• 27.02.2020
          •   W zwiazku z trudnościami z odbiorem makulatury ze szkoły przez firmę zewnętrzną  SP 10 wstrzymuje  zbiórkę  od dnia 28 lutego do odwołania.

• WALENTYNKI W SP 10

• 26.02.2020
          • 14 lutego obchodziliśmy w szkole Walentynki. Już od rana było czuć podekscytowanie uczniów i atmosferę Walentynek. Samorząd uczniowski witał uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły i wręczał czerwone serduszka. Uczniowie byli ubrani na czerwono i różowo. Do godziny 9.50 można było przesłać upominek lub kartkę, a uczennice klasy 8b- Nadia i Laura, dostarczały je adresatom. To był sympatyczny dzień, pełen radości i uśmiechu. ❤

E. Klikowicz-Cerklańska

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Gdyni

• 17.02.2020
          •   Dziękujemy  Morskiemu Zarządowi Portu Gdynia za przekazanie do świetlicy szkolnej upominków, które zostaną przeznaczone na nagrody w konkursach organizowanych w naszej świetlicy.

10 lutego odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Gdyni dla klas trzecich.

I miejsce zajęli Zuzanna S.kl 3a i Adrian K. kl.3b,

II miejsce Zuzanna P. kl.3a, Paulina A. kl.3b i Paulina K. kl.3b.

Konkurs przygotowały p. Izabela Michulec-Cieślik, p. Lucyna Świnoga i p. Monika Kalinowska-Seydlitz.Gratulujemy!

• SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• 26.02.2020
          • 17.02.2020 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w SZKOLNYM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA.

Celem konkursu było upowszechnienie czytelnictwa oraz rozwijanie zamiłowań i zainteresowań czytelniczych uczniów.

Jury w składzie: p. E.Klikowicz-Cerklańska i p. L.Rocławska oceniało dykcję, poprawność wymowy oraz oryginalność interpretacyjną.

I miejsce zajęła uczennica klasy 4b Mirella Łasocha, II miejsce- Patrycja Siebielec z 4b, zaś III- Michał Biernacki z 4a. Zwycięzcom gratulujemy! 🙂

E. Klikowicz-Cerklańska

• " Idą święta...."

• 31.01.2020
          •        Przed świętami uczniowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii " Idą święta, nie o Sms-ie lecz o kartce pamiętaj". Jej celem było propagowanie idei pisania pięknych życzeń świątecznych i obdarowania nimi bliskich i samotnych. Nasze kartki trafiły do osób samotnych z naszej dzielnicy i mamy nadzieję, że sprawiły im ogromną radość.

• SZKOLNY KONKURS

• 31.01.2020
          •     8 stycznia odbył się SZKOLNY KONKURS WOKALNO-INSTRUMENTALNY KOLĘD I PASTORAŁEK dla uczniów klas 0-8.Wzięło w nim udział dwanaścioro uczniów. I miejsce zajęła Paulina Kaczmarek z kl.6e, II miejsce- Patrycja Siebielec oraz Kamil Paczyński z 4b, zaś III- Jagoda Soroczyńska z 2a.Jury przyznało także dwa wyróżnienia. Otrzymali je Mateusz Kazimierski i Gabriel Kwieciński oraz Lena Stelmach.Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i zapraszamy w przyszłym roku! 🙂

• Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych

• 31.01.2020
          • INTERESUJESZ SIĘ ŚWIATEM PRZYRODY, GEOGRAFII, MATEMATYKI, ASTRONOMII? Zapraszamy właśnie Ciebie!Zachęcamy uczniów klas I-VIII do udziału w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK. Warunkiem jest zapisanie się i wpłata wpisowego 10 zł do 06.02.2020 r.Koordynator konkursuKatarzyna Kuczyńska, pedagog szkolny.

ulotka-swietlik.pdf

• Klubowa wigilia RC Arka Gdynia

• 20.12.2019
          •     W środę na Narodowym Stadionie Rugby odbyła się klubowa wigilia RC Arka Gdynia, Młode Buldogi życzą wesołych świąt.

M.S.

zdjęcia w galerii

• Kółko kulinarne

• 20.12.2019
          • Kółko kulinarne stworzyło piękne, i zapewne pyszne, choinki z piernika.Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. 🎅

• Wycieczka klasy 6c

• 20.12.2019
          •      Jeszcze przed przerwą świąteczną, klasa 6c postanowiła celebrować zimę. Temperatura na zewnątrz nie sprzyja lepieniu bałwana, więc wybraliśmy się na lodowisko, by wyszaleć się i ...zmarznąć. Choć wszyscy mieliśmy czerwone nosy oraz poobijane kolana, to już zastanawiamy się, kiedy tam wrócić.

Tekst: Emilia Konicz

• 20.12.2019

9 grudnia 2019 roku, z okazji Mikołajek, klasa 4b wybrała się na plac zabaw "Amazonia". Spacer po Gdyni uczniowie zakończyli zapaleniem zniczy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

• Nowy sprzęt sportowy

• 20.12.2019

Dzięki funduszom z Rady Dzielnicy Chylonia został zakupiony nowy sprzęt sportowy dla naszej szkoły. ⚽️🏀🏆Dziękujemy. :)

Tekst:  Joanna Balicka

• środa, 18.12.2019 r.

• 18.12.2019
          • Dziękujemy STRAŻAKOM
            za dzisiejszą szybką i skuteczną akcję gaśniczą samochodu, który uległ awarii i zapalił się na dziedzińcu szkoły.
            W czasie akcji PSP wszyscy uczniowie byli bezpieczni, niepotrzebna była ewakuacja, nikt nie ucierpiał, zmierzony poziom zadymienia nie budził zastrzeżeń funkcjonariuszy, zniszczony został samochód.

• .

• 13.12.2019
          • Uwaga!

Badania wad postawy dla uczniów klas IV – VIII w SP nr 10 odbędą się

16 grudnia 2019 r. (poniedziałek) w sali 013.

• Wizyta w szpitalu

• 13.12.2019

Dobro to taka wartość, którą się mnoży, gdy dzieli się nią z innymi...

Podążając za tym hasłem 6 grudnia udaliśmy się do szpitala, by razem z małymi chorymi pacjentami świętować mikołajki. W tym roku uczniowie VIc samodzielnie napisali scenariusz przedstawienia. Wystawiliśmy je na oddziale pediatrii i chirurgii dziecięcej w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Później odwiedziliśmy dzieci w ich salach. Uśmiechom i śpiewom nie było końca, ale kto nie zapomniałby choć na chwilę o chorobie, gdy odwiedzają go elfy, anioły, Pani Mikołajkowa, no i sam Święty Mikołaj. Podzieliliśmy się swoim dobrem, więc i dobro otrzymaliśmy w zamian. Nie ma przecież nic cenniejszego niż radość na twarzach oglądających nas ludzi :)