rugby, na rok szkolny 2020/2021. Klasa jest międzywydziałowa. Dzieci chodzą do swoich obecnych klas, a na zajęciach sportowych spotykają się po zakończeniu lekcji. Treningi są bezpłatne, odbywają się trzy razy w tygodniu. Nasza szkoła ściśle współpracuje z Rugby Club Arka Gdynia. Uczniowie klasy sportowej rugby uczestniczą w rozgrywkach międzyszkolnych i klubowych, reprezentując szkołę i klub w zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.Zainteresowani rodzice uczniów obecnych klas trzecich proszeni są o kontakt z Maciejem Stachurą, tel. 782-790-731.

• 19.05.2020
          • Wojewódzka i Miejska  Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Bibliotekarki zapraszają do czytelni on-line, w której  aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci. Do współpracy przy projekcie zaproszono  aktorów z Teatru Wybrzeże i Teatru Miniatura z Gdańska oraz Teatru Muzycznego z Gdyni. Dzisiaj w Wideo Czytelni  Małgorzata Brajner  aktorka Teatru Wybrzeże przeczyta wam bajkę  „Czerwony kapturek „  Jacoba i  Wilhelma Grimm.