• Czytamy "Dziady"

• 07.11.2019
          •   W tym roku "Dziady" omawialiśmy z pełnym zaangażowaniem.Noc w szkole zaczęliśmy co prawda od zjedzenia pizzy, ale potem zabraliśmy się za czytanie dramatu Mickiewicza przy świecach. Były też podchody z zadaniami dotyczącymi lektury, " Białe historie" i ekranizacja "Dziadów". Nie zabrakło też czasu na rozmowy oraz sport.Tę książkę zapamiętamy na długo!

Tekst: Emilia Konicz

• Lekcja j. polskiego

• 07.11.2019
          •     Środki stylistyczne potrafią sprawiać kłopoty. Ale nie klasom ósmym! Postanowiliśmy przypomnieć je i przyswoić za pomocą projektu. Metody były różne, a cel jeden: oswoić środki stylistyczne. Ósmoklasiści jak zwykle wykazali się kreatywnością: pudełko że środkami stylistycznymi, zawieszki, kubeczki, teleturnieje, m.in familiada i gigantyczne memory. Czy to pomoże nam zapamiętać metafory, porównania, anafory i inne? Zobaczymy na egzaminie!

Tekst: Emilia Konicz

• 22.10.2019
          •        Rewelacyjny występ naszych najmłodszych rugbistów na rozegranym w niedzielę turnieju w Warszawie. Mini żacy RC Arka Gdynia zajęli 1 miejsce z kompletem zwycięstw, a żacy 2 miejsce, doznając tylko jednej porażki. Młodzicy tym razem z 5 miejscem. Gratulacje sla wszystkich uczestników!!

M.S

• 22.10.2019
          • W sobotę w Rumi został rozegrany Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby. Drużyny RC Arka Gdynia ,w których występują uczniowie SP10 Gdynia, zajęły pierwsze miejsce w kategorii Młodzik i drugie miejsca w Mini Żaku i Żaku. Gratulacje!!!M.S.

• 22.10.2019

Bardzo pracowity weekend naszych rugbistów. Drużyny RC Arka Gdynia, w których występują nasi uczniowie, w rozegranym w Gdańsku Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby zajęły II miejsca w kategorii mini żak i młodzik oraz III w żaku. Dodatkowo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rugby 7 zdobyliśmy srebrny medal. Gratulacje!!!

M.S.

• 22.10.2019
          • Na rozegranym  w Sopocie Wojewódzkim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag drużyna SP10 Gdynia zajęła III miejsce w kategorii klas V. Gratulacje!!!M.S.

• Wspomnienia z wyprawy

• 25.09.2019
          • W ostatnią sobotę tego lata (21.09), łapiąc jeszcze chwile sprzyjającej pogody, uczniowie klas 4a, 5a i 6b wybrali się na wędrówkę Jarem Raduni. Dojechaliśmy pociągiem do Babiego Dołu i stamtąd ruszyliśmy pieszo do Borkowa.

Nie był to spokojny, leśny spacerek, czasami wręcz był to tor z przeszkodami. Musieliśmy przechodzić przez przewrócone drzewa czasem pod, a czasem nad. Wspinaliśmy się pod górę, by za chwilę schodzić w dół, niekiedy dosłownie zjeżdżaliśmy. Trasa była wymagająca, ale dzięki wzajemnej, koleżeńskiej pomocy wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do końca. Choć z małym opóźnieniem co skutkowało powrotem późniejszym pociągiem.

Wędrując lasem mieliśmy okazję cieszyć się pięknymi widokami kolorowego już lasu, obserwować kajakarzy, którzy też borykali się z leżącymi drzewami, ale na wodzie. Wypatrzyliśmy żabkę wśród liści i posililiśmy się robiąc sobie piknik nad rzeką.

Gratulujemy wszystkim wędrownikom wytrwałości, pogody ducha i dotarcia do celu.

Do zobaczenia na następnej wyprawie

• I Festiwal Ukraiński "Barwy muzyki"

• 17.09.2019
          • W niedzielę, 15 września w Bydgoszczy odbył się I Festiwal Ukraiński. To wydarzenie pozwalające na łączenie ukraińskiej społeczności mieszkającej w naszym regionie, a nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie i przybliżenie mieszkańcom miasta kultury ukraińskiej, zacieśnienie więzi i integracja społeczna rożnych mniejszości narodowych mieszkającej między nami. Dyrektorem artystycznym „Barw Muzyki” jest Liliia Zahnitko – ukraińska muzykolog, inicjatorka i główna organizatorka festiwalu. W festiwalu wzięła udział uczennica naszej szkoły Bogdana Mykhno z klasy 2a.

• List

• 12.09.2019
          • Taką treść listów 📃 otrzymali na początek roku szkolnego uczniowie klasy lVa od swojej wychowawczyni

P. Anny Laskowskiej. 👩‍🏫 Bardzo miły gest. 🥰

M.N.

• Warsztaty z robotyki dla uczniów w SP10

• 12.09.2019
          •     SP10 Gdynia szkołą otwartą na rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci.Chcesz być jak inż. Eugeniusz Kwiatkowski?Warsztaty z robotyki dla uczniów w SP10 Gdynia!

19 września 2019r. w godz.17-18 w holu szkoły "Gdynia Baltic Bot" zaprezentuje swoją ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczennic i uczniów SP10.Będzie można zapisać dzieci na zajęcia i zapytać o szczegóły.

Koordynator Otwartej Szkoły Katarzyna Kuczyńska